افزایش بیش از حد وزن

سلام خانوما.لطفا کمکم کنید.من قبل بارداریم رژیم لاغری داشتم و تونستم خودمو از ۱۱۰ کیلو به ۸۲کیلو برسونم.اما متاسفانه توی شش ماه بارداری دوباره وزنم به۱۰۰ کیلو رسیده اگه همینجوری پیش بره تا اخر نه ماهگی میشم ۱۲۰ کیلو.تروخدا بگین چی کار کنم

بادکترت صحبت کن

من تو کابل زندگی میکنم.اینجا متخصص تغدیه نیست.دکتر زنانم بهم گفت برنج و ماکارانی نخور.اما بازم فایده نداره با اینکه بیشتر میوه میخورم ولی هفته یه کیلو قشنگ اضافه میکنم.

شیرینیجات کمتر بخور یه کم پیاده روی هم داشته باش

سلام عزیزم
شما تا جایی که امکان داره از مصرف برنج و نمک خودداری کنید چون باعث اضافه وزن زیاد میشود. شیرینی جات هم خیلی کم مصرف بکنید.

1 Likes

الگوی افزایش وزن در افراد مختلف متفاوت است. شما باید در سه ماهه اول، مقدار کمی اضافه وزن پیدا کنید و در سه ماهه دوم و سوم به تدریج به وزن شما افزوده شود. از هفته ده الی هفده بارداری، حدود 250 تا 300 گرم در هفته و از هفته هجده الی بیست و هفت بارداری، 350 تا 400 گرم در هفته می توانید افزایش وزن داشته باشید.

البته باید زیر نظر پزشک افزایش وزن داشته باشید.

1 Likes

مرسی عزیز.اما واقعا سخته کنترل وزن موقع بارداری.برنج که نمیخورم اصن بازم وزنم همینجور زیاد میشه.

سلام گلم .انشاالله این چندماه رو به سلامتی طی کنی.فکر نکنم کسی به اندازه من اضافه وزن پیدا کرد.من سر بچه اولم ۶۵ کیلو بودم بعد زایمانم ۱۲۰ کیلو شدم :see_no_evil:

برنج ک سیب زمینی و ماکارانی دیگه نخورید اصلا.به جاش نان سبوس دار و پاستای کامل گندم و حبوبات مصرف کنید.من باشم نان هم نمی خوردم.فقط حبوبات لوبیا و عدس عالی هستن.پیاده روی روزی نیم ساعت به کنترل وزنتون کمک میکنه.شکر شیرینی آبمیوه شکلات بیسکوییت اصلا نخورید.و ایشالا ایشالا بچه که بدنیا اومد ایشال هم ک طبیعی باشه زایمانتون، بچه رو حتما شیر خودتون بدید.یعنی دوسال کامل شیردهی اگه داشته باشید از شر تمام اضافه وزنتون خلاص میشید.من نود کیلو بودم دوسال و سه ماه شیر دادم شدم 68.با قد 164 .

میوه زیادیش اصلا به نفعتون نیست.قندی که توی میوه است خودش عامل چاقیه.خصوصااگه بعد از غذا خورده بشه .کبد سریعا اونو به عنوان چربی ذخیره می کنه همون سه واحد میوه رو بخورید ولی نه بیشتر ازون.

1 Likes

گپ‌های این سالن به صورت خودکار پس از گذشت 5 روز از آخرین پاسخ بسته میشن، بعد از اون ارسال پاسخ جدید دیگه مجاز نیست. اگه می‌خواید راجع به همین موضوع صحبتی داشته باشین، می‌بایست گپ جدیدی رو آغاز کنین.

مسئولیت محتوای ارسال شده بر عهده شخص منتشر کننده است و مامی‌گپ هیچگونه مسئولیتی در قبال مطالب ارسالی کاربران ندارد.