انسداد غدد اشکی

سلام وقتتون بخیر
درباره پسر ۸ماهه‌م سوالی داشتم؛
دقت که میکنم زمان گریه هاش اشکی نمیاد، و اشکی هم اگر بیاد از گوشه چشمهاشه، تو این مدت فقط ۲ یا ۳ بار از مجرای اصلی اشک اومده، و تقریبا ماهی یکبار پشت چشمش ورم میکنه و قرمز میشه، ماساژ درمانی رو از دو ماهگی تقریبا شروع کردیم، منتها زیاد فرقی نکرده…
خواستم بدونم جای نگرانی داره؟

سلام عزیزم
بیشتر انسداد مجاری اشکی مادرزادی طی شش ماه اول تا یک سالگی بهبود می‌یابند. بهترین راه درمان انسداد، ماساژ کیسه اشکی است. اگر انسداد همراه با عفونت باشد با استفاده از قطره‌های آنتی‌بیوتیک موضعی عفونت را کنترل می‌کنند.
بیشتر انسدادها در یک سالگی بهبود می‌یابند، درمان جراحی که شامل سونداژ است، توصیه نمی‌شود مگر در عفونت‌های شدید که باعث آزردگی نوزاد یا کودک می‌شود.
قبل از یک سالگی انجام سونداژ توصیه می‌شود. استفاده از سونداژ قبل از یک سالگی در کودکانی که نیاز به آن دارند، شانس بهبودی را به مراتب بالاتر می‌برد و تاخیر در سونداژ پس از یک سالگی شانس بهبودی را به مراتب کمتر می‌کند. در بیشتر موارد با یک بار سونداژ مجاری باز می‌شوند و در موارد نادر، نیاز به سونداژ مجدد و استفاده از روش‌های تکمیلی است.

1 Likes

ممنونم از توضیحات کاملتون،
با توجه به اینکه از مجاری اصلی چشمهاش تابحال اشکی نیومده، انحام سونداژُ پیشنهاد میکنید؟

خواهش می کنم عزیزم. من کارشناس نیستم عزیزم نمی تونم راهنمایی تون کنم در این مورد.

1 Likes

گپ‌های این سالن به صورت خودکار پس از گذشت 5 روز از آخرین پاسخ بسته میشن، بعد از اون ارسال پاسخ جدید دیگه مجاز نیست. اگه می‌خواید راجع به همین موضوع صحبتی داشته باشین، می‌بایست گپ جدیدی رو آغاز کنین.

مسئولیت محتوای ارسال شده بر عهده شخص منتشر کننده است و مامی‌گپ هیچگونه مسئولیتی در قبال مطالب ارسالی کاربران ندارد.