امکان بارداری با داشتن فیبروم

سلام عزیزم نگران کوچیک بودن فولیکولت نباش منم همینجور بودم یه دونه قرص لیتروزول یا کلورومفین نخوردم اصلا اسمشونم نمیدونم فقط از روز اول پریودیم یک روز درمیون یک کیلو سیب آب بگیر بخور البته با خودته اما من خدارو شکر هزار مرتبه یه دارو گیاهی هم مصرف کردم که واقعا موثر بود

رفتم دکتر گفت چیز خطرناکی نیست ولی چون قصد بارداری داری احتمال میدیم تو دوران بارداری اگه رشد کنه و بزرگتر بشه باعث سقط جنین میشه الان واسه فردا بهم نامه داد برم پیش یه جراح اونم ببینه نطر قطعی رو بگه اگه گفت موردی واسه باردار شدن نداری که هیچ اگه نه باید جراحی بشه حالا میخواستم بدونم جراحیش چطوریه؟سخته یا راحته؟بازه یا نه؟

سلام یه سوال داشتم
با داشتن فیبروم یا لیپیوم میشه باردار شد؟

کسی میدونه توروخدا جوابمو بده
علت چیه من تا سال قبل اصلا عفونت نمیگرفتم خرداد ماه پاپ اسمیر دادم عفونت داشتم قرص و دارو و کرم واژینال مصرف کردم خوب شد ولی واسه اذر ماه دوباره رفتم دکتر گفت عفونت داری باز دارو داد دوباره دی ماه رفتم جواب سونو ببرم معاینه کرد گفت یذره عفونت داری خسته شدم علتش چیه

:expressionless::expressionless::expressionless:کسی نمیدونه

آیا زنانی که فیبروم دارند، باردار می‌شوند؟
بله، اما بستگی به اندازه و همینطور محل فیبروم‌ها دارد. در صورتی که فیبروم‌ها بزرگ‌تر از حد معمولی و نرمال باشند باید پیش از بارداری مورد درمان قرار گرفته و سپس به بارداری اقدام کرد.

توی مامی گپ خیلیا ها توصیه کردن از عنبرنسا استفاده کنید
شاید همسرتون هم باید از دارو استفاده کنن همزمان با درمان شما چون ممکنه از ایشون دوباره به شما منتقل بشه

به شوهرم فقط قرص میترونیدازول ۲۰تا داد مصرف کرد
من کلی دارو خوردم
عنبرنسا چطور باید مصرف بشه اگه میشه راهنمایی کنید
اگه ژل شستشو هیدرودرم تاثیر داره که عفونت نگیرم اونم بخرم؟

جواب سونو بالا هست فرستادم

درضمن الان میبینم تو گپ گفتن اندازه فولیکول که باردار میشن ۱۸تا ۲۰ هست ولی واسه من تو روز ۱۳ بعد پریودی ۱۳ بود دکترم نه بهم دارو داد نه هیچی فقط گفت خوبه اقدام کن هر ماه شانس بارداری ۲۵ درصده

اندازه اینجا نوشته نمیدونم چقدره دکترم نگفت اصلا بزرگه یا کوچیکه

زیر 5 سانت رو جراحی نمی کنن معمولا با دارو خوب میشه، در این مورد باید نظر پزشک تون رو بپرسید
شما سیکل قاعدگی تون چند روزه هست؟ اگر 28 روزه باشه بله، این سایز فولیکول کمه برای بارداری

۲۸روزه
پس چرا چیزی بهم نگفت دارو هم نداد دکتر متخصص هم رفتم
یعنی با این سایز باردار نمیشن؟

این که دارو نداد به نظرتون چی بخورم حالا دارو نشد چیزهای طبیعی و غذا چی کمک میکنه به بزرگ شدن تخمک؟

قبل بارداری اولم یه دکتر ماما بود بهم رویال ژلی داده بود واسه تخمکگذاری بود ولی الان هرچی تو داروخانه دنبالشم ندارم

برای درمان عفونت عنبرنسا چیع؟گیاهی از کجا باید تهیه کرد؟ مصرفش چطوریه؟

عزیزم برای این که تخمک آزاد بشه سایز فولیکول باید 18 تا 24 باشه
اگر سایز فولیکول های شما به این سایز نرسه باید از دارو استفاده کنید زیر نظر پزشک

رژیمی که غنی از اسید فولیک باشد، تخمدان را حمایت می کند و همچنین تخم های سالم تولید می کند. مطمئن شوید که سبزیجات برگ دار، محصولات لبنی و ماهی را در رژیم غذایی خود دارید تا از سلامت تخمک هایتان پشتیبانی کنید.

