با دختر جیغ جیغوم چه کنم😥🙃

دخترم یازده ماهشه و برای تمام خواسته اش جیغ میزنه میترسم عادت کنه نمیدونم چیکار کنم بنطرتون چیکار کنم

بی محلی
و اینکه حواسشو پرت کن نذار به خواسته اش برسه
چون عادت میکنه و جیغ جیغو بار میاد

چون هنوز یکسالش نشده و درک زیادی از اطرافش نداره نمیدونم کم محلی خوبه یا بد:hushed: منم نگرانم بد عادت شه :anguished:

شماهم اداشو در بیارین شاید خندش بگیره ترک کنه عادتشو

عزیزم تا دو سالگی باید به تمام خواسته های کودک پاسخ بدید و نیازهاشو بلافاصله برآورده کنید. نباید بذارید کار به جیغ و داد بکشه، اگر وسیله خطرناکی می خواد باید حواسش رو با یه چیز بهتر پرت کنید. اصلا دعواش نکنید و بهش نخندید وقتی کار اشتباهی میکنه. خودتون آرامش داشته باشید تا به کودک هم منتقل بشه

بنظرشمااینکه به همه خواسته هاش توجه کنیم باعث نمیشه درآینده هم از همه اطرافیانش این انتظارررو داشته باشه؟؟…بنظرمن کودک روباید باواقعیات اشناکرداگه همه خواسته هاش روبرآورده کنیم اونم نه باابزار حرف زدن بلکه باابزار جیغ زدن اثرات نامطلوبی درآینده میتونه به دنبال داشته باشه…

روانشناسی میگه بچه ها از بدو تولد تمام راههای جلب توجه رو یاد میگیرن و این والدین هستن که میتونن این رفتار رو در جهت صحیح یا غلط پرورش بدن…یکی از کارهای شایع نوپاهای زیر یکسال جیغ زدنه…چند علت میتونه داشته باشه …یا سعی در ارتباط با شما داره و چون نمی تونه خواسته شو بگه مجبور به جیغ زدن میشه و یا اینکه فهمیده با جیغ زدن میتونه به هر خواسته ای برسه… و برخلاف تصور شما بچه ها کوچولوهایی با هوش فوق العاده زیادن و خیلی خوب میتونن محیط رو درک کنن…شما برای از بین بردن جیغ هاش اول اینکه اصلا اصلا صداتونو بالا نبرید…اصلا جیغ زدنو تکرار نکنید…سعی کنید بفهمید خواسته اش چیه…با آرامش باهاش صحبت کنیید و بزارید متوجه بشه که شما متوجه خواسته اش شدین و بهترین کار پرت کردن حواسشه…با چیزی که توجهشو جلب می کنه حواسشو پرت کنید…تا جیغ زدنو فراموش کنه… و نکته جالب تر اینکه با جیغ زدنش واکنش هیجانی نشون ندین… چون بچه ها عاشق اینن که حرص والدین رو دربیارن… به نوعی تفریحشون حساب میشه… :joy:
موفق باشید…

2 Likes

این پاسخ کارشناس روانشناسی کودک به سوالی مشابه سوال شماست:
خواسته های بجا و لازم کودکتان را قبل از شروع به جیغ کشیدن، با مهربانی برآورده کنید. در زمان جیغ کشیدن روبروی صورت او قرار بگیرید و چیزهایی شبیه به این بگویید: "وقتی جیغ میزنی من نمی فهمم که چی می خوای، صدای آرومت رو کجا جا گذاشتی؟ با صدای عادی بهم بگو چی می خوای؟ " اگر نمی تواند منظورش را بیان کند؛ خودتان حدس بزنید مثلا: "شیرینی می خوای؟ و … " تا به یکی از حدس های شما سر تکان دهد. اگر چیزی می خواهد که نمی توانید بدهید به هیچ عنوان تسلیم نشوید و پیشنهاد دیگری بدهید. در صورت ادامه دادن، کاملا بی اعتنا باشید. او را بلند کنید و کمی آن طرف تر از خودتان قرار دهید و بگویید “وقتی جیغ ات تمام شد برگرد”. - ارتباط خود با کودکتان را تقویت کنید. - روی ارتباط کلامی کودکتان کار کنید. - برای برخورد بهتر باید دید کودک در چه زمان هایی، به چه دلیلی، چه اندازه، از جیغ استفاده می کند و به ویژه واکنش شما و دیگران به او چیست؟ رفتار او را برای یک هفته مشاهده و این موارد را ثبت کنید. مطالب زیادی از شواهد خود کشف خواهید کرد. برای کمک بیشتر مشاهدات ثبت شده خود را با یک مشاور تربیتی کودک در میان بگذارید.

