بارداری بدون اطلاع از تخمک گذاری

بارداری بدون اطلاع از زمان تخمک گذاری چگونه ممکن است؟ چگونه بدون اطلاع از زمان آزاد شدن تخمک از تخمدان، باردار شویم؟ آیا برای باردار شدن لازم است که حتما از زمان تخمک گذاری اطلاع داشته باشیم؟ چه شیوه ای وجود دارد که با استفاده از آن و بدون توجه به زمان تخمک گذاری بتوانیم حامله شویم؟ مبحثی که در این مطلب برای خوانندگان عزیز سایت 2 زندگی آماده کرده ایم در ارتباط با باردار شدن بدون توجه و اطلاع از زمان تخمک گذاری است و می خواهیم ببینیم که زنان چگونه بدون اطلاع از زمان تخمک گذاری می توانند باردار شوند. اگر علاقمند به این بحث هستید پس با ما در ادامه این مطلب همراه باشید.

عمل تخمک گذاری در زن برای شکل گیری بارداری طبیعی الزامی است و بدون آزاد شدن تخمک از تخمدان های زن، حاملگی طبیعی صورت نمی گیرد. در طی عمل تخمک گذاری، یک یا چند تخمک بالغ از تخمدان زن آزاد می شود و اگر در این لحظه و تا زمان از بین رفتن تخمک، اسپرمی در رحم زن وجود داشته باشد، به احتمال زیاد بارداری صورت می گیرد. شاید شما هم شنیده باشید که برای کسانی که مشکل در باردار شدن دارند یکی از توصیه ها این است که در حوالی زمان آزاد شدن تخمک، نزدیکی کنند تا شانس بارداری بالا تر برود. معمولا در بعضی از زنان که دوره عادت ماهانه منظمی دارند به تجربه می توان تا حدودی زمان تخمک گذاری را تشخیص داد یا اینکه با استفاده از کیت تخمک گذاری، به تشخیص زمان آزاد شدن تخمک پرداخت. اما اگر به هر دلیلی زمان تخمک گذاری را ندانستیم و یا اصولا عقیده و علاقه ای به این کار نداشتیم، چه راهی وجود دارد که در این حالت، شانس بارداری را افزایش دهیم؟ افزایش شانس بارداری بدون اطلاع از زمان آزاد شدن تخمک و انجام عمل تخمک گذاری، همان مطلب مهمی است که می خواهیم به آن بپردازیم.

برای این کار بایستی در یک دوره و بازه زمانی اقدام به نزدیکی کردن بکنیم که احتمال بارداری بیشتر باشد. وقتی که طبق مطلب مراحل پریود و قاعدگی زنان از نظر اقدام به بارداری، دوره پریود زنان را بررسی می کنیم متوجه می شویم که آن بازه زمانی که می توانیم برای بارداری اقدام کنیم از بعد از اتمام خونریزی و پاک شدن زن شروع می شود. اما این بازه زمانی تا کی ادامه دارد؟ اگر زمان تخمک گذاری را بدانیم می توانیم انتهای این بازه زمانی را مشخص کنیم که در نهایت تا یک روز بعد از تخمک گذاری می باشد اما حالا که از زمان تخمک گذاری خبر نداریم، به نظر شما طول مدت این بازه زمانی چقدر می تواند باشد؟ در حالت معمولی، طول این مدت که به زمان طلایی برای بارداری معروف است در حدود ۷ الی ۸ روز می باشد و ما برای اطمینان بیشتر می توانیم طول این مدت را مثلا در حدود ۱۰ روز در نظر بگیریم. البته اگر یکی علاقه داشت می تواند طول این مدت را بیشتر هم در نظر بگیرد ولی معمولا در نظر گرفتن طول مدت ۱۰ روز برای زمان های طلایی باردار شدن، مناسب می باشد.

پس تا اینجای مطلب دریافتیم که برای باردار شدن بدون نیاز به دانستن زمان تخمک گذاری می توانیم از پس از پاک شدن زن از خونریزی حیض و انجام غسل حیض تا مدت ۱۰ روز برای نزدیکی کردن به منظور باردار شدن اقدام کنیم. حال سؤال اصلی این است که آیا در همه این مدت ۱۰ روز اقدام به نزدیکی کنیم یا اینکه فقط در زمان های خاصی از این مدت، عمل جماع را انجام دهیم؟ در اینجا دو مساله وجود دارد:

