با مرد عصبی چطور رفتار کنم

بخدا خستع شدم همسرم خیلی اخلاق تندی داره سر هر چیزی داد میزنه تو همه کارای خونه دخالت میکنه سر هر چیز کوچیکی بهونه میگیره پسرم رو خیلی اذیت میکنه پسرم اگر حرف گوش نده میگیره میزندش. دیشب پسرم نمیخوابید اونقدر دعواش کرد زد تا با گریه بغلم خواب رفت. خودم دیشب خیلی گریه کردم وقتی سرم رو زد. گاهی اوقات پسرم میشه که شبا خواب نمیره جایشم درد نمیکنه اما نمیدونم چرا. حتی روز هم هر کاری میکنم نمیخوابه.خودم خیلی ارومم خیلی مراعات پسرم میکنم تو بحث همسرم اصلا شرکت نمیکنم هر چی میگه هیچی نمیگم همین عصبی ترش میکنه حرفی میزنه که منم تندی کنم. نمیدونم از چی عقده داره. :pensive::pensive::pensive::pensive:

4 Likes

شاید به خاطر شرایط کاریش باشه که دوست داره بچه زودتر بخوابه که خودشم استراحت کنه.البته رفتارای همسرتون هیچ توجیحی نداره.
اسما جان تا حالا مشاوره رفتی؟

1 Likes

ولله ببخشید بنظرم شوهرت بهانه تراشی میکنه واسه دعوا
چون که پسرت هنوز کوچیکه وبچه اس وبچگی میکنه نباید کسی توبیخش کنه به هردلیل شاید خوابش نمی اومد مگه زوره بچه کوچیکه نباید این کارا بکنه
عصبیه عصبی باشه وقتی تو دعوا راه نمیندازی وبحث نمیکنی باید ساکت شه واروم بشه ولی اون فقط الکی بدون بهانه عصبی میشه که کفرتو دربیاره توجوابشو بدی
اسما جان یک سوال شوهرت رابطه داره باپسرت بغلش میکنه باهاش میره بیرون باهام بازی گپ میزنن ؟؟؟

1 Likes

اسما جون شوهر من برعکس شوهر شماس وقتی بحثمون میشه یک کلام حرف نمیزنه اصلا عصبانی نمیشه و کاملا سکوت میکنه اما اینکارش واقعا منو اذیت میکنه همیشه بهش میگم حرف بزن حتی داد بزن اما وقتی سکوت میکنی من فکر میکنم بی تفاوتی و این منو بیشتر میسوزونه.
اخلاق من اینطوریه که میگم و داد و بیداد میکنم و زود تموم میکنم اما شوهرم هیچی نمیگه اما تو درونش حالا حالاها تموم نمیکنه.
به نظر من وقتی که شوهرت آرومه باهاش حرف بزن حتی گاهی داد و بیداد کن من فکر میکنم چون فکر میکنه تو بیتفاوتی بیشتر عصبی میشه و همینطور یکی از علل بدرفتاری با پسرت اینه که فکر میکنه تو و پسرت تو یه جناح هستید و اون تو یه جناح دیگه و وقتی احساس تنهایی میکنه اونطوری میخواد دق و دلیشو سر شما و بچه خالی کنه.

3 Likes

عزیزدلم اسماء جون معلومه خودت آدم آرومی هستی گلم،،،یه عده از مردا یا حتی خانما بخاطر شرایط زندگی و روحیاتی که دارن تحریک پذیرتر از سایرین هستن،،گناهی ام ندارن مثلا چند وقت پیش میخوندم کسانی ک گروه خونیشون oهستش نگران و عصبی ان
باید سعی کنی بیشتر بشناسیش اینکه تو بحثش شرکت نمیکنی شاید حمل بر بی اعتنایی میشه براش عصبی ترش میکنه،،میدونی که همیشه ما کودک درونی داریم که هر چقدرم بزرگ بشیم بازبه کودکی و نوازش های اون دوران نیاز داره ،،همسرت شاااید توجه بیشتری میخواد ـشاید دلیلش خستگی و کم تحملی ک داره
و دلایل زیاد دیگه
سعی کن دمنوشای طبیعی که آرامش بخش هستن رو بجای چای دم کنی باهم بخورید مثل سنبل الطیب که یه آرامبخش فوق العاده است البته با لیمو دمش کن بخورید

الهام جون شما و شوهرتون دقیقا مثل مایید
منم همسرم آدم آرومیه و گاهی باعث میشه فک کنم بهم گوش نمیده البته اینجور نیست چون عصبی بودن خیلی بیشتر به زن صدمه میزنه گاهی بعد از بحث دچار عذاب وجدان میشم یا وقتی میره اداره بش فک میکنم چهره اش میاد جلو چشمم دلم میسوزه براش برمیگرده چند برابر بش محبت میکنم ک اینم میدونم خوب نیست و از تعادل خارج میشه محبتم

