اولین تجربه های غذای کودک

دوستای گلم میخوام اطلاعاتمو در مورد اولین غذای کودک بالا ببرم،،علی رغم اینکه همسرم میگه سرلاک بدیم که همه ویتامین ها رو داره و خیالمون راحت میشه دلم نمیاد ،،طفلک دخترم ،،،نتونستم شیر خودمو بش بدم و شیر خشکی شد دیگه دلم نمیاد از غذای طبیعی محروم بشه،،
لطفا از تجربه های شخصیتون بگید دوست نداشتم سرچ کنم اطلاعات بگیرم تجربه های خودتون مهمه برام

مـــــــرسی مهربونا :kissing_heart:

1 Likes

علی رغم میل شما من سرچ کردم بد نیست این مقاله رو هم بخونید تا دوستان بیان راهنمایی تون کنن :grin:
https://farzand.net/article/107155-first-aid-course
https://mag.farzand.net/article/55769/غذای-کمکی-برای-نوزاد،-همه-آنچه-باید-بدا/

1 Likes

:smile::smile::smile::smile::smile:
مرررررررسی نیلوفر جون

خواهش می کنم عزیزم :rose::smile:

1 Likes

عالی بود عزیزم
لطف کردی خانمی :rose:

1 Likes

خوشگل خانما غذاهای مقوی که واسه نی نی هاتون درست کردید یا بلدید کلا رو اینجا با دستور پختش معرفی کنید

قربان شماااا :pray::rose:

1 Likes

مریم عزیزم من این چیزا رو بلد نیستم
اما همینو میدونم که تنوع غدایی بده توی غذاش
هرروز صبح اول ک بیدار میشی غذای باران کوچولو رو درست کن
بعدش به کارات برس
و اینکه به زور بهش غذا نده
یاد میگیره لج کنه موقع غذا خوردن و دهنش رو باز نکنه و به زور بازی و سرگرمی باید اونوقت بهش غذا بدی
عصری یادم بنداز از مادرشوهرم برات بپرسم چه غذاهایی بدی بهش
اون خیلی بلده اینا رو
باران چند ماهشه؟

1 Likes

اولین غذاها معمولا فرنی و حریره بادومه
بعدش هویج و سیب زمینی بخار پز
به مرور میتونی مواد غذایی رو اضافه کنی.
طرز تهیه فرنی جوریه که میگن باشیر مادر تهیه بشه بهتره اگه شیرتون خشک شده با آب و آرد برنج درست کن. میتونی با نبات یه ذره شیرینش کنی
به هیچ عنوان به غذاهای باران نمک نزن
مقدار خیلی کم درست کن که تموم بشه. چون غذای کودک نباید گرم بشه و دوباره استفاده بشه

3 Likes

عزززمن به پسرم از چهل روزگی با قطره چکون دوسه قطره اب میدادم. چون تابستون اینجا افتضاح هست و بچه رو عطش میگیره. از چهار ماهگی هم کم کم غذاش رو شروع کردم چون هر وقت سفره باز میشد اونقدر لبهاش رو باز وبسته میکرد و باحسرت نگاه غذا میکرد که دلم میسوخت منم کم کم غذا اما بی نمک رو براش شروع کردم. پسرم شیر خودم میخورد و هیچ علاقه ای نه به سرلاک نه حریره و فرنی و … نداشت. بنظر من غذای بچه اگر بدون ادویه و کم نمک باشه ایراد نداره زودتر شروع بشه. پسرم الان ۳۰ماهشه و خدارو شکر همه چی ام دوست داره و بد غذا نیست

4 Likes

مرسی مهربونممممم :kiss::kiss::kiss::kiss:

1 Likes

مرسی آزاده و اسمای عزیزم
ممنون از راهنمایی هاتون دوست جونیا

2 Likes

فدات عزیزم :innocent:

1 Likes

راستش از خدا پنهون نیست از شما چه پنهون شوهر جان بنده خودش یه پا دکتره :grinning: دائم جرو بحث داریم سر خوردن باران،،به قول شما اسما جون باران به محض اینکه سفره رو میبینه چنان دست و پایی میزنه و لباشو باز و بسته میکنه که دلمون براش میسوزه
شوهرم بستنی بش میده :sob::sob::sob: حریفشم نمیشم هندونه یا کلا هر چی خودش میخوره میگیره جلوی دهن باران این وروجک به بابا رفته با اشتها و خوشمزگی لیس میزنه،،، خلاصه بگم که باران از سه ماهگی به این روش پدر گرامیش با همه مزه ها آشنا شده سه چهار وعده میشه خودم که خورش میپزم از آب گوشتش قبل از اینکه
نمک و فلفل بزنم یکم جدا میکنم با قاشق میدم بخوره
خیلی ام طفلی خوشش میاد از خوردن و چشیدن
آبم همینطور چون خیییلی گرمه و بارانم شدیدااا گرماییه آب خوردنم شروع کردم براش
امیدوارم کارای باباش کار دستمون نده
کلا این دو تا یه رابطه ایی با هم برقرار کردن من فقط میبینمشون خنده ام میگیره بعدشم کلی حرص میخورماز رعایت نکردن باباییش :blush:
خدا عاقبتمونو بخیر کنه

2 Likes

اینکه هوس خوردنی میکنه سر سفره طبیعیه عزیزم

1 Likes

بچه ها روش سوپ درست کردنم اگه شد برام بزارید
ممنون
مامانم میگه من برای خودتون یه کیسه مخصوص داشتم گوشت و برنج رو میرختم توش بعد آویزون میکردم تو قابلمه ساعت ها میپخته تا عصاره گوشت و برنج خارج بشه،،یکم مفصل تر توضیح داد من یادم نمونده دوباره باید بپرسم
این یه مدل سوپ درست کردن واسه بچه ها بوده

1 Likes

مادرشوهرم توی طرف سس شیشه ای میریخت اینا رو و میذاشت توی یکم اب که توی قابلمه است
از ضبح تا ظهر میپخت و جا میوفتاد
میکس نکن غذاش رو چون هیچی نمیفهمه از خوردن و لذتی نداره حقیقتا

1 Likes

گپ‌های این سالن به صورت خودکار پس از گذشت 5 روز از آخرین پاسخ بسته میشن، بعد از اون ارسال پاسخ جدید دیگه مجاز نیست. اگه می‌خواید راجع به همین موضوع صحبتی داشته باشین، می‌بایست گپ جدیدی رو آغاز کنین.

مسئولیت محتوای ارسال شده بر عهده شخص منتشر کننده است و مامی‌گپ هیچگونه مسئولیتی در قبال مطالب ارسالی کاربران ندارد.