ایده پذیرایی برای مراسم عزاداری ویژه بچه ها

عنوانم خیییلی جامع بود بچه ها :sweat_smile:
نظر بدید لطفا
هفته آینده برای بچه های مهدکودک میخوام مراسم عزاداری امام حسین بگیریم
ایده پذیرایی بدید دوست جونیا

اخی یاد دبستان داداشم افتادم که رفتم کلاسشون مداحی کردم :relieved: قبول باشه گلم به اون بچه ای گل بگو برای منم دعا کنن…
سالنی که قراره مراسم برگذار بشه رو خیلی زیبا تزیین محرمی کن با پارچه سبز و سیاه
از سقف سربند های زیاد اویزون کن. لامپ لاوژن رو قرمز یا سبز کن.ی گوشه سالن سقاخونه خیلی زیبا درست کن بچه ها اونجا شمع روشن کنن و برای همه دعا کنن. البته فلسفه سقاخونه و شمع روشن کردن و دعا رو قبلش بهشون یاد بده.ـی مداح خانم بیار براشون مداحی کنه اما نه به سبکی که برای بزرگترا میخونه خیلی ساده و شیوا که بچه متوجه مظلومیت حسین و یاراش بشه.خصوصا از رقیه و علی اصغر و عموی مهربونشون بخونه. تو بعضی پذیرایی ها از خود بچه ها کمک بگیر که یاد بگیرن خادم حسین بودن رو. مثبا دونفر رو مسئول کفش جفت کردن کن. به یکی پارچ کوچیک بده که برای بقیه اب ببره. بهشون بگو برای مراسم لباس مشکی یا لباس سقایی تن کنن بیان. همشونم سربند ببندن… تا اینجا چطور بود؟؟؟تا فکر کنم ایده های دیگه یادم بیاد

1 Likes

فدات گلم
اسما جون یه چیز دردناک بگم
نمیدونم چرا مردم اینقد بی اعتقاد شدن
دو ساله یه عده البته خوشبختانه همه اینجوری نیستن
خیلی واکنش بد میدن به مراسم محرم توی مهدکودک
خدا عاقبتمونو به خیر کنه
به کجا داریم میریم که امام مظلوممون رو که حقانیتش عین خورشید میتابه
چطور مراسمش مورد نقد قرار میگیره

2 Likes

واسه همین میخوام مراسم خوبی بگیرم
خیلی بهتر از سالای قبلم
سالای قبل حسینه نزدیک مهد میبردم
با پذیرایی فول فول
اما امسال گفتم مهد باشیم
بچه هایه مداحی خودشون دارن یاد میگیرن خیلی نازه
دل آدم میلرزه گوش میدی با صدای یه نوجوانه
عکس میزارم حتما از مراسم ان شاالله

2 Likes

موفق باشی گلم

از قدیمم گفتن خلایق هر چه لایق اونا لیاقت امام حسین رو ندارن لیاقتشون اینه برن با شمر همنشین بشن

مریم جون ببخشید ولی فکر نمیکنین درکش برا بچه ها سخت باشه !؟
از لحاظ روحی و روانی واسه بچه های به این کوچیکی مناسب هست واقعا؟

3 Likes

ابجی خوشگلم بنظرم باید از بچگی با امام حسین و فلسفه کربلا اشناشون کنیم اما به زبون خودشون نه اونطوری که تو مراسم بزرگترها انجام میشه

1 Likes

به نظر من مثل این میمونه که واسه بچه ها از نرخ دلار و برجام و اجاره خونه حرف بزنیم
بچه باید دنیای بچه گونه خودش رو داشته باشه، من مامانم ۳۰ سال یکی از بهترین معلم های کلاس اول استان بودن ، و خودم هم صحنه های واقعا بدی از عزاداری بچه ها و تاثیراتش تو روحیه شون رو دیدم
بچه ۵-۶ ساله اشکی میریخت که انگار همین الان مادرش رو از دست داده :woman_facepalming:t2::woman_facepalming:t2::woman_facepalming:t2::woman_facepalming:t2:
فکر می کنم هضم و درکش واسه شون راحت نیست
نظر شخصیه منه البته

1 Likes

نه رابعه جان اولا که این برنامه سراسر کشور اجراش الزامیه پس قطعا کارشناسای کودک زیادی نظارت دارند و تمام برنامه ها مطالعه شده است و آسیبی به کودک نمیزنه اگه سطحش متناسب با درک کودک باشه
ثانیا ما براساس درک خود بچه ها بهشون یاد میدیم
ثالثا عزیز دل شما رو اطلاع ندارم ولی ما خودمون و هم نسلامون توی همین مجالس با اماما آشنا شدیم
هیچ ضربه روحی ام نخوردیم والا

نسل جدید باید به شیوه صحیح با اماما و شیوه زندگی و سرگذشتشون آشنا بشن
هر آموزشی ام که از کودکی به جان کودک نفوذ کنه تا ابد باهاش همراهه
من بعید میدونم این خانواده مظلوم آزار و ضرری برای بشریت داشتن تابحال
هر چه مشکل که هست اتفاقا دوری از این خاندان و سیره زندگیشون هست

5 Likes

حتما همینطوره که شما میگین عزیزم
درسته هر کس نظر خودش رو داره

1 Likes

حتما موفق میشین :muscle:

1 Likes

من همیشه برابچه های کوچیک فامیل داستان امام حسین وعلی اصغروتعریف میکنم بخصوص علی اصغر،مثلااگه خسیس بشن بهشون میگم شمراینجوربودوبچه کوچیکامثه شماآب نمیداداوناهم گریه میکردن،بخاطرهمین روشون خیلی تاثیرمیزاشت،همش میان بهم میگن برام تعریف کن یاکارتونشون وبزار،همشون زودعلاقه پیدامیکنن به عاشورا

1 Likes

ان شالله
مرسی عزیزم

عزیزم جوری تعریف کن که قلب کوچیک بچه ها با عشق امام حسین عجین بشه
گریه برای امام حسین خیلی ثواب داره
اما ما بیشتر از گریه برای این عزیزان به فهم و معرفتشون نیاز داریم و همینم باید وارد روح و جان بچه هامون کنیم

2 Likes

آره منم بازبان کودکانه براشون تعریف میکنم،که عاشق امام حسین شدن،منظورکلیم اینه که برخوردشون درمورداین قضیه خیلی خوب بودومشتاق شنیدن بودن

3 Likes

گپ‌های این سالن به صورت خودکار پس از گذشت 30 روز از آخرین پاسخ بسته میشن، بعد از اون ارسال پاسخ جدید دیگه مجاز نیست. اگه می‌خواید راجع به همین موضوع صحبتی داشته باشید، بهتره گپ جدیدی رو آغاز کنید.

مسئولیت محتوای ارسال شده بر عهده شخص منتشر کننده است و مامی‌گپ هیچگونه مسئولیتی در قبال مطالب ارسالی کاربران ندارد.