این یعنی هیچ بهشت و جهنمی نیست؟؟ی لحظه بیاید

این موضوعات خیلی پیچیده ان هر چقد فک کنی به نتیجه ای نمیرسی آدم زیاد فک کنه دیوونه میشع

2 Likes

ما خیلی انسان های داشتیم ک مردن جسمشون نابود شده دوباره برگردانده شدن

1 Likes

بله.

منظور این ایات اینه به واسطه روح به ما زندگی داده شده (خدا از روح خودش دمیده و ما زنده شدیم)زنده بودن یعنی درک داشتن اصلا تفاوت موجودات زنده و اشیا تو درک موجودات زنده از جهانه
یعنی درک ما به روح بستگی داره
که اگه درک ما از زندگی به روح بستگی داره پس چرا کسایی که فلج ذهنی یا به عبارتی کند ذهن متولد شدند درکی ندارند از زندگی و کارهای احمقانه انجام میدند؟؟ مگه نباید عقل و درکشون به روحشون باشه نه به مغزشون

پس اشتباهه

1 Likes

ببین یکی از فامیل های ما تصادف کرده برای چند دقیقه یه جیزی شبیه مرگ را تجربه کرده بود شبیه مرگ یعنی کما اما چتد دقیقه فقط

میگفت تو اون حال که بودم اصلا حس درد و … نداشتم یه لحظه فهنیدم دارم تصادف میکنم اما بعدش هیچیم نیود حس کردم چقدر سبک شدم چقدر راحتم یعنی برای چند لحظه از جسم جدا بوده تو اون تایم حس سبکی داشته و درد نداشته

وقتی بهوش اومده دوباره همون حس سنگینی روی زمین بودن و تازه دردهای شکستگی های بعداز تصادف

میگفت من جدا شدن روح را با سبک شدن حس کردم و خیلی راحت بود

3 Likes

دوستمون ک جوابتو داد تا روح در جسم هست از جسم دستور میگیره

1 Likes

کل این جهان هدفمند خلق شده و هدفمند هم داره جریان پیدا میکنه چطور یه انسان که اشرف مخلوقات بی هدف خلق بشه و به نابودی مطلق برسه ؟
با عقل جور درنمیاد

2 Likes

تا وقتی روح در قفس جسم هست کاری ازش بر نمیاد

1 Likes

اره ولی اصلا تعیرفی که از روح تو ایات قران شده اینجوری نیست
قران رو تفسیر کردند که خدا روح خودش رو دمیده و جسم انسان زنده شده و دارای ادراک وگرنه بدون روح مثل یک شی بدون درکه
که منظورش اینه درک ما به روح بستگی داره
پس کسی که پیر میشه و سلول های مغزیش بی کیفیت میشند باید بازهم به واسطه روح درک داشته باشه نه اینکه بر اثر کهولت سن و آلزایمر مثلا تمام درکشو از جهان از دست بده

2 Likes

چرا میگی درکشو از دست میده یعنی چی ک درکشو از دست میده

1 Likes

بالاتر جواب این حرفتو دادم
روح تا وقتی در قالب جسمه محدوده
و تابع جسمه

1 Likes

اگه وقتی جدا از جسمه قدرت و درک داره پس چرا میگن با دمیده شدن روح به جسم انسان انسان زنده و دارای درک شده و وقتی روح نباشه جسم هیچه؟

1 Likes

خب فایده روح این وسط چیه پس؟
وقتی هم عقلمون به واسطه جسمه هم جسم بازخواست میشه پس اصلا روح چیکارست

1 Likes

چه جالب پس نابیناها وقتی روحشون جدا بشه تازه میتونن ببینن؟؟ یعنی جسم مثل زندانه؟

1 Likes

خب زنده نباشه ؟؟؟
خب درک داری ولی حد و حدود داره
اما وقتی از جسم جدا بشه اون قدرت ماورایی میشه

دقیقا جسم مثل زندانه

روح نباشه میشیم مثل حیون
حیون زنده است اما روح نداره با مردن نابود میشه

2 Likes

اره این برای منم سواله
اما اگه ما روحیم پس جسم برای چیه واقعا؟ چرا جسم داده شده به انسان

اوکی فهمیدم پس اگه اینا واقعیت داشته باشه باید اون خدا خودش جسم رو داده که ما محدود بشیم به وسیله جسم

1 Likes

خوب همه مامیدونیم ک بمیریم قراره چ سرمون بیاد توقران ک اومده دیگه دقیق ک نمیشه فهمید کسیم ازاون دنیانیومد اما بهشتو جهنم‌توهمین دنیاهس هروقت کارخوب یابد کنی تقاصش توهمین دنیامیدی

1 Likes
مسئولیت محتوای ارسال شده بر عهده شخص منتشر کننده است و مامی‌گپ هیچگونه مسئولیتی در قبال مطالب ارسالی کاربران ندارد.