اعتماد ب نفس بچه

چه رفتارایی باعث میشه که بچمون اعتماد بنفسش زیاد باشه‌

1 Likes

کسی نیست

1 Likes

نمی دونم والا

1 Likes

عوامل زیادی موثره،ولی تجربه ای که خودم دارم تشویق کردن کودک تو کارهایی که درست انجام میده،دادن مسئولیت به بچه،رفتار بقیه اعضای خانواده که می‌تونه الگوی کودک باشه مثلا اگه پدر و مادر اعتماد به نفسشون پایین باشه در کودک هم تاثیر میذاره

4 Likes

اتفاقا عادت دارم تشویقشون کنم

اما مشکلی که من دارم اینه که تو جمع خیلی خجالتین و نمیتونن حرف بزنن

در صورتی که تو خونه خیلی راحتن و هر وقت صحبت میکنن کاملا نگاهشون میکنم و اهمیت میدم

و اینکه نمیتونن از خودشون دفاع کنن

2 Likes

ازش تعریف کن تو جمع‌ ازش سوال بپرس

2 Likes

انجام میدم

خوبه اینجوری خیلی اعتماد‌ به نفسش‌ بیشتر میشه

1 Likes

من بچه ندارم ولی ازتجربه خودم میگم جلو جمع اصلابچتونودعوانکنین حتی اگه خرابکاری بکنه من مامانم وقتی خرابکاری میکردیم همیشه جلوجمع سرمون دادمیزد خیلی خجالت میکشیدم همیشه یه گوشه کزمیکردم الانم بزرگ شدم ولی جلوجمع نمیتونم حرف بزنم

3 Likes

معمولا کودک خجالتی بودن رو یاد میگیره از والدین .حواست باشه هیچ وقت جلو خودشون نگی بچم خجالتیه ،تو جمع ازش تعریف کن و نظر بخواه غیر مستقیم مجبورش کن حرف بزنه، تو جمه سرشون داد نزنی ،تو کارایی که در توانشون هست ازشون کمک بگیر

1 Likes

دقیقا همینه .وقتی بچه اعتماد بنفس نداره دلیلش باید تو خودمون پیدا کنیم

2 Likes

خواهر گلم سعی کن خودت و همسرتم جلوی بچه ها قوی نشون بدین چون شدیدا از شماها تاثیر میگیرن اگه شما نتونید از خودتون دفاع کنید بچه از کی یاد بگیره

1 Likes

ممنون که تجربتو در اختیار گذاشتی

1 Likes

چشم عزیزم

1 Likes

خواهش گلم:kissing_heart:

1 Likes
مسئولیت محتوای ارسال شده بر عهده شخص منتشر کننده است و مامی‌گپ هیچگونه مسئولیتی در قبال مطالب ارسالی کاربران ندارد.