افزایش وزن کودک یکساله

سلام دوستان. وقتتون بخیر
میشه لطف کنین بگین برای افزایش وزن بچه یک ساله چی خوبه.
بچم خیلی بد غذا شده:worried::worried::sob::sob:
ممنون میشم بازم راهنماییم کنین.

1 Likes

سلام من به پسرم شربت زینک خارجیش رو میدادم. خیلی تاثیر داشت

ممنون عزیزم. دکتر تجویز کرد؟ چند سی سی بهش میدین؟

اره عزیزم.دکتر داده. بستگی به وزنش داره دوبرابر وزنش.

مرسی خانومی. خدا عزیزت رو حفظ کنه

1 Likes

زنده باشی گلم :kissing_heart:

دریا جون مشکلش چیه؟
اشتهاش کمه
باید اول علت بدغذا شدنش رو بفهمی
ممکنه از نوع طبخ غذا،،یه ماده غذایی خاص
زمان دادن غذا و …
عزیزم بهتره قبل از هر اقدامی علت یابی کنی ایجوری راه حل های بهتری به ذهنت میرسه😘

این موارد میتونه بهت کمک کنه عزیزم

:white_check_mark: #تغذیه_کودک

:high_brightness:برای #بالا_بردن_اشتهای کودکان

:heart:️می توانید #سبوس_گندم تهیه کنید و در حین پخت غذا به برنج او بیافزایید تا ویتامینB موجود در آن به افزایش اشتهای کودک کمک کند.

:heart:️ #جوانه_گندم نیز از منابع غنیB است که می توانید آن را درسالاد ریز کنید و به کودک بدهید.

@Manvamamanaam

:white_check_mark: #اطفال

:high_brightness: #اشتها_آورهای_طبیعی لزوما مواد غذایی نیستند.

:heart:️ محیطی که کودک در آن غذا میخورد، احوال خانواده از جمله مادر و پدر شاد یا غمگین یا دچار استرس و اضطراب بودنشان، حتی تزیین غذا در افزایش یا کاهش اشتهای کودک موثرند.

:heart:️ در محیطی آرام و بی تشنج، که موسیقی هم نواخته شود، میل به خوردن غذا افزایش مییابد. مادران این کودکان باید صبور باشند. اما برخی مواد غذایی هم اشتهاآور است.

@Manvamamanaam

:high_brightness: #افزایش_اشتها

:low_brightness::low_brightness:مهم‌ترین توصیه‌های متخصصان علوم تربیتی به والدین برای مقابله با بی‌اشتهایی و عادات تغذیه‌ای نادرست کودکان عبارتند از:

:heart:️ماست کم‌چرب
:heart:️سبزیجات تازه
:heart:️میوه‌ها و انواع سالاد به افزایش اشتهای کودک کمک می‌کند.

:low_brightness::low_brightness:در مقابل

:heart:️انواع سس‌ها
:heart:️نوشابه‌های گازدار، خوراکی‌های چرب و تنقلات از اشتهای کودک می‌کاهد.

@Manvamamanaam

:high_brightness: #افزایش_وزن

:low_brightness::low_brightness:برای افزایش وزن و بالا بردن اشتهای کودکان:

:low_brightness::low_brightness:در بین وعده های غذایی ، میان وعده های مفید به او بدهید.

:heart:️مغزهای بادام ، :heart:️فندق ،:heart:️ گردو ، :heart:️کشمش و… :heart:️آب میوه و کمپوت میوه ،:heart:️ شیر غنی شده با چند قاشق :heart:️شیر خشک ، :heart:️ماست چکیده ، :heart:️شیرینی های تهیه شده با آرد کامل یا با میوه ها، :heart:️یک لقمه نان و پنیر و دیگر مواد غذایی غنی از ویتامین و پروتئین .

