از چند هفتگی شکم بزرگ میشه در بارداری اول

من ۳ ماهم تموم شده و وارد ۴ ماه شدم و ۱۴ هفته هستم شکمم فقط یکم بزرگ شده .که اصلا معلوم نیست فقط خودم میفهمم .پس کی بزرگ میشه ؟؟؟؟

مادران باردار برای اولین بار در هفته های ۱۶-۱۲ بارداری، متوجه گسترش تغییرات در ناحیۀ شکم خود می شوند. زنانی که برای اولین بار باردار می شوند این تغییرات را بیشتر از کسانی که برای چندمین بار باردار می شوند احساس می کنند زیرا ماهیچه های رحم و شکم این زنان به تازگی تغییر حالت داده و کشش پیدا خواهد کرد.

در حدود هفتۀ دوازدهم بارداری رحم در قسمت فوقانی استخوان لگن، شروع به منبسط شدن خواهد کرد. قبل از هفتۀ دوازدهم رحم قاعدتاً درون استخوان لگن وجود داشته و تغییرات چندان قابل مشاهده نمی باشند.

بزرگ شدن شکم زودتر از زمان مورد انتظار می تواند مرتبط با نفخ، گازهای درون بدن و یبوست باشد. گاهی اوقات داشتن جنین دوقلو یا چند قلو می تواند سبب برآمدگی زودرس شکم باشد.
اگر پس از گذشت ۱۲ هفته هنوز نشانه ای از بزرگ شدن ناحیۀ شکمی ندارید، نیازی نیست نگران و هیجان زده شوید. رحم می تواند در بدن در وضعیت های مختلفی قرار داشته باشد. در بعضی از زنان رحم می تواند متمایل به قسمت پشتی بدن باشد و به اصطلاح به عقب برگشته باشد که باعث می شود شکم مادر دیرتر شروع به بزرگ شدن کند. در مقابل شکم مادرانی که رحم آن ها به سمت جلو منحرف شده باشد، زودتر بزرگ می شود. تأخیر در بزرگ شدن شکم دقیقا به این معنا نیست که جنین شما کوچک است و یا رشد کمی داشته است. اگردلیلی برای نگرانی وجود داشته باشد پزشک با استفاده از سونوگرافی به شما اطمینان خواهد داد که جنین شما در چه وضعیتی قرار دارد. نوزادانی که کوچک تر از حد مورد انتظار هستند، با نظارت های مکرر توسط سونوگرافی تحت نظر در می آیند تا از صحت سلامت آن ها اطمینان حاصل شود.

1 Likes

مرسی نیلوفر جوون :kissing_heart:

1 Likes

خواهش می کنم عزیزم

منم مثل شمام :blush::blush:
14 هفته و 5 روزم
شکمم یکم اومده جلو`

منم دقیق ۱۴ هفته و ۵ روز هستم چه جالب

1 Likes

مال منم یکم اومده جلو خیلی کمه اگه لباس خیلی تنگ بپوشم مشخص میشه .ولی هر جا میرم میگن که اصلا شکم نداری .خواهرم دیگه میگه والا شکم من از تو که بارداری بزرگتره :sweat_smile:

2 Likes

من پهلودرآوردم یکمی

برای منم همین طوره لباس تنگ بپوشم معلوم میشه

بزرگ میشه نگران نباش.همون بهتر که فقط دوسه ماه بزرگه.وگرنه تحمل بیشترش سخته .سه ماهه دوم بارداری خیلی خوبه.آدم حس خوبی از بارداریش داره

برای من اومده جلو یکم.
احتمالا تو پهلوام جا نبوده

تاریخ زایمانتونو کی زدن؟

سه ماه سوم سخته؟
والا من تا الان هیچ لذتی نبردم از بس حالم بد بوده.
امیدم به بقیه ماهاس

آره دیگه سه ماهه اول که استرس داری و حالات بد.سه ماهه سوم هم پرفشاری و روزشمار دیدن بچه.سه ماهه دوم خوبه

1 Likes

۹ یا ۱۰ اردیبهشت زده واسم

من از وقتی ۳ ماه رو تموم کردم ویارام هم خداروشکر بهتر شده ولی چند روز اول ماه چهارمم خیلی لگنم درد میکرد در حدی که یه شب اصلا نخوابیدم از درد .ولی از دیروز بهتر شدم و دردم کم شد . از چند نفر هم پرسیدم گفتن عادیه چون رحم داره خودشو بالا میکشه

دکترم گفته 11 اردیبهشت
ولی سونو زده 5 اردیبهشت
:confused:

اره هر چی درد داریم میگن طبیعیه

والله من اصلا شکم نداشتم فقط ماه های اخر شکمم بزرگ شد که هر کی میدید میگفت چهارماهته؟؟؟؟

من چون شکم داشتم نمیتونم تشخیص بدم،ولی صفت شده،آره واقعاسه ماهه اول خیلی پراسترسه

مسئولیت محتوای ارسال شده بر عهده شخص منتشر کننده است و مامی‌گپ هیچگونه مسئولیتی در قبال مطالب ارسالی کاربران ندارد.