بخار اسطوخودوس در بارداری

سلام
تازه متوجه شدم که نباید از حشره کش استفاده کنم. محیط من پشه زیاد داره.
سرچ کردم بعضی گیاه ها هستند که تو خونه داشته باشی، بخاطر بویی که دارند، حشرات را دور می کنند. فعلا نمی تونم برم تهیه شون کنم. به فکرم افتاد که بخار دادن روغن شون هم باید همون تاثیر رو داشته باشه.
از بین اون گیاه ها اسطخودوس رو روغنش رو دارم. دستگاه بخار هم دارم (oil diffuser ).
باز دیدم نوشتن دم کرده و بخور اسطخودوس باید احتیاط بشه. خب بخور با بخار فرق داره دیگه. بخور رو یه دفعه همه رو نفس میکشی میدی به ریه هات. اما بخار فقط یه کم بوش تو هواست.
بنظرتون حساس نباشم و استفاده کنم از بخار؟ اینقدر پشه هست که نمیشه شب ها خوابید.

باردارین؟

1 Likes

یه دستگاه هست حشره کشه خیلیم تاثیرگذاره میزنیش توپریزبرق دورکننده حشراته هیچ عوارضیم نداره تونت سرچ کن سفارش بدی برات میارن من پارسال خریدم ۸۵

2 Likes

آره خانمی. هفته 11.

از همین داشتم استفاده می کردم. اما میگن برا جنین خطرناکه نقص سیستم عصبی میاره. میگن همون تاثیری که رو حشرات داره، درازمدت رو انسان هم داره، رو جنین خیلی بیشتر.
یه نوعش که امواج مغناطیسی پخش می کنه، یه نوعش هم بوی شیمیایی. هر دو رو سیستم عصبی حشرات تاثیر میذارن.

فکر نکنم ضرری داشته باشه
میتونید از دکترتونم سوال کنید

1 Likes

تو نت که اینجوری نوشته. همه جوری سرچ کردم. مارک های مختلف، حتی کشورهای مختلف. کم ضررترینش رو گفته اونیه که اشعه ماورابنفش پخش میکنه، لامپی که دورش جمع میشن میمیرن. اونم در صورتی که نورش مستقیم به خودت نخوره.
وقت دکترم هم دوره. فقط حضوری جواب میده.
گفتم ببینم با امکانات موجود میشه کاری کرد یا نه.

سلام عزیزم
به نظر من فعلا از پشه بند استفاده کنید بهتره، بعدا از دکترتون سوال کنید

1 Likes

مرسی از جوابتون :cherry_blossom:

1 Likes

من به همچین دستگاهی رو چن ماه پیش دوتاشو چهارصد خریدم یه مدت سوسکا رو دور کرد ولی بعد دیگه فایده نداشت منم همبنجوری میزدم به برق
شوهرم گفت نکنه روبچه تاثیر بذاره منم کلی بهم استرس وارد شد :disappointed_relieved:
از برق درش اوردم
الان کامنتا رو خوندم دوباره استرس گرفتم
ما از شرکتش پرسیدیم گفت هیچ ضرری واسه خانومای باردار نداره
:worried:

2 Likes

افکن بی بو استفاده کنید هیچ ضرری نداره گلم

1 Likes

امواج مغناطیسی پخش می کنه؟ یا مایع داره که بخار میشه؟

الان دیگه نگران نباش. گفتن توی درازمدت تاثیر میذاره. حالا دیگه بش فک نکن.

گفتن اگه می خواهید استفاده کنید اتاق خالی باشه، نیم ساعت بذارید تاثیر کنه، بعد هوا رو تهویه کنید بعد میتونید استفاده کنید.

افکن چیه؟

امواج مغناطیسی داره
یه مدت اثرش خوب بود بعد دیگه برا سوسکا عادی شد سروکلشون پبدا شد اینم بیخودی توبرق بود
وای این دوران سراسر استرسه بخاطر همه چی باید غصه بخوریم :disappointed_relieved:

1 Likes

کی گفته بی بو اثری نداره؟
حالا چون بو نداره اثر هم نداره؟ اون مواد سمی هست و تو هوا معلق میشه و شما اونو تنفس میکنی
پس ضرر داره

2 Likes

منظورش فک کنم اسپری حشره کش بی بو هست

1 Likes

جدی پس من همیشه استفاده میکنم یاخدا

2 Likes

:persevere: آره همش آدم باید به فکر همه چی باشه.
گاهی فک می کنم اینهمه که من بفکرشم اگه یه روز برگرده درشت بگه چقد ناراحت میشم. یاد اون وقت هایی که با مامانم بی حوصله حرف میزدم افتادم. :disappointed_relieved:

میدونی میگن گلدون بوته نعنا تو خونه تون بذارید حشره رو فراری میده. چندتا گیاه دیگه هم هست سرچ کنی می بینی. من فعلا نمیونم تهیه کنم. اگه میتونستم بهترین راهه. هوای خونه هم خوشبو میشه. همه گیاه هایی که گفتن بوی خوبی دارن.

1 Likes

ممنونم عزیزم

1 Likes
مسئولیت محتوای ارسال شده بر عهده شخص منتشر کننده است و مامی‌گپ هیچگونه مسئولیتی در قبال مطالب ارسالی کاربران ندارد.