@Manvamamanaam

ممنون دوست خوبم. والا بعد واکسن یکسالگی مریض شد و از اشتها افتاد. میگه همه چی رو خودم بخورم اونم با دست. آخه فرنی و چیزای آبکی رو چطور بدم بخوره؟
البته بیشتر اوقات خودم این اجازه رو بهش میدم
اما اشتهاش کمه. به هیچ وقت تخم مرغ پخته نمیخوره، اگرم تو غذاش بریزم که میفهمه و اصلا لب به غذا نمیزنه.
اما در مورد سبوس و جوانه که گفتی تا حالا امتحان نکردم.

1 Likes

کیکای خونگی خودمو خیلی دوست داره. اما صبحونه لقمه نمیخوره.
یعنی در گیرم.
البته به نظر ما خوبه و نرمال. اما بچه جاریم ۱ ماه ازش بزرگتر تپل مپله. همش داره مقایسه میشه.
منم مادر ، دوست ندارم به بچم بگن جوجه ماشینی و ریزه میزه
دخترم قدش نسبت ب اونم یکم بلند تره.
امان از مقاااااااااایسه:sob::sob::sob::sob::sob::sob::sob::sob::sob:

1 Likes

عزیزدلم کاملا حرف و احساستو درک میکنم
منم از مقایسه کردن متنفرم پسر جاری من حدود ۵ماه از دخترم بزرگتره اما مدام مقایسه میکنن😒
اونم مقایسه نابجا

نباید اهمیت داد عزیزم ،،،اگه دوست داره خودش بخوره اصلا مانع نشو فقط شرایط رو براش فراهم کن
دوست داره استقلال رو تجربه کنه این احساس خوشایندی براش ایجاد میکنه اگه برخلاف میلش رفتار کنی نتیجه همینی میشه که میبینی
تخم مرغم فعلا بهش زرده با کره ذوب شده یخورده نمک بزن شاید علاقه مند شد

عزیزم بچه منم همش با بچه مادر شوهرم مقایسه میشد من خیلی حرص خوردم ولی وقتی بزرگ شدن الان که هفت سالشونه پسر من از اون درشت تره و بچه اون کمبود وزنم داره تازه بچه یهو رشد میکنه یهو کم اشتها یا پر اشتها میشه بیخود سره این چیزا حرص نخور

2 Likes

ممنون دوستم.لطف کردی. :heart::heart::heart::heart::heart:

1 Likes

آخ اگه بدونی چی میکشم. بر روی خودم نمیارم اما از تو داغون شدم. از وقتی ب دنی اومد هی میگفتن شیرت خوب نیست ، چرب نیست.
برای جاریتو ببین. شیر خشک بده.
ولی دکتر میگفت خوبه واصلا شیر خشک لازم نیست.
الانم فقط بخاطر راه افتادن و مریضیش لاغر شده که دکتر گفت سعی کن تقویتش کن
ای خدا. اماااان از مقایسه.
ممنون که همدردی کردی:heart::heart:

2 Likes

اره میدونم ماله منم همینجور دیگه فک کن مادر شوهرم با من حامله بود وقتی بچه ش بدنیا اومد ۲ کیلو بود ماله من سه و ششصد بعد کم‌کم ماله اون تپل شد ماله من معمولی بود هرچی هم دکتر میبردم فایده نداشت میگفتن نرماله تو اگه بدونی چقد براش دارو تقویتی و … خریدم وقتی غذا نمیخورد غصه میخوردم وقتی مادر شوهرم تیکه مینداخت بهم میومدم خونه گریه میکردم ولی زمان گذشت و همه چی برعکس شد الان به خودم میگم من چقد الکی حرص خوردما الان بچم خودش غذاشو میخوره همه میگن چقد از عموش بهتره درشت تره و … فقط این وسط پدر من در اومد

1 Likes

الهی عزیزم:heart::heart:خدا برات حفظش کنه. باید ب خودمون بقبولونیم که بچه در درجه اول باید سلامت باشه. تپلی و لاغری اصلا مهم و ملاک نیست. هرچند قبولشم یکم سخته

1 Likes
مسئولیت محتوای ارسال شده بر عهده شخص منتشر کننده است و مامی‌گپ هیچگونه مسئولیتی در قبال مطالب ارسالی کاربران ندارد.