بارداری بعد از زایمان زودرس

سلام من اول اردیبهشت ماه یک زایمان زودرس تو هفته 27 داشتم که متاسفانه بچم بعد 2 روز فوت شد، از اون روز تا حالا همش دارم گرمی میخورم میخوام آخر خرداد دوباره اقدام کنم آیا امکان باردار شدن مجدد هست؟ واگه زمان تخمگ گذاریمو ندونم امکان داره با خوردن گرمی اگه باردار بشم بچه پسر بشه؟ خواهش میکنم یک جواب درست بدین خودم میدونم دارم عجله میکنم ولی نمیتونم اینطوریم بمونم

سلام عزیزم
برای این که رحم شما توانایی لازم رو برای بارداری مجدد به دست بیاره حداقل باید سه ماه صبر کنید و بعد برای بارداری اقدام کنید. شما باید برای جنین یک مکان امن و سالم مهیا کنید، با عجله کردن خدای نکرده درصد بروز مشکلات زیاد میشه.

برای پسر دار شدن دونستن زمان تخمک گذاری خیلی مهمه چون دقیقا باید در اون روز نزدیکی داشته باشید تا شانس پسر دار شدن افزایش پیدا کنه. البته با این روش ها فقط چند درصد احتمال پسر دار شدن افزایش پیدا میکنه.

اگر قصد پسرزایی دارید، دو راه پیش روی شماست. روش اول روش تغذیه به همراه تنظیم زمان بندی نزدیکی با تخمک گذاری بوده که کم هزینه تر است اما به هیچ عنوان تضمین 100% ندارد و فقط مقداری شانس پسرزایی را افزایش می دهد. روش دوم کمک گرفتن از آی وی اف بوده که تضمین 100 درصدی دارد اما هزینه بر و زمان بر بوده و ممکن است باردار شدن شما با این روش نیازمند تکرار چند باره اش باشد. برای استفاده از روش اول از حداقل 3 ماه قبل اقدام به بارداری می بایست به پزشک مراجعه کرده تا بررسی ها را انجام داده و به شما رژیم غذایی بدهند. به طور خلاصه برای پسر دار شدن رژیم غذایی غنی با غذاهای حاوی سدیم و پتاسیم و کالری از سه ماه قبل از اقدام به بارداری داشته باشید. مصرف نان و غلات، حبوبات، اغلب میوه و سبزی ها، روغن و گوشت ایرادی نداشته اما باید دور لبنیات را که سرشار از کلسیم است خط کشیده و مصرف میگو، اسفناج، لوبیاسبز، کاهو، شکلات و تخم مرغ را هم تا حد امکان کاهش دهید. گنجاندن هلو و زردآلو، گیلاس، گلابی، سیب، آلو، آناناس، انبه، خیار، موز، انجیر (تازه و خشک) و خصوصا آووکادو از گروه میوه ها، خرما، گوجه فرنگی، غلات، عدس، جو، گندم و خصوصا دانه سویا، بادام، تخمه کدو، کرفس کره بادام زمینی، مواد غذایی بانمک مثل اسنک ها، خیارشور، چای سبز، روغن زیتون و کنجد در سالاد همگی به افزایش شانس پسرزایی کمک می کنند. آقایان لازم نیست با این شدت رژیم غذایی را رعایت کنند فقط تا حدی رژیم غذایی خود را تغییر دهند و روزی یک عدد اسیدفولیک یک میلی گرمی مصرف نمایند. برای افزایش شانس تان: فاصله نزدیکی تا تخمک گذاری هر چه کمتر باشد بهتر است. با توجه به نامنظم بودن پریود ها تعیین روز تخمک گذاری به کمک سونوگرافی توسط پزشک ممکن خواهد بود همسرتان کمی قبل نزدیکی دوش آب سرد بگیرند. بهترین پوزیشن باید طوری باشد که دخول عمیق باشد. مثل پوزیشن داگ استایل. فراموش نکنید که این کارها شانس پسردار شدن را تاحدی افزایش داده و صد در صد نیستند. ضمن این که اگر رژیم غذایی بیش از حداکثر 6 ماه تداوم یابد می‌تواند برای سلامتی مادر ضرر رسان باشد.

عززيم من حست را درك ميكنم. آدم وقتي سقط ميكنه دوست داره همون لحظه باردار بشه اما بعد هرچقدر فكر ميكني كه ممكنه دوباره 1 تجربه مشابه داشته باشي و كلي اسيب روحي ببيني منصرف ميشي. عزيزم به خودت و روحيه ات فكر كن. يكم به خودت زمان بده :kissing_heart:

اشتباه نکن عزیزم منم این کارو کردم .۵ ماهگی بچم تو شکمم اب تو بدنش جمع شد مرد من و همسرم خیلی داغون شدیم و گریه کردیم.بخاطره اینکه عجله کردم و همیرمم چون دویت نداشت ناراحتی منو ببینه قبول کرد اقدام کردم بعد اولبن پری.و متاسفانه چون رحمم آمادگی نداشت بارداریم‌ پوچ شد و با کلی درد توی ۹ هفته سقط کردم و تا ۲ ۱ سال و‌نیم دکترم اجازه نداد باردار بشم چون رحمم خیلی صدمه دبده بود و خیلی خون از دست داده بودم. بعد ۱ سال و نیم اقدام کردم و خدا ی فرشته کوچولو بهم داد. اثبکم ب خودتون برسید گرمی بخورید فولیک اسید و بکمپلکس عالیه. ان شاءالله خدا ی نینی ناز و سالم قسممتتون کنه

1 Likes

سلام
گرمی که میگین بخورن، مثل چی؟؟؟

من ب روش طب سنتی رعایت کردم. هرشب ی لیوان‌شیره انگور با اب قاطی میکردم میخوردم. خرما ارده شیره ۴ مغز بو‌نداده.روزی ۱۰۰ گرم گوشت گوسفندی. رازیانه و‌عسل روزی سه تا قاسق چای خوری. عسل و‌گلاب. عرق رازیانه.اسید فولیک بکمپلکس مولتی ویتامین . سردی اصلا نمیخوردم. چایی دوغ گوشت گاو نسکافه اصلا نمیخوردم ۴۰ روز انجام دادم بعدم اقدام کردم. البته قرصارو از وقتی سقط کردم میخوردم با شیره انگور

1 Likes

عزيزم ب كمپلكس و مولتي ويتامين چي ميخوردي؟ منم دوبار سقط داشتم و دكترم جز فوليك اسيد و قرص آهن ايراني چيز ديگه اي واسم تجويز نكرد.

گپ‌های این سالن به صورت خودکار پس از گذشت 5 روز از آخرین پاسخ بسته میشن، بعد از اون ارسال پاسخ جدید دیگه مجاز نیست. اگه می‌خواید راجع به همین موضوع صحبتی داشته باشین، می‌بایست گپ جدیدی رو آغاز کنین.

مسئولیت محتوای ارسال شده بر عهده شخص منتشر کننده است و مامی‌گپ هیچگونه مسئولیتی در قبال مطالب ارسالی کاربران ندارد.