3 Likes

ممنووونم :rose::pray::rose::rose::rose:

سپااااس ممنوووون از راهنماییتون:pray::pray::rose::rose::rose::kiss::kiss::kiss:

خواهش می کنم عزیزم
برای این که ایموجی ها به شکل حروف نباشن باید از کلمه قبلی فاصله بگیرن :rose:

سلام گلم .آخ نگو كه بچه منم عین تویه فقط جیغ میزنه.فك كنم باید مدارا كنیم خخ

اون یاد گرفته ک هرچی بخواد بدست بیاره با جیغ حل میشه
باید اینو بهش بفهمونی ک اینطوری نیست
اگر دو ساعتم گریه کنه شما باز حرف حرفه خودته
وگرنه در بزرگسالی هم ازت حساب نخواهد برد
سعی کن وقتی به چیزی گیر میده و جیغ جیغ میکنه
با یه چیز دیگه سرش رو گرم کن
اسباب بازی براش بیار
ببرش توو حیاط
و به هرچیزی ک میخوای سرگرمش کن که به اون خواسته ی زوری که داشته نرسه و حواسش پرت بشه
حتی وسط خیابون اسباب بازی خواست و جیغ جیغ کرد بگو من نمیخرم و برید خونه
باید بدونه حرف حرفه شماس

1 Likes

البته اینم بگم که چون میخواد حرف بزنه جیغ میزنه و خودش رو ممکنه بزنه
ولی برای اینکه خواسته اش رو بهش برسه جیغ که میزنه حواسشو پرت کن

سلام بله منم موافقم…دخترمنم برای کاراش حسابی جیغ میزنه منم بهش میگم عزیزم میفهمم چی میگی من درکت میکنم ولی شرمندتم.خخ.ویجوری حواسشوپرت میکنم ازاون کاری ک میخاد بکنه هرچند ک خیلی باهههوشه ودیرحواسش پرت میشه ازکارش ک البته گاهی وقتا میفهمه وخودشومیزنه زمین منم نه بغلش میکنم نه نازش میکنم میگم کارت خیلی زشته ک خودتومیزنی عیب نداره بزن خودت دردت میاد

ممنووونم خانمیییی:pray::rose::pray::rose:

مرسی از راهنماییتون عالییییی بود :kissing_closed_eyes::kissing_closed_eyes::kissing_closed_eyes::kissing_closed_eyes:

خواهش میکنم عزیزمممم

و اینکه وقتی دعواش کردی و نه گفتی
همسرت هم طرفداری شمارو بکنه و زود نره بغلش کنه و چیزی ک میخواست رو بده بهش

گپ‌های این سالن به صورت خودکار پس از گذشت 5 روز از آخرین پاسخ بسته میشن، بعد از اون ارسال پاسخ جدید دیگه مجاز نیست. اگه می‌خواید راجع به همین موضوع صحبتی داشته باشین، می‌بایست گپ جدیدی رو آغاز کنین.

مسئولیت محتوای ارسال شده بر عهده شخص منتشر کننده است و مامی‌گپ هیچگونه مسئولیتی در قبال مطالب ارسالی کاربران ندارد.