اسيدفوليك يا يدفوليك ؟

سلام دوست جونيا و مامايارهاي مهربووون
ميشه لطفا راهنماييم كنيم
ميخوام اقدام ب بارداري كنم و بايد از چندماه قبلش اسيد فوليك مصرف بشه
ميخواستم ببينم كدومش بهتر و موثرتره يدفوليك؟؟ يا اسيدفوليك؟؟
و اينكه بدون دكتر رفتن ميشه مصرفش كرد يا دكتر بايد تجويز كنه؟؟

نجمه جان اگه نرفتی دکتر حتما باید بری ،ازمایش میده انجام بدی سونو باید بدی ببینه خدای نکرده مشکلی نباشه تا وقتی اقدام میکنی مشکلی نباشه و زمان نزدیکی رو خود دکتر بهت میگه مثلا دکتر من بهم گفت از ۱۲پری تا ۲۲پری یه شب درمیون نزدیکی داشته باشم بعضی دکترا میگن از ۱۰تا ۲۲.
اگه برات جنسیت مهم نیست که هیچ اگه پسر میخوای نزدیک تخمک گذاریت باید باشه
بهت یدوفولیک میده.و تو ازمایش اگه خدای نکرده کمبود ویتامینی داشته باشی و بدنت به ویروس مقاوم نباشه واکسن میده.من همه چیزم خوب بود ولی فقر ویتامین دی داشتم.دکتر من دکتر خیلی خوبیه تو شهرمون به من گفت این بهتره چون ید داره و بدن زن به ید خیلی نیاز داره و گفت اگه بچه باهوش میخوای هرشب بخور.

1 Likes

ممنون عزيزم از راهنماييت
قربونت برم
منم رفتم آزمايش دادم ، سونو هم دادم همه چي خوووب بود و گفت شرايطت خوبه
فقط قرص متفورمين برام تجويز كرد شما ميدوني دليلش چيه؟؟
با اينكه نه تنبلي داشتم نه كيست نه فيبروم
اونوقت ب نظرت ميشه بدون اينكه ازش بپرسم خودم از داروخانه اسيدفوليكو بگيرم؟؟
الان نزديك پريودمه اگه بخوام از الان جلوگيري نكنم اشكالي داره ب نظرت؟؟؟
يا فقط زمان تخمك گذاري جلوگيري نكنم؟؟

1 Likes

خب خداروشکر
چرا پس بهت اسیدفولیک نداده تعجب داره همه دکترا میدن.اره میتونی بگیری اصلا و ابدا چیز بدی نیست حتی خودتم سرچ کنی متوجه میشی چقدر برای بارداری خوبه باعث میشه جنین کمتر دچار مشکل بشه
متفورمین برای تقویت تخمکه درصد بارداری و بیشتر میکنه و ممکنه دوقلو بشه اگه دوقلو زایی دارین تو خانواده.کلا این داروها چندقلو زایی دارن.
اگه نزدیک پری هستین میتونین ولی الان باردار نمیشین
سعی کنید همسرتون ۷یا ۸روز تخلیه منی نداشته باشه وقتی اقدام میکنید اسپرم با کیفیت داشته باشی.
نه بعد از پری میتونی از روز ده یا دوازده نزدیکی داشته باشه یروز در میون قطع نکن چون نزدیکی احتمال بارداری و بالا میبره حتی روز تخمک گذاریت.
من نزدیک تخمک گذاریم تر شب نزدیکی دارم تا موقع ازاد شدن تخمک باردار بشم پسر میخوام

1 Likes

یدوفولیک خیلی خیلی بهتره
الان دیگه دکتر ها یدوفولیک تجویز میکنن
ید و اسید فولیک اضافی هرروز از طریق ادرار دفع میشه
البته مصرف هیییییچ دارویی بدون تجویز پزشک توصیه نمیشه
اگر شما در اقدام هستین حتما به دکتر مراجعه بکنین تا ازمایش های قبل از بارداری رو انجام بدن و ببینن اماده ی حامله شدن هستین یا خیر

1 Likes

گلم تا جایی که من میدونم برای کسایی که پرکاری تیروئید دارن خوردن یدوفولیک ضررداره و باید اسید فولیک استفاده کنن اما واسه تیروئید کم کار منعی نداره

دکتر منکه گفت فقط یدو فولیک

1 Likes

سلام دوستان عزیز ببخشید میخواستم ببینم گپ در تلگرام هست که اونجا درمورد بارداری چت کنیم اگه گپ دارید تو تلگرام منم عضو کنید ممنون

مگه داریم؟ :thinking:
مگه میشه
من ک خبر ندارم :sweat_smile:

خوب یک چت تو تلگرام یا سروش درست کنید اگه تو سروش بشه که خیلی بهتر هست
اونجا برا بارداری با هم چت کنیم

یک نفر یک چت درست کنه ادرسشو بفرسته اینجا تا بیایم عضو بشیم
ممنون

اگر قرار بود مدیر مامی گپ گروه بزنه که اعلام میکرد اقایون خانوما
یک گروه توی فلان اپلیکیشن ساختیم عضو بشید
دیگه این همه زحمت برای ساخت این سایت نمیکشیدن که گلم

من خانم هستم
نه اینجا هم هستیم اینجا خیلی چیزای اموزنده داره
منظور یک گپ برا خانم ها درست کنیم که قصد بارداری دارن

1 Likes

آقایون…؟؟؟؟ مگه اینجا آقا هم هست…؟؟؟؟

نمیدونم من تازه عضو شدم

مثلا گفتم
خیلی هم امکان داره ک مرد ها باشن
اما من اصطلاحی گفتم :neutral_face:

دوستان اگه تو سروش و یا تلگرام چتی هست که خانم هستند و موضوع چت بیشتر برا بارداری هست خیلی ممنون میشم لینک چت رو به منم بدید

خب اینجا چت کن یه موضوعی در مورد بارداری ایجاد کن همه جواب میدن عزیزم از گروه خیلی بهتره…

کسی اینجا هست که برا قبل از بارداری ازمایش ژنتیک رفته باشه
میشه یکم درموردش توضیح بدید
ممنون

تو چت ها بیشتر دوستان انلاین هستن و چت کردن بهتره

مسئولیت محتوای ارسال شده بر عهده شخص منتشر کننده است و مامی‌گپ هیچگونه مسئولیتی در قبال مطالب ارسالی کاربران ندارد.