بد غذایی پسرم

وای خدا بعش فکر میکنمم یه حالی میشم :cold_sweat: راستین واقعا بد غذاست. لب به لبنیات نمیزنه. گوشت و مرغ و ماهی هم نمیخوره فقط میگو. خیلی از میوه ها و سبزیجات رو هم نمیخوره. الان پیش دبستانیشون گفته مامان ماهی یه بار هر کدوم به نوبت باید غذا بپزن. یعنی امروز من فردا یکی دیگه پس فردا و… همینجوری تا وقتی که دوباره نوبت من بشه. خب راستین هم واقعا هیچی نمیخوره. چیکار کنم :cry:

1 Likes

سعی کنید چیزهایی که دوست داره رو با اونهایی که دوست نداره قاطی کنید و بدین بخوره…میوه هایی که نمیخوره آب بگیرید یا پوره کنید با بستنی بدین بخوره… و یه چیز مهم تر…ماشالله پسر شما الان بزرگ شده… به نظر من یکم اقتدار به خرج بدین… بهش بگین که غذایی که سر سفره میارین یا بخوره یا گرسنه بمونه… هیچ وقت به دنبال غذای جایگزین براش نباشید…هی که توجه بهش بیشتر بشه رفتار بد غذایی اش بیشتر میشه…

3 Likes

به نظر من باید قلقش رو به دست بیارین
بچه ها معمولن اگه یکی رو تو خانواده ببینن که بد غذاست یاد میگیرن و تقلید می کنن
اما به هیچ وجه بچه رو نباید مجبور کرد به خوردن چیزی
باید ببینین پسرتون چه جوری با چه چیزایی کنار غذاش راضی میشه مثلا سیب زمینی سرخ کرده و یا سس بزنین … و همیشه ازش بخواین که اول یه کم امتحان کنه اما مجبور نیست بخوره ، بعد که امتحان کرد بهش تلقین کنین که خوشش اومده و یا معمولی بود و … باید خیلی حوصله به خرج بدین
و از غذا دادن جلو تلویزون و کارتون و … شدیدا خودداری کنین

3 Likes

قشنگ مشکل همینجاست. هیچ چیز جدیدی رو امتحان نمیکنه. گوشت رو مثلا تو ماکارونی یا کباب شانی میخوره ، یا مرغ رو تو ناگت . ولی خب بازم دردسره

بعد یه سوال . چرا جلو کارتون بهش ندم؟ ممنون میشم اگه دلیلشو بگید :blush:

چون شرطی میشه که فقط اونطوری غذا بخوره
و همه هواسش فقط به کارتونه نه غذا
درواقع به خاطر کارتون غذا میخوره
تا جایی که میشه بچه رو عادت به تلویزیون موبایل تبلت و … ندین
بچه پیش دبستانی باید بازی های جسمی و فکری بکنه
نه وقت تلف کردن با تلویزیون
شما میتونین تلویزیون رو به عنوان جایزه اونم با زمان مشخص مثلا نیم ساعت براش روشن کنین. البته بازهم قلق بچه خودتون رو بهتر میدونین

عزیزم باید ببینی چه جوری باهاش برخورد میکنی
من بچه دوستم فقط ماکارونی بدونه گوشت و یا سیب زمینی سرخ کرده با سس می خورد
دیگه لب به هیچ چی نمی زد
اونم فقط جلوی کارتون
یه چند وقت همش پیش من بود
بعد از به هفته بچه ۶ ساله همه چی رو می خورد
:muscle: هر بچه ای یه قلق داره

گپ‌های این سالن به صورت خودکار پس از گذشت 30 روز از آخرین پاسخ بسته میشن، بعد از اون ارسال پاسخ جدید دیگه مجاز نیست. اگه می‌خواید راجع به همین موضوع صحبتی داشته باشید، بهتره گپ جدیدی رو آغاز کنید.

مسئولیت محتوای ارسال شده بر عهده شخص منتشر کننده است و مامی‌گپ هیچگونه مسئولیتی در قبال مطالب ارسالی کاربران ندارد.