آوکادو برای تقویت تخمک گذاری:
این سوپر خوراکی مقدار چربی بالایی در میوه ها دارد که به سلامتی تخمک ها کمک می کند. آوکادو چربی زیادی دارد (چربی خوب مورد نیاز بدن است) که به حفظ سلامت باروری خوب کمک می کند. آن ها می توانند به صورت ساندویچ، سالاد و یا حتی به صورت دیپ مصرف شوند.

حبوبات و عدس مناسب تقویت تخمک گذاری:
عدم وجود آهن در بدن شما می تواند منجر به عدم تخمک گذاری شود. لوبیا و عدس منبع غنی آهن و دیگر ویتامین ها و مواد معدنی هستند که برای باروری حیاتی می باشند. مهم است که هر روز یک وعده لوبیا و عدس را در رژیم غذایی خود بگنجانید.

تقویت تخمک گذاری با آجیل و میوه های خشک:
میوه های خشک و آجیل ها یک منبع بزرگ از پروتئین، ویتامین و مواد معدنی هستند. سلنیوم آنتی اکسیدانی است که جلو رادیکال های آزاد را می گیرد و تولید تخمک های بهتری را اداره می کند.

کنجد تقویت کننده تخمک گذاری:
این دانه ها غنی از روی هستند و به تولید هورمون های مسئول سلامت تخمک ها کمک می کنند. دانه های کنجد غنی از چربی های اشباع شده می باشند.

هوموس حاوی تاهینی است (خمیر دانه کنجد) ، پی هوموس در رژیم غذایی شما راهی خوب برای افزایش سلامت تخمک هاست. همچنین اگر نمی خواهید به تنهایی آن را بخورید، دانه های کنجد را می توانید به غلات و سالاد اضافه کنید.

تقویت تخمک گذاری با توت ها:
این میوه ها حاوی آنتی اکسیدان های قوی هستند که از تخمک ها در مقابل رادیکال های آزاد محافظت می کنند. این سوپر خوراکی ها شما را در مقابل تعدادی از مشکلات محافظت می کنند.

آن ها را می توانید خالی بخورید یا در سالاد میوه یا اسموتی ها مصرف کنید. به شما توصیه می شود هر هفته حداقل سه وعده از این توت ها را بخورید.

تقویت تخمک گذاری با سبزیجات پر برگ سبز:
اسفناج، کلم پیچ، و دیگر سبزیجات پر شاخ و برگ غنی از اسید فولیک، آهن، منگنز، کلسیم و ویتامین A هستند. هر روز حداقل دو وعده سبزیجات سبز را در رژیم غذایی خود بگنجانید. تقویت تخمک گذاری با ریشه ماکا:
ریشه گیاه ماکا شگفت انگیز است و شامل 31 مواد معدنی مختلف و 60 فیتونوترین است. اعتقاد بر این است که سلامت اسپرم و تخمک را افزایش می دهد.

تعادل هورمونی را تثبیت می کند و میل جنسی را افزایش می دهد و این محصول را می توان پودری یا در یک کپسول خرید. پودر ریشه ماکا را می توان به اسموتی ها اضافه کرد و یا حتی برای ساختن شکلات مورد استفاده قرار می گیرد.

زنجبیل برای تقویت تخمک گذاری:
زنجبیل هم خواص ضد التهابی دارد که گردش خون را افزایش داده و هضم سالم را ترویج می دهد. این کار به کاهش هر گونه ناراحتی در سیستم تولید مثل چرخه های پریودی سالم و کاهش التهاب اعضای تناسلی کمک می کند. یکی از بهترین راه ها برای گنجاندن زنجبیل در رژیم غذایی، نوشیدن مقداری چای زنجبیل است.

