امتناع از شیر خوردن کودک ۱۳ ماهه

سلام روز خوش.پسر ۱۳ ماهه دارم تو بیداری لب به شیر نمیزنه.موقع خواب هم خیلی طول میکشه شیر خوردش.به زور ۶۰ سی سی(شیر خشکیه)هر روز ۳ بار یا ۲ بار ۶۰ سی سی میخوره.شبا هم بخاطر شیر بیدار نمیشه ولی من خودم شیر میدم میترسم دندوناش پوسیده بشه حالا نمیدونم چکار کنم ممنون میشم راهنماییم کنین

سلام عزیزم
اصصصلا نیازی نیست شب بهش شیر بدین اصلا
بچه نیاز داره تا صبح بخوابه
الان دیگه نیازی به شیر نداره باید غذای خانواده رو بخوره برای میان وعده هم می تونه شیر بخوره
دندوناشو حتما مسواک بزنید

وقتی فندق شما غذای کمکی رو شروع کرد دیگه باید کم کم شیر شبانه رو براش حذف کنید. فندق شما ممکنه شبی چند بار بیدار بشه و گریه کنه و طلب شیر داشته باشه اما اگه در طول روز غذای کافی خورده باشه این شب بیداری ها به خاطر گرسنگی نیست و تنها به دلیل اینه که عادت کرده سر زمان های مشخصی از خواب بیدار بشه.
خود شما اگه چند شب مثلا ساعت 3 بیدار بشین و یه کاری رو انجام بدین، بعد از مدتی دیگه بدن تون به این بیدار شدنه عادت می کنه و ضمیر ناخودآگاه تون بیدارتون می کنه.
شاید پیش خودتون فکر می کنید خب بیدار بشه و شیر بخوره چه اشکالی داره!
فرزند شما به چند ساعت خواب بی وقفه و بدون بیدار شدن احتیاج داره، خواب راحت و کامل به رشد بهترش کمک می کنه و حتی باعث می شه وزن گیری بیشتری داشته باشه.
وقتی کودک بیدار می شه و شیر می خوره مشکلات خوابش بیشتر می شه چون باعث می شه تعداد دفعات خیس شدن پوشکش در شب بیشتر بشه و این موضوع اذیتش کنه.
اگه فرزندتون نیمه شب با شیر خوردن به خواب بره، مقداری شیر در دهانش می مونه و این موضوع باعث پوسیدگی دندوناش می شه که به پوسیدگی شیشه شیر معروفه، حتی قبل از اینکه فندق دندونی داشته باشه شما باید مراقب لثه هاش باشین و اونا رو تمیز نگه دارین.
این دلایلی بود که باعث می شه شما تصمیم بگیرین وعده شیر شبانه رو حذف کنید (شب بیداری های خودتون به کنار!)
بهتره از اولین وعده شروع کنید که می دونین احتمال گرسنه بودنش کمتره، وعده غذایی عصر رو مفصل تر بهش بدین تا خیال تون راحت باشه که دیگه گرسنه نیست.
اگه شیرخشک می دین هر شب شیرش رو با آب رقیق تر کنید تا کم کم به اینجا برسه که فقط آب بخوره.
اگه خودتون بهش شیر میدین سعی کنید هر بار زمانش رو کوتاه تر کنید یا شیرتون رو بدوشین و از همسرتون بخواین شیردهی در شب رو انجام بده چون بوی بدن شما برای فرزندتون یادآور شیر هست. هر بار شیشه رو مقدار کمتری پر کنید.
سعی کنید فرزندتون رو بدون بغل کردن آروم کنید و سعی کنید همون جوری خوابیده نوازشش کنید و براش لالایی بخونین.
از راهکار گفته شده در پست های شبا که من میخوابم هم می تونین استفاده کنید.
شاید این موضوع دو هفته ای زمان ببره، پس نا امید نشین
اگه پروژه تون شکست خورد بهتره دو هفته استراحت بدین و بعد دوباره شروع کنید.
اینکه می گن تا قبل از یک سالگی باید به خواسته های کودک فوری پاسخ داد مربوط به زمان بیداریه و نه زمانی که کودک خوابه.

3 Likes

خیلی ممنون از توضیحات کاملتون.ولی ۶۰ سی سی شیر براش کافی نمیشه .چون طول روز بیشتر از این نمیخوره

خواهش می کنم عزیزم
این کپشن پست امروز اینستاگرام ما بود
من اینو فرستادم که ببینید کودک شما در حالت نرمالی به سر می بره و شما بی خودی نگرانید
اجازه بدید هر چی دوست داره بخوره و به زور چیزی بهش ندید
این مقدار شیر کافیه براش عزیزم

1 Likes

خیلی ممنون خیلی لطف کردین.با توضیحاتتون خیالم راحت شد:heart::heart::heart::heart::heart:

1 Likes

خواهش می کنم عزیزم
حواس تون به دندوناش باشه حتما براش مسواک بزنید

1 Likes

بله هر روز مسواکشو میزنم.:heart::heart::heart::heart:

1 Likes

خیلی عالی :rose::+1:

1 Likes

گپ‌های این سالن به صورت خودکار پس از گذشت 30 روز از آخرین پاسخ بسته میشن، بعد از اون ارسال پاسخ جدید دیگه مجاز نیست. اگه می‌خواید راجع به همین موضوع صحبتی داشته باشید، بهتره گپ جدیدی رو آغاز کنید.

مسئولیت محتوای ارسال شده بر عهده شخص منتشر کننده است و مامی‌گپ هیچگونه مسئولیتی در قبال مطالب ارسالی کاربران ندارد.