اهمیت تربیت جنسی کودکان

دوستان عزیزم
چند روز پیش در اینستاگرام دانشنامه فرزند پستی گذاشتیم در مورد آموزش مسائل جنسی به کودک و بازخوردهای منفی زیادی دریافت شد، لینکش رو براتون میذارم بخونید:

امروز پست دیگری در تکمیل اون پست قرار دادیم که دوست داشتم شما هم اگه خواستید اینجا یا در اینستاگرام در موردش بحث و گفتگو کنیم:

متن پست امروز:

سه روز پیش مطلبی تو همین پیج منتشر کردیم که واکنش های زیادی به همراه داشت. قبل از انتشار با تجربه ای که در این سالها داشتیم، میدونستیم که باید خودمون رو آماده حجم مخالفت های مردمی کنیم. اون روز همکاران در موسسه بسیار درگیر این موضوع بودن و تمام تلاششون این بود که کلام، درست منتقل بشه و کج فهمی با خودش نیاره. امروز این پست رو در تکمیل صحبت های قبل منتشر می کنیم.

جامعه ما اسلامیه، خودمون مسلمونیم و اسلام دین روشنفکری و روشنگریه. پس چرا به جای چاره جویی سکوت می کنیم؟ چرا چشم هامون رو می بندیم؟ چرا گوش هامون رو میگیریم؟ دنیا در این چند سال خیلی تغییر کرده و تعالیم نسل های قبل نیاز دارن که به روز بشن. وقتی دم از به روز شدن تعالیم میزنیم ممکنه بعضی ها فکر کنن که منظورمون تغییر تعالیم اسلامیه. نه، اینطور نیست. منظورمون انتقال تعالیم اسلامی به شیوه امروزیه.

عقل خدادادی به ما حکم میکنه وقتی بدونیم که احتمال داره اتفاق بدی بیوفته براش آماده بشیم. چرا کودک آزاری در جامعه اسلامی ما هر روز داره بیشتر میشه؟ چرا فکر می کنیم این اتفاق فقط برای دیگران می افته؟ مگه اون والدینی که بچه هاشون رو به مدرسه فرستاده بودن میدونستن قراره چی پیش بیاد؟ مگه ما از آینده خبر داریم؟

کودکان امروز بیشتر از همیشه در خطر هستن. تنها راه نجات بچه ها اینه که با والدینشون راحت باشن. بدونن کسی هست که راجع به هر موضوعی می تونن باش صحبت کنن. خیلی از والدین میگن زشته راجع به این مسائل با بچه حرف بزنیم، آخه ذهنش درگیر میشه و بلوغ زودرس براش میاره، باید بگیم خیر. اگر درست منتقل بشه باعث افزایش فهم و درک بچه میشه.
بچه ها مثل یه لوح پاک هستن که در جامعه به مرور آلوده میشن. ما بشون کنترل شده آگاهی بدیم بهتره یا جامعه به ناگهان چشم و گوششون رو باز کنه یا خدایی نکرده بلایی به سرشون بیاره. شاید با خودتون فکر کنید که این مسائل مال تهرانه تو شهر ما از این چیزا نداریم. تا چند سال پیش این مسائل تو تهران هم نبود حتی تا چند صد سال پیش در کشورهای خارجی هم در این حد نبود. پس به شهر شما هم میرسه. به مرور میرسه. باید آماده باشیم. حرف ما این نیست که امروز بشینیم با بچمون راجع به خیلی مسائل صحبت کنیم. نه غلطه. حرف ما اینه که امروز یاد بگیریم که رفتار درست چیه؟ کتاب بخونیم. پیش مشاور بریم. با کسانی که میدونن گفتگو کنیم. وقتی یاد گرفتیم، به بچه هامون یاد بدیم. بشون یاد بدیم که به بچه هاشون یاد بدن و فرهنگ اسلامی رو مستحکم تر کنیم. نذاریم در طول زمان تخریب بشه و نسل های بعد این اتفاق هایی رو که ما باعثش بودیم به اسلام نسبت بدن.

این حرفها هیچ ربطی به سند 2030 یا غرب زدگی نداره. وظیفه دینی و اجتماعی ماست که در این مورد به مردم آگاهی بدیم. ولی انتخاب با شماست. حرف هایی که به ما زده شد ما رو خسته نکرد بلکه باعث شد تا دلسوزانه تر برای حفاظت از کودکان سرزمینمون بجنگیم.

از همه کسایی که راجع به اون پست در دایرکت تشکر کردن خواهش می کنیم که در بحث شرکت کنن. اگر فقط ما جواب بدیم ممکنه برخی فکر کنن قصد و غرضی در کاره. بیاید با ذهنی باز راه حلی برای این مشکل پیدا کنیم. بجای مخالفت با چشم بسته، با چشم باز مشکلاتی که به ذهنمون میرسه رو به هم بگیم.

سکوت فایده ای نداره.

3 Likes

من كاملا موافق با اموزش مسائل جنسي بصورت مختصر و مفيد به فرزندان هستم. چون بچه هاي نسل امروز بشدت باهوش هستند و رسانه هاي ارتباطي در اين سال ها رشد فزاينده اي داشته اند. خواهر خود من در مدرسه دست و پا شكسته از دوستاش حرفهايي شنيده بود حتي يكي از دوستاش متاسفانه فيلم مبتذلي بهش تو موبايل نشون داده بود و ذهن اين بچه مدام درگير بود و جرات هم نداشت با مادرم صحبت كنه چون به هر حال جو خونه سنتيه شبيه اكثر خانواده هاي ايراني. بنده خدا با كلي ترس و لرز از من پرسيد و من خيلي مختصر واسش توضيح دادم و مسائل را روشن كردم. چقدر اين بچه تشكر كرد. چون خودش خيلي مثبته و حالا با حرفهايي كه دوستاش زده بودند، دغدغه فكري واسش پيش اومده بود.خدا را شكر هم دغدغه ذهني اش برطرف شد و هم باهاش راجع به دوستي هاي خياباني كه به قصد سوء استفاده جنسي هست صحبت كردم و الان خدا را شكر 1 ديد مخالف و ضد نسبت به اين مسائل و دوستي ها پيدا كرده و حتي تو مدرسه دوستاش را توجيح ميكنه و حتي با صميمي ترين دوستش بخاطر اينكه مشكل اخلاقي داشته قطع ارتباط كرده و من عقيده ام اينه بچه بايد از زبان والدينش بشنوه. قطعا بچه بايد در خصوص اثار مخرب دوستي ها از خانواده اش بشنوه و قطعا در مورد بيماري هاي جنسي بايد اطلاعات داشته باشه كه بتونه از بدنش محافظت كنه قبل از اون كه خيلي دير بشه. چرا كه آموزش و پيشگيري قطعا و قطعا و قطعا از درمان بهتره.

4 Likes

آفرین ادامه بدید

1 Likes

گپ‌های این سالن به صورت خودکار پس از گذشت 30 روز از آخرین پاسخ بسته میشن، بعد از اون ارسال پاسخ جدید دیگه مجاز نیست. اگه می‌خواید راجع به همین موضوع صحبتی داشته باشید، بهتره گپ جدیدی رو آغاز کنید.

مسئولیت محتوای ارسال شده بر عهده شخص منتشر کننده است و مامی‌گپ هیچگونه مسئولیتی در قبال مطالب ارسالی کاربران ندارد.