تو یه مقاله خونده بودم وقتی مادرها به فرزند جنس پسر زیاد توجه میکنن و بیشتر وقتشون رو برای پسربچشون میزارن شوهر ناخودآگاه حسادت میکنه و حس انتقام به بچه میگیره و این حس کاملا ناخودآگاهه حتی این حس رو تا بزرگسالی بچه با خودش نگه میداره و علل بعضی پرخاشهای پدر نسبت به پسر و مخالفتهای بی دلیل پدرها ریشه در همین نکته داره.
خیلی سخته به مرد عصبی نزدیک بشی و بهش محبت کنی اما اونهایی که زود عصبی میشن زود هم رام میشن به قول معروف که میگن تو باید با پنبه سر این مرد رو ببری به جای سکوت بهش محبت کن و یه مدت از قصد وقتی بچه هست به شوهرت بیشتر توجه کن ببین اخلاقش تغییر میکنه یا نه.

1 Likes

شاید همسرت این طوری احساس میکنه که پسرتونو از اون خیلی بیشتر دوست دارین
تعادل رو برقرار کنین حتی بیشتر برای همسرتون وقت بذارین

دقیقا اینطوری فکر میکنه مقصر شمایی که اینطوری داری بهش محبت میکنی در حالی که بیتفاوتی و سکوت بدترین ضربس.

1 Likes

عزیزم ببخشید یادآوری میکنم اما خاطرم هست گفتی برادرشوهرت دست روت بلند کرده
الهام جون درست میگه زن خوبه آروم و متین باشه امانه اونقد که بش توهین و به حقوق انسانیش تعرض بشه
قضاوت نمیکنم ابدا اما از صحبتات به نظر میاد ممکنه عصبی بودنشون ریشه خونوادگی داشته باشه
پس بیشتر درکش کن اونقدی که شکل مدارا و تحمل پیدا نکنه و صبر کردنت همراه با تغییر و کار کردن روی رفتار همسرت باشه

1 Likes

درسته عزیزم
اما خدارو شکر چشمش نکنم
آدم سواستفاده گری نیست،،،قدر محبتو میدونه اگه خودم با محبتای زیادی خرابش نکنم :neutral_face:
همه زن و مردا یه اختلافایی باهم دارن و این طبیعیه
گاهی باید ساخت گاهی هم باید جلوشون وایساد این بستگی به شناخت آدم داره از شخصیت همسرش و موقعیت زمانی

1 Likes

اسما جون کلا زن و شوهری پیدا نمیشه که با هم همیشه گل و بلبل باشن و هیچ مشکلی نداشته باشن منتها ما زن و شوهرا باید بدونیم و یاد بگیریم با حرف زدن مشکلمون رو حل کنیم صحبت کردن حتی اگر نتونه مشکل رو حل کنه کمترین منفعتش اینه که سردی و نفرت رو از بین میبره.

1 Likes

آفرین.
امیدوارم که همیشه همینطور مقتدرانه و با هوش و ذکاوتت بتونی روابطتون رو مدیریت کنی.
خوشبخت باشید عزیزم.

1 Likes

فدات گلم
همچنین شمام خانمی

1 Likes

من اسما جون رو درک میکنم گاهی آدم هزار تا مطلب میدونه هزار تا ترفند میدونه اما دیگه تاب و تحملی نداره.
باید یکم فاصله گرفت تا دوباره دو طرف بتونن خودشونو بازسازی کنن.

3 Likes

من خودم به تنهایی با شوهرم مشکلی ندارم اما همیشه یه چیزایی باید باشه تا زندگی آدم رو به چالش بکشه و اعصابت رو خورد کنه.
امیدوارم مشکل اسما جون حل بشه.
مشکل همه زن و شوهرا حل بشه.
مشکل منم حل بشه.

2 Likes

موافقم،،من خودم شغلم مشاوره است،،،اما چیزی ک شما میگی رو تجربه کردم تو زندگی

ان شاالله

چه جالب.
مشاور خانواده هستی مریم جون؟

1 Likes

بله عزیزم ،،البته چند سالیه که مهدکودک تاسیس کردم
اما سالها مشاوره خانواده و زوجین انجام دادم الانم باز پیش میاد هنوز

1 Likes
مسئولیت محتوای ارسال شده بر عهده شخص منتشر کننده است و مامی‌گپ هیچگونه مسئولیتی در قبال مطالب ارسالی کاربران ندارد.