کدام روزها را در این مدت ۱۰ روز، نزدیکی کنیم؟
فاصله بین دو عمل نزدیکی چقدر باشد؟
شکل زیر، ۱۰ روز پس از پاک شدن خانم از خون حیض را نشان می دهد. این روزها از روز اول پس از پاک شدن تا روز دهم پس از پاک شدن خانم از خون حیض و انجام غسل حیض را شامل می شود. البته همانطور که در بالا هم اشاره شد عملا فقط ۸ روز اول پس از پاک شدن زن از نظر باردار شدن ارزش دارد و روزهای نهم و دهم پس از پاک شدن زن، ارزشی از نظر بارداری ندارند اما برای اطمینان بیشتر از اینکه ممکن است در این دو روز در برخی از زنان امکان بارداری وجود داشته باشد، طول این مدت را ۱۰ روز در نظر گرفته ایم. با توجه به این شکل، توضیحات زیر قابل ارائه هستند:

دو روز اول از این ده روز که با رنگ سبز تیره نشان داده شده اند از نظر اقدام به بارداری مناسب نیستند. به دلیل اینکه در این دو روز به دلیل نزدیک بودن به زمان پایان یافتن زخم دیواره رحم امکان خونریزی وجود دارد، این دو روز را بهتر است که از این ده روز خط بگیریم و شروع زمان را از روز سوم پس از پاک شدن زن از خونریزی حیض و انجام غسل حیض در نظر بگیریم. پس با این حساب، روز هایی که می توانیم برای انجام عمل نزدیکی کردن انتخاب کنیم از روز سوم پس از پاک شدن تا روز دهم پس از پاک شدن زن می باشد. اما سؤال این است که چگونه در مدت این ۸ روز (روزهای سوم تا دهم پس از پاک شدن که جمعا ۸ روز می شود) نزدیکی کنیم؟ آیا می توان همه این روزها نزدیکی کرد؟ در اینجا نیز چند نکته وجود دارد:

نکته اول درباره قدرت باردار کردن مرد می باشد. برای اینکه یک مرد قدرت باردار کردن داشته باشد و اسپرم ها به تعداد کافی و پس از هر بار نزدیکی کردن، تولید شوند لازم است که حداقل یک روز بین دو عمل نزدیکی فاصله باشد. یعنی لازم است که مجامعت ها را حداقل یک روز در میان انجام دهیم. در این زمینه هم لازم است تا مردان اعمال پس از نزدیکی را رعایت نمایند تا قدرت باردار کردن و نیروی جنسی آن ها تحلیل نرود. در این زمینه مطالعه مطلب مردان بعد از نزدیکی چه کنند در سایت 2 زندگی برای مردان محترم توصیه می گردد. با این توضیحات و به عنوان نمونه و با توجه به شکل بالا، نزدیکی کردن در روزهای سوم، پنجم، هفتم و نهم پس از پاک شدن زن از خون حیض و انجام غسل حیض، می تواند انجام شود. این روز ها با حرف “ن” نشان داده شده اند. اما این همه مطلب نیست و لازم است تا شرایط ذکر شده در نکته بعدی را نیز حتما در نظر گرفت.

اما نکته دوم که نکته خیلی مهمی نیز است این است که اصولا سوای از این بحث، همه روزها برای انجام عمل نزدیکی و مخصوصا برای بچه دار شدن مناسب نیستند. از نظر شرعی برخی از زمان ها برای انجام عمل نزدیکی کردن، نهی شده اند و از طرف دیگر بعضی از زمان ها نیز برای انجام عمل نزدیکی توصیه شده اند. البته زمان هایی هم وجود دارند که نه توصیه شده اند و نه نهی شده اند. سؤال مهمی که در اینجا وجود دارد این است که اگر یک یا چند روز از این روزها (روز های سوم، پنجم، هفتم و نهم پس از پاک شدن) در زمان های نهی شده برای آمیزش از نظر شرعی، قرار داشت یا اینکه یک یا چند روز از این روزها در زمان های متناظر با اوقات توصیه شده برای نزدیکی قرار نداشتند در آن صورت چه کار باید کرد؟
به عنوان مثال فرض کنید که روز سوم پس از پاک شدن مصادف با ایام نامناسب نزدیکی بود یا اینکه قصد داریم فقط در زمان های سفارش شده عمل نزدیکی را انجام دهیم و روز سوم پس از پاک شدن در این زمان ها قرار ندارد. در این صورت چه باید کرد؟
در اینجا یک فرمول کلی و در واقع یک فرمول جادویی ارائه می شود که با استفاده از این فرمول به راحتی می توانیم زمان مناسب برای نزدیکی را پیدا کنیم. فرض ما در ارائه این فرمول آن است که قصد داریم عمل نزدیکی را فقط در زمان های توصیه شده از نظر شرع، انجام دهیم. البته شما می توانید از شرط دیگری استفاده کنید و آن به این صورت باشد که اگر زمان نزدیکی مصادف با زمان های سفارش شده هم نبود اشکالی ندارد و حداقل در زمان های نهی شده برای نزدیکی قرار نگیرد. برای اطلاع از زمان های نهی شده از نظر شرع برای نزدیکی می توانید به مطلب زمان های نامناسب برای نزدیکی و انعقاد نطفه رجوع کرده و برای اطلاع از زمان های مناسب و توصیه شده از نظر شرعی برای نزدیکی کردن هم می توانید از برنامه محاسبه بهترین زمان نزدیکی در اسلام استفاده نمایید.

