اقدام برای بارداری

اولین ماهیه که در حالا تلاش برای بارداری هستید یا چند ماهه دارید تلاش می کنید اما هر بار بی بی چک منفی نا امیدتون می کنه؟
شما هم بیاین بگید چند ماهه در حال اقدام هستید و چه اتفاقات و تغییراتی در این مدت براتون رخ داده؟
به امید اینکه همه خانم هایی که تصمیم به بارداری دارن زودتر دامنشون سبز بشه، الهی آمین :pray:

6 Likes

من دو ماهه که دارم اقدام می کنم. ماه قبل موفق نشدم این ماهم منتظرم. خیلی دلم می خواد زودتر بفهمم باردارم یا نه. چند روز پیش از موعد پریود میشه آزمایش خون داد؟

2 Likes

انشالله که همین ماه به خواسته تون برسید اما باید بدونید احتمال بارداری در هر ماه فقط 25 درصد هست و شما تا یک سال برای باردار شدن فرصت دارید پس انتظار نداشته باشید با یک یا دو ماه تلاش باردار بشید

بهتره تا زمان قاعدگی تون صبر کنید و در صورتی که تاخیر در قاعدگی داشتید آزمایش بدید

استرس نداشته باشید و فکر تون رو با موضوعات دیگه مشغول کنید چون استرس باعث به هم خوردن نظم قاعدگی تون می شه

2 Likes

سلام
من ميخوام بدونم چند بار بايد تو يك ماه بايد رابطه بدون جلوگيري داشت و چه روزهايي بايد تلاش كرد تا ٢٥٪؜ احتمال بارداري داشت؟

1 Likes

بهتر اینه که در بازه تخمک گذاری تون یک روز در میان نزدیکی داشته باشید تا احتمال بارداری بیشتر بشه

1 Likes

بازه تخمك گذاري ، من با توجه به اينكه اولين روز پريوديم ١٧هر ماه هست ، چه روزهايي هست؟

از ماشین حساب های تخمک گذاری استفاده کنید.

اول باید طول دوره هاتون رو در بیارید، از این ماشین حساب استفاده کنید:

https://farzand.net/menstrual-cycle-length-calculator

بعد با توجه به اینکه قاعدگی هاتون منظم یا نامنظمه از ماشین حساب های زیر استفاده کنید:

قاعدگی منظم:

https://farzand.net/ovulation-calculator

قاعدگی نامنظم:

https://farzand.net/ovulation-calculator-irregular-period

براي من محاسبه شد از روز ٢٦ تا يكم برج بعدي
يعني كلا اين ٦روز احتمال بارداري خيلي بالاست ؟

بله این بازه تخمک گذاری شماست، در این بازه یک روز درمیان نزدیکی داشته باشید
اسید فولیک هم یادتون نره
استرس نداشته باشید
بعد از نزدیکی بلافاصله بلند نشید و 10 دقیقه ای روی تخت بمانید

انشالله خبرهای خوب رو ازتون بشنویم

3 Likes

ممنون از راهنماييتون

1 Likes

خواهش می کنم عزیزم

ببخشيد من گروه خونيم منفيه
و همسرم مثبت
اگر باردار بشم كي بايد آمپول بزنم ؟

زمان تزریق هفته ٢٨ بارداری می باشد

عزیز من از این ماشین حساب استفاده کردم ولی همزمان کیت هم استفاده کردم زمانی که کیت تخمک گذاریم رو نشون داد چهارروز زودتر از تاریخی بود که ماشین حساب تخمین زده بود. یه نظرم شرایط بدن هرکسی متفاوته و این ماشین حساب به تنهایی کمک کننده نیست

1 Likes

تاریخ تخمک گذاری در هر ماه 14 روز قبل از وقوع قاعدگی بعدی است و چون تاریخ قاعدگی بعدی گاهی ممکنه به دلایل مختلفی تغییر کنه تعیین روز دقیق تخمک گذاری امکان پذیر نیست، کیت تخمک گذاری یا ماشین حساب های موجود تنها پیش بینی کننده هستند. کیت های تخمک گذاری هم همیشه دقیق نیستند و بسته به عوامل مختلف ممکنه پاسخ های کاذب نشون بده. به عنوان مثال در صورت استفاده از داروهای هورمونی یا ابتلا به پلی کیستیک تخمدان کیت پاسخ مثبت کاذب نشون می ده
در خانم هایی که قاعدگی منظم دارند احتمال تشخیص صحیح روز تخمک گذاری بیشتره، اما در خانم هایی که قاعدگی های نامنظم دارند نمی شه روز دقیقی رو مشخص کرد و اگه دقت کرده باشید در ماشین حساب تخمک گذاری نامنظم تنها بازه تخمک گذاری نشون داده می شن.

1 Likes

سلام
منم كم كم ميخوام اقدام كنم
نزديك يك سال و خرده اي هست ازدواج كردم
رفتم دكتر ، آزمايش دادم ، سونو شدم
دكتر گفت تنبلي تخمدان ندارم و كيست و فيبروم هم ندارم و شرايطم خوبه و حتي ميتونم تا چند سال ديگه جلوگيري كنم و البته واسم قرص متفورمين تجويز كرد براي تحريك بيشتر تخمك گذاري
بعد آزمايش پرولاكتين دادم ، بالا بود
يني آخرين رنجش ٢٣ بود من ٦٨ بودم
گفت برو دكتر غدد
هيچكدوم از علايم پرولاكتين بالارو هم تا ب حال نداشتم
هيچكس اطلاعي داره ازين موارد؟؟!
يني من نميتونم باردار بشم يا با قرص رفع ميشه؟؟
يا اينك اين متفورمينو مصرف كنم ؟؟
ممنون ميشم كمكم كنيد

باید بخاطر پرولاکتینتون دارو مصرف کنین،با مصرف دارو سریع باردار میشین

1 Likes

يعني مشكلي نيست؟؟
خيلي حالمو گرفته
يني جاي نگراني نيست
باردار ميشم حتما؟؟

پرولاکتین بالا حتما باید درمان بشه، ولی نگران نباشید با مصرف دوره کوتاهی دارو سریع به میزان نرمال می رسه بعد از اتمام دوره درمان دوباره باید آزمایش بدید تا ببینید پرولاکتین تون نرمال شده یا نه

1 Likes

منکه خودم ماه دوم مصرف دارو باردار شدم،بعد از اینکه بارداری رخ داد دارو رو قطع کردم

3 Likes
مسئولیت محتوای ارسال شده بر عهده شخص منتشر کننده است و مامی‌گپ هیچگونه مسئولیتی در قبال مطالب ارسالی کاربران ندارد.