امان از دل درد و دل پیچه ی نوزاد

سلام مامانا وقتتون بخیر. من یه پسر دو ماه و نیمه دارم که از بدو تولد دل درد و دل پیچه داشت. اولش شیر سوپرامیل میخورد بعد بهش نان و آپتامیل دادم تغییری نکرد تازه نان یبوستش هم کرد، بازم همون سوپرامیل رو دادم. روزی یبار پی پی میکنه که میگن خوبه. ولی همچنان دل درد و دل پیچه رو داره گاهی هم شیر رو بالا میاره. بهم میگن شیرش رو عوض کن یه شیر معمولی مثل گیگوز بده شاید برطرف بشه. حالا موندم نمیدونم چکار کنم، به نظر شما هم بخاطر شیرش اینجوریه؟ عوضش کنم بهتره؟؟؟

البته اینم بگم وزن گیریش بد نیست مثلن الان که دو ماه و ۷ روزشه ۶ کیلوئه ولی اصلن تپلی نیست

عزیزم شاید به خاطر کولیک باشه که اذیته

عزیزم این مقاله هارو رو مطالعه کنید لطفا
https://mag.farzand.net/article/50940/همه-چیز-درباره-کولیک-و-گریه-در-نوزادان/

https://mag.farzand.net/article/51244/۱۲-راه-پیشگیری-از-کولیک-نوزادان/

ممنونم❤

1 Likes

انواع و اقسام داروهای کولیک رو امتحان کردم بی فایده بود. برای همین به این نتیجه رسیدم که شیرش رو عوض کنم چون سوپرامیل فوق العاده چرب و شیرین هست و شاید همین اذیتش میکنه. اما نمیدونم چه شیری بهش بدم که سبک تر باشه هضمش راحت تر باشه واسش. البته وزن گیریش هم خوب باشه

عزیزم بهش ببلاک بده خیییلی خوبه من ب دخترم میدادم فوق العاده خوبه و تپل میکنه با هر بچه ای هم سازگاره منم اول نان میدادم اما یوبس میشد و تپل نمیشد دکتر ببلاک داد

بعد اینکه بچهایی ک شیشه میخورن نفخشون خیلی زیاد میشه واسه همین شب تا صبح گریه میکنن دختر من تا سه ماه اینجوری بود هرشب با ماشین میچرخوندیمش یا از این لندی قدیمی با چادر درست میکردیم بعد اینکه اگه قطره کولیک میدی تاثیر نداره شاید گوشاش درد میکنه ی ذره روغن زیتون بگیر بزن ب گوشاش بعد کلاه بزار سرش گرم شه ب دلشم بمالی خوبه یا گوششو سیگار میتونی دود بدی یا انبر نثارا دختر من گوشاش درد میکرد اخر سر بهش سیگار دود دادم گوش دردش افتاد

عزیزم نوزادان تا سه ماه دل درد یا کولیک میشن این دوران باید طی بشه شما نباید تند تند شیرش رو تغییر میدادید این وضهیتش رو بدتر کرده. همون سوپر اگه میسازه بده فقط سعی کن شیرش رو خیلی غلیظ درست نکنی بعد هربار شیر خوردن حتما اروغش روبگیر.بعدش میتونید روی پاهات روی شکم بخوابونش از گردنش اروم دست بکش تا کمرش چندبار اینکار رو انحام بده اگر هنوز معدش هوا داشته باشه دفع میشه. عزیز کار دیگه که میتونی کنی نیم ساعت بعد اینکه شیر خورد بر حسب وزنش بهش قطره دایمیتیکون بده

گپ‌های این سالن به صورت خودکار پس از گذشت 5 روز از آخرین پاسخ بسته میشن، بعد از اون ارسال پاسخ جدید دیگه مجاز نیست. اگه می‌خواید راجع به همین موضوع صحبتی داشته باشین، می‌بایست گپ جدیدی رو آغاز کنین.

مسئولیت محتوای ارسال شده بر عهده شخص منتشر کننده است و مامی‌گپ هیچگونه مسئولیتی در قبال مطالب ارسالی کاربران ندارد.