فرمول جادویی برای پیدا کردن بهترین زمان های طلایی برای نزدیکی کردن
برای استفاده از این فرمول طبق مراحل زیر عمل می کنیم. منظور از عبارت “پاک شدن” در این مراحل، پاک شدن زن از خونریزی حیض و انجام غسل حیض می باشد.

از روز سوم پس از پاک شدن شروع کرده و به عنوان اولین روز برای نزدیکی کردن در نظر می گیریم. اگر این روز مطابق با شرط ما بود (در زمان توصیه شده باشد یا شرط دیگر) ، عمل نزدیکی را انجام داده و آنگاه به سراغ دو روز بعد می رویم (یک روز فاصله می دهیم) که در اینجا، روز پنجم پس از پاک شدن می باشد. اما اگر روز سوم پس از پاک شدن، مطابق شرط ما نبود یا اینکه نتوانستیم به هر دلیل عمل نزدیکی را انجام دهیم آنگاه به سراغ روز بعد رفته و شرط را برای این روز که در اینجا روز چهارم پس از پاک شدن است بررسی می کنیم. اگر روز چهارم مطابق شرط ما بود، عمل نزدیکی را انجام می دهیم و آنگاه به سراغ دو روز بعد می رویم (یک روز فاصله می دهیم) که در اینجا روز ششم پس از پاک شدن می شود. یعنی در هر روز که بررسی می کنیم اگر شرط ما محقق شد، عمل نزدیکی را انجام داده و به سراغ دو روز بعد می رویم (یک روز فاصله می دهیم) و شرط خود را برای آن روز بررسی می کنیم. اما اگر شرط ما برقرار نشد یا اینکه نتوانستیم عمل نزدیکی کردن را انجام دهیم به سراغ روز بعد رفته و شرط خود را برای آن روز بررسی می کنیم. این حالت را تا روز دهم پس از پاک شدن تکرار می کنیم.

اگر در مدت این ۱۰ روز و با استفاده از فرمول ذکر شده، زمان مناسبی برای نزدیکی کردن وجود داشت که فبه المراد، در غیر اینصورت سعی کنید از انجام عمل نزدیکی کردن خودداری کنید و این کار را برای دوره پریود بعدی زن دوباره تکرار کنید. با استفاده از این روش و بدون اینکه از زمان آزاد شدن تخمک مطلع بشویم و در صورت نبودن مشکل دیگری برای بارداری، به فضل الهی می توان باردار شد انشاء الله تعالی.

این شکل همینه که جدا گذاشتم

ممنون از اسمای عزیز
اسما جان اگر مطالب رو به این صورت ارائه بدید بهتره. :rose:

1 Likes

سلام عزیزم.چشم از این پس.ـبخاطر زیادی مطالب سخت بود کپی پیس لینک فرستادم. راهی هست که مطالب،را رواحت کپی کرد گڋاشت؟ ممنون

1 Likes

سلام عزیزم
نمیدونم والا راه راحت نداره متاسفانه :roll_eyes:

ممنون عزیزم از مطالب مفیدت🌹

1 Likes

گپ‌های این سالن به صورت خودکار پس از گذشت 30 روز از آخرین پاسخ بسته میشن، بعد از اون ارسال پاسخ جدید دیگه مجاز نیست. اگه می‌خواید راجع به همین موضوع صحبتی داشته باشید، بهتره گپ جدیدی رو آغاز کنید.

مسئولیت محتوای ارسال شده بر عهده شخص منتشر کننده است و مامی‌گپ هیچگونه مسئولیتی در قبال مطالب ارسالی کاربران ندارد.