از کی باید عرق کاسنی بخورم

سلام دوستان خوبین میگیم من ۲۶ هفته ام از کی باید عرق کاسنی بخورم که بچه زردی نگیرم شنیدم اگه کاسنی بخوری بچه زردی نمی گیره میشه کمکم کنید وطرز خوردنش هم بهم بگین چه جوری بخورم یا روزی چند بار بخورم

عزیزم ایناهمش حرفه زردی به گروه خونی مادر،برمیگرده. من خودم تو بارداری هیچ عرقیجاتی نخوردم پسرم هم زردی نداشت.ـ
تو گوگل سرچ کنی کامل توضیح داده

4 Likes

الهام جون هم گفته بارداری کاسنی زیاد خورد ولی پسرش زردی داشت @herman
فکر نمیکنم زیاد تاثیری داشته باشه

3 Likes

بله درسته ولی گروه خونی هم که میگن چرته چون گروه خونی من و پسرم هر دو A مثبت هستیم.

2 Likes

جدی پس چرا من از خیلی ها شنیده بودم می گفتن خیلی خوب اگه استفاده بشه زردی نمی گیره بچه نمیدونم والا

نمی دونم والا گیج شدم پس من گروه خونی oمثبت

1 Likes

پس کدوم گروه خونی بچه هاشون زردی نمی گیرن ؟

من چند نفر با گروه خونی متفاوت دیدم و بچه هاشون زردی داشتن .

حتما تو گوگل سرچ کن مطالعه کردم اتفاقا دراین رابطه باگروه خونی شما نوشته بود من تهران وقتی خالی پیدا نمیکنم بتونم مطلب بذارم

نه به گروه خونی ام بستگی داره منو ودخترمAهستیم زردی نداشت…اگه گروه خونی مادر وفرزندمتفاوت باشه احتمال زردی بیشتره…براعرق کاسنی ام من پرسیدم گفتن ماه اخر بعد ازغذا یه استکان کوچیک…امامن فقط یه دفه بیشترنخوردمم.

عزیزم اسما جون درست میگه.
به گروه خونی مادر کاملا بستگی داره.
مثلا اگر مادر o باشه و بچه گروه خونی دیگه و a داشته باشه
یا اگر مادر Rh منفی باشه و بچه + باشه.
من خودم سر بارداری اولم آخرا همش خنکی خوردم ولی بچن روز سوم تولدش زردی گرفت چون من o منفی ام و بچم مثل باباش a مثبته.
اگر شمام مثل منی یادت نره که حتما آمپول روگام رو هفته ۲۷ یا ۲۸ بارداری بزنی و بعد زایمانت هم باید یکی دیگه بزنی که برای بچه دوم مشکلی پیش نیاد( ناسازگاری خون مادر و بچه وجود نداشته باشه)
امیدوارم که بچت زردی نگیره گلم:blush::heart:

1 Likes

عزیزم من شوهرم هردو o+هستیم امکانش هسته بگیر مگه زردی بازم وقتی منو باباش یه گروه خونی هستیم بچه زمان تولد میشه گروه خونی اش با ما فرق میکنه مگه یا اونم مثل گروه خونی ما میشه o+

ان شاالله عزیزم ممنونم گلم

فکر کنم میشه فرق کنه مثلا من مامانم A+ بابام B+ من شدم O+ بعد دیدم مادر بزرگم o بوده من به اون رفتم

1 Likes

عزیزم من و خواهرم و مامانم هرسه تامون O+ هستیم ولی هم من هم خواهرم زردی داشتیم
علتش بعید میدونم این باشه

1 Likes

نه گلم ، به احتمال خیلی زیاد اونم oمثبته. چون خانواده خودم هممون o منفی هستیم.
البته مامانم گفت من خیلی خفیف گرفته بودم که با ترنجبین حل شد ، البته مامی جان سر من گرمی و باقلا ویار داشتن و زیاد خورده بودن:smile::smile:

1 Likes

پدرتون چی؟ والا چی بگم.
بعد ب دنیا اومدن بچه انقد به من حرف زدن که گرمی خوردی، چرا شیرینی تولد بچه خوردی، کباب و غذاهایی که مقوی برای بعد زایمان نباید میخوردی من خودمو مقصر میدونستم بعد دیدم دکتر بچم و خود سایت داشنامه فرزند گفتن که برای تفاوت میون گروه خون مادر و بچه است.

1 Likes

نوزادانی که بیشتر در معرض افزایش زردی هستند:
@farzandnet | دانشنامه فرزند
اگه مادر گروه خون O داشته باشه ولی نوزاد گروه خون A یا B باشه
اگه مادر Rh منفی و نوزاد Rh مثبت در خون داشته باشه
عدم دریافت کافی شیر مادر در روزهای اول زندگی
نوزادان متولد شده از مادران مبتلا به دیابت
سابقه زردی در فرزندان قبلی
نوزادان با وزن کم هنگام تولد
نوزاد مبتلا به فاوویسم
نوزادان نارس
@farzandnet | دانشنامه فرزند

1 Likes

عزیزم بهترین کار اینه که به این چیزا فکر نکنی و آخرای بارداری از گرمی دوری کنی و خنکی بخوری
خاکشیر و ترنجبین و عرق کاسنی.
البته من کاسنی نخوردم.
ولی دکترم میگفت روزی یه لیوان خاکشیر یا نصف استکان ترنجبین بخورم
البته هفته ۳۶ یا ۳۷ بودم
البته برای تسهیل زایمانم میگفت یکم گلاب قاطی گ
خاکشیر کنم

1 Likes

پدرم متفاوته با ما
ولی حس میکنم یذره زیادی شلوغش کردن سر گرمی خوردن
آدم رعایت کنه ولی ن اینکه دیگه هیچی نخوره
مادر کلی خون از دست داده اگه چیزای گرمی نخوره ک اذیت میشه

مسئولیت محتوای ارسال شده بر عهده شخص منتشر کننده است و مامی‌گپ هیچگونه مسئولیتی در قبال مطالب ارسالی کاربران ندارد.