با چه شرایطی می‌توان مجوز سقط جنین گرفت؟

در فروردين ماه سالجاري 156 نفر جهت دریافت مجوز سقط درمانی (جسمانی) به مراکز پزشکی قانونی استان تهران مراجعه کرده اند که این تعداد در مقایسه با مدت مشابه سال 96 که تعداد درخواست برای صدور مجوز سقط درمانی 143 مورد اعلام شده بود 9 درصد افزايش یافته است.

شرایط ضروری برای صدور مجوز سقط درمانی به دو گروه تقسیم میشود شرایط مربوط به ناهنجاری‌های جنینی و شرایط مربوط به وجود یک بیماری جدی در مادر که در مورد مشکلات و ناهنجاری های جنینی، تشخیص قطعی ناهنجاری با آزمایش ژنتیک معتبر ویا سونوگرافی معتبر، ناهنجاری یا ناهنجاریها موجب حرج مادر شود

رضایت آگاهانه و کتبی مادر، سن بارداری کمتر از 19 هفته براساس سونوگرافی سریال معتبر و اینکه حرج مادر توسط 3 متخصص مربوطه تشخیص و به تایید پزشکی قانونی برسد می باشد.

4 Likes

چقدر سقط بده ، مخصوصا سقطى كه مادر مجبور باشه به دليلى جنينشو سقط كنه درداى جسمى هم كه بكنار ، عذاب روحيش واقعا غير قابل تحمله ،خدا نياره براى كسى

2 Likes

من بدبخت چی بگم که 2تا سقط کردم، یکیش ایست قلبی کرد بود، رفتم واسه غربالگری گفت قلبش ایستاد برو سقط کن، از ساعت8صب درد کشیدم تا 4عصر ک افتاد

:pensive::pensive:

گپ‌های این سالن به صورت خودکار پس از گذشت 5 روز از آخرین پاسخ بسته میشن، بعد از اون ارسال پاسخ جدید دیگه مجاز نیست. اگه می‌خواید راجع به همین موضوع صحبتی داشته باشین، می‌بایست گپ جدیدی رو آغاز کنین.

مسئولیت محتوای ارسال شده بر عهده شخص منتشر کننده است و مامی‌گپ هیچگونه مسئولیتی در قبال مطالب ارسالی کاربران ندارد.