اگه نماز میخونی چرا؟ اگه نمیخونی چرا؟

سلام یه سوالی برام پیش اومده اینکه اگه نماز میخونید چرا و علتش فقط ترس خداست ؟اگه نمیخونید علتش چیه؟ :thinking:

خودت دلیلت رو واسه شروع بحث میگی؟؟

1 Likes

سلام،نماز میخونم والبته اینو بگم خدا نیازی به نماز خوندن ما نداره،ما نماز میخونیم برای شکر نعمت هاش برای رحمتش،نه بخاطر ترس از خدا،وقتی کسی بهتون محبت میکنه جوابشو باچی میدی،یاکاری برات انجام میده،یایه وسیله ای بهتون داده میشه چیکار میکنید؟خب معلومه تشکر،درصورتی که هیچ ترسی از طرف مقابل نداری،میتونی با کمال بی ادبی تشکر نکنی.

5 Likes

من میخونم

چون

ادب میدونم چیه
کوچیکی بزرگی چیه
خالق و مخلوق چیه

چون

تا تقی به توقی خورد وظیفه هام رو فراموش نمیکنم.

چون

همون طور که جسمم تغذیه میخواد
روحم هم تغذیه لازم داره
وصل بودن لازم داره

چون

از خدا میترسم مثل بچه ای که از مامانش میترسه اما به مهربانیش چشم طمع داره

چون
خدا رو دوست دارم
دوست داشتن هم فقط زبونی نیست قلبی و عملیه

چون

کسی که نماز نمی خونه هیچوقت آرامش نداره و همیشه حس کمبود یه چیز رو داره

و هزاران دلیل دیگه …

6 Likes

فلسفه اصلی نماز اینه که با خوندنش درواقع داریم میگیم خدایا من یاغی نیستم. من از تو اطاعت میکنم. تو گفتی بخون؟ تو گفتی اینطوری عبادتت کنم؟ چششم منم همینکارو میکنم
و دیگه اینکه بهترین تمرین مبارزه با نفس نمازه
کسی بخواد افسار نفسشو دستش بگیره با نماز خوندن میتونه
نماز اول وقت فلسفش همینه
یعنی تو وسط بازی وسط سریال وسط کار اذان که میگه باید دل بکنی و ولش کنی. چرا؟ چون خدا گفته. نماز یعنی ادب در برابر خدا

9 Likes

دیشب،مسجد جمکران بودم،همه رو دعا کردم،شما باعکس پروفایلتون از ذهنم رد شدید!شماروهم یاد کردم دقیق وسط اذان مغرب بود.ان شاءالله که باردار هستید؟

4 Likes

منو میگی عزیزم؟؟؟

والا یکی جرقش و تو ذهنم زد ولی کلا گفتم شاید یکی نماز نمیخوند با دلایل ما نماز خون بشع

1 Likes

دلیل فقط و فقط اینه که داریم ب حرف خدا گوش میدیم چون خدا که هیچ نیازی نداره ب نماز ما

1 Likes

انشالله بخاطر نیت خیرتون همینطور بشه

سلام …من تو نماز خوندنم کاهل بودم تا یه روزی یه چیزی از خدا خواستم و شاید باورتون نشه سر یک ماه خدا ارزومو براورده کرد از اونجا بود که بخاطر شکر نعمتاش نمازمو شروع کردم و دوست ندارم بخاطر هیچی بزارم کنار امیدوارم مورد قبول خدا هم باشه…
الانم از خدا بچه میخامو فقط هم دست به دامن قرانشو وخودش و ائمه ش هستم وامیدوارم خدا به هرکی که فرزند نداره بده از صدقه سر خوبان یه عنایتی هم به من داشته باشن

4 Likes

خدا خودش گفته از من این مدلی تشکر کنین ماهم مطیع هسیم

1 Likes

عزیزم کیو گفتی؟

1 Likes

خیلی خوبه واقعا
امیدوارم زیر سایه اهل بیت خدا ب همه مون نی نی هم بده
ایشالا میده شک نکن

1 Likes

انشاالله عزیزم…
انشاالله به حرمت این روز خدا حاجت دل همه رو بده

1 Likes

من واقعا نمیدونم چرا یه عده نماز نمیخونن روزه نمیگیرن
مگر خدا مارو خلق نکرده؟ پس ب عنوان خالق حق داره ازمون یه سری چیزا بخواد
اصلا وظیفمونه ب حرفش گوش بدیم
بعضیا خجالت میکشن مثلا بگن روزه میگیریم
اخه چرا اینجوری شده اونی ک ب حرف خدا گوش میده خجالت میکشه اونی که گوش نمیده راحت و ازاد

1 Likes

واقعا منم نمیدونم دلیلش چیه خودم یه زمانی نمیخوندم اما بخدا الان که میخونم واقعا ارامش دارم و حداقل روم میشه چیزی بخام از خدا…

2 Likes

افرین واقعا همینه ادم از خدا خجالت میکشه یه عمری نبوده بعد ی مشکلی پیش مباد زود میاد دست ب دامن خدا میشه با چه رویی

1 Likes

من هم نمیدونم کجای نماز دست و پا گیره یا کجاش کسر شان محسوب میشه :grin::grin::grin::grin::grin:
کلش روزانه ۱۰ دقیقه وقت بگیره
زیاده …؟؟؟

2 Likes

البته نا گفته نماند من سر این قضیه مدیون شوهرمم هستم چون اونم با نماز خوندنش بیشتر علاقه منو به سمت نماز برد واقعا ازش ممنونم و از خدا هم بخاطر این نعمتی که بهم داد ممنونم

3 Likes
مسئولیت محتوای ارسال شده بر عهده شخص منتشر کننده است و مامی‌گپ هیچگونه مسئولیتی در قبال مطالب ارسالی کاربران ندارد.