اوتیســــــــم

سلام دوستان کسی راجع به اوتیسم اطلاعات داره. واینکه از چه سنی تشخیص داده میشه . گوگل سرچ کردم اما دوست دارم اگر شما اطلاعاتی دارید و در اطرافتون همچین شخصی هست بگید. ممنونم

بچه ای که اختلال اوتیسم داره از دو تا سه سالگی قابل تشخیصه
همیشه یک رفتار کلیشه ای دارن و مثلا بی هدف دور خودشون میچرخن و هدف خاصی نداره کارای کلیشه ایشون و اینکه به یک چیز خاص علاقمندن واونو رها نمیکنن
وقتی بخواد بگه کتابم رو بده
به شما این مدلی نمیگه که
میگه کتاب علی رو بده و اسم خودش رو میگه بجای اینکه از ضمیرها استفاده کنه
از جاهای شلوغ بدش میاد و همه ی صداها رو با ولوم بالا همزمان میشنوه از حرف زدن ادمای دور و اطرافش تا صدای چک چک اب که چند منر اونورتر میباره
ارتباط چشمی برقرار نمیکنه و از لمس شدن بی زار هستن
البته درجات مختلف داره

من چون توی درس های دانشگاهم این چیزا رو داشتم این اطلاعات رو میدونستم و این ها موثق هست

کمک دیگه ای خواستین در خدمتم

دکتر خوب و متخصص هم در تهران سراغ دارم

ممنون عزیزم ی بنده خدایی میگفت وقتی بچه اسباب بازیاش رو کنار هم میچینه و ردیف میکنه اوتیسم داره. درستهـ ؟؟

یکی از نشانه ها هست اما بنظرم اگر فقط همین یه نشانه وجود داره که من اولین نفرم ک اوتیسم دارم
دوس داشتم مرتب دور هم بچینمشون و باهاشون بازی کنم
فقط اسباب بازی ها رو میچینه کنار هم و نگاهشون میکنه؟؟؟

این همه نشانه که گفتم اکثرا توی بچه های اوتیسم هست
مخصوصا اینکه توی صورت شما نگاه نمیکنه و علاقه ای به بغل کردن و لمس شدن نداره

معمولا اگر دو سه نشانه رو همزمان و در طول مدت معینی داشته باشن بهشون میگن اوتیسم
الان یکی از نشانه ها رو میگین مرتب کردن همیشگی اسباب بازی ها
دیگه چه نشانه ای هست؟

باید بازی های نمادین و تخیلی حتی انجام بده
نمادین مثلا اینکه از کنترل تلوزیون استفاده کنه بجای شمشیر یا تلفن همراه
ارتباط چشمی در مواردی که شدید یا متوسط باشه برقرارنمیکنن اما اگر خفیف باشه فقط ارتباط کلامی با کسی ندارن
در تکلم مشکل دارن ینی با حرف نمیزنن کلا یا تاخیر کلامی دارن
از وسایلی که میچرخن مثل پنکه و ماشین لباس شویی خوششون میاد و ساعت ها نگاهش میکنن
کودک اوتیسم نمیتونه با شما همزاد پنداری کنه یا حال شما رو درک کنه و از ناراحتی شما ناراحت بشه
اونا توی حس کردن داغی و سردی یا خیلی کم تحملن یا خیلی پر تحمل و اصلا حس نمیکنن که دستشون سوخته
و اینکه اوتیسم قابل درمان هست
چند وقت پیش توی تلویزیون یه اقایی رو اورده بودن که کلی افتخارات کسب کرده بود و اوتیسم داشت
سن طلایی تشخیص اوتیسم تا ۵ سال هست و اگر تا ۵ سال تشخیص داده بشه قابل درمانه زیاد هست
خواستم کامل تر اینا رو بگم که بررسی کنید کودک رو اگر دیدید سه یا بیشتر از این رفتار ها رو همیشه داره به دکتر متخصص مراجعه کنید

1 Likes

اطلاعاتت عالی بود محیا جون،استفاده کردم😘

1 Likes

خواهش میکنم عزیزم :kissing_heart::kissing_heart::kissing_heart:

1 Likes

منم استفاده کردم عزیزم مرسی من بچه بودم همش به تلویزیون نگا میکردم حخخخخ یعنی اوتیسم داشتم :joy::joy::joy:

1 Likes

قربونت عزیزم
خخخخخ تلویزیون که نمیچرخه دورانی :joy::joy:

1 Likes

:joy::joy::joy::joy::joy:

1 Likes

گپ‌های این سالن به صورت خودکار پس از گذشت 30 روز از آخرین پاسخ بسته میشن، بعد از اون ارسال پاسخ جدید دیگه مجاز نیست. اگه می‌خواید راجع به همین موضوع صحبتی داشته باشید، بهتره گپ جدیدی رو آغاز کنید.

مسئولیت محتوای ارسال شده بر عهده شخص منتشر کننده است و مامی‌گپ هیچگونه مسئولیتی در قبال مطالب ارسالی کاربران ندارد.