تاثیرات دارچین در تقویت تخمک گذاری:
دارچین برای بهبود عملکرد تخمدان ها مشهور است و تولید تخمک مناسب را با تحریک مقاومت انسولین تسریع می کند. به زنانی که مبتلا به سندرم پلی کیستیک تخمدان هستند، توصیه می شود که دارچین را به رژیم غذایی خود اضافه کنند. یک چهارم قاشق چای دارچین را هر روز مصرف کنند.

فواید آب برای تقویت تخمک گذاری:
به لحاظ فنی آب یک جز ضروری برای سلامت تخمک هاست. هدف شما نوشیدن 8 لیوان آب در روز است از نوشیدن آب ها با بطری های پلاستیکی خودداری کنید. مواد شیمیایی بطری های پلاستیکی می توانند تاثیر منفی بر سلامتی تخمک ها بگذارند.

روش های دیگر بهبود سلامت زن: تقویت تخمک گذاری برای بارداری:
ممکن است نگران کیفیت تخمک های تولید شده در بدنتان باشید، به خصوص اگر سن 35 سالگی را رد کرده باشید. چیزهای قابل توجهی وجود دارد که شما می توانید برای بهبود کیفیت تخمک تولید شده خود استفاده کنید.

از مکمل های ویتامینی گرفته تا ترکیب های گیاهی برای تغییر سبک زندگی، اینها چندین روش تجویز شده برای بهبود بهداشت باروری هستند. تغییرات ساده در سبک زندگی شما می تواند تاثیر زیادی بر سلامت تولید مثلی شما داشته باشد. این کارها سلامتی تخمدان ها و کیفیت تخمک تولید شده برای تعیین بقا یک زن برای حامله شدن است.

تقویت تخمک گذاری برای سریع حامله شدن
این روشی است که شما می توانید کیفیت تخمک ها را در طول دوران بارداری بهبود ببخشید.

از کافئین، الکل و سیگار دوری کنید:

سیگار هرگز برای سلامتی خوب نبوده و حتی منجر به از بین رفتن تخمک ها در تخمدان ها شده است.

مدیریت استرس:

استرس باعث تولید هورمون هایی مثل کورتیزول و پرولاکتین می شود که می تواند به تولید تخمک و تخمک گذاری ضربه بزند.

یک درمان طبیعی برای سلامت تخمک خوب در زنان غذایی است که با سبزیجات برگ دار، ماهی، آجیل و میوه های تازه پر می شود تا به تخمک های شما کمک کند که سالم بماند و باروری را افزایش دهد.

از غذاهای سرخ شده، فرآوری شده یا گوشت و نمک اضافی و شکر پرهیز کنید.

رسیدن به یک شاخص توده بدنی سالم و طبیعی (BMI) :

چاقی برای جلوگیری از روند تولید و افزایش وزن اکسیداتیو در بدن می تواند منجر به مشکلات باروری شود، چرا که تعادل هورمونی را تغییر می دهد و تخمک گذاری را مختل می کند. این شاخص باید بین 18.5-24.9 باشد. به عنوان مثال، زنی که 5 فوت و 6 اینچ قد دارد باید وزنی بین 70 - 52 کیو گرم داشته باشد. سعی کنید با خوردن غذا و ورزش مناسب وزن سالم بمانید.

گردش سالم خون در اندام های تولید کننده تخمک و تخمدان ها برای عملکرد خوب مفید است و غنی از اکسیژن هستند که در تولید سالم تخمک مورد نیاز است. کم آبی می تواند جریان خون را کاهش دهد اگر آب کافی ننوشید یوگا تمرین بسیار خوبی برای افزایش گردش خون است.

عنبرنسا مدفوع الاغ ماده هست که از عطاری ها می تونید تهیه کنید. باید دود بدید به واژن تون

مسئولیت محتوای ارسال شده بر عهده شخص منتشر کننده است و مامی‌گپ هیچگونه مسئولیتی در قبال مطالب ارسالی کاربران ندارد.