از شیر و پوشک گرفتن دخترم

Farzaneh💕:
سلام خوبین؟
دوستان میتونین کمکم کنین
من ی دختر یک سال و ده ماه دارم نزدیک ب دو ماهه ک دارم از پوشک میگیرمش و فقط وقتایی ک از خ میرفتم بیرون پوشک میشد( این مدت مجبور بودم برم بیرون)ولی الان ی هفته س ک بیرون نمیرم ک کلا پوشک نشه و دو روزه ک جیشش رو کامل میگه ولی وقتی برم بیرون ب کل حواسش پرت میشه دیگه نمیگه گ دستشویی هم نمیاد …
چی کار کنم ک بیرون هم ک میرم جیششو بگه ؟
و اینک دو شب بود ک تو شب شیر نمیخورد منم از دیروز چسب ب سینه م زدم بهش گفتم میسوزه خیلی اذیت نکرد فقط شب موقع خواب همش شیز میخواست. و میگفت برو دکتر و من توی خواب بهش شبر دادم
الان ب نظرتون امروز این کارو تکرار کنم یا الان زوده و روی اعصابش تاثیر میذاره بذارم دستشوییش کامل بشه بعد…

2 Likes

عزیزه دلم شما اصلا نباید دوتا کارو با هم شروع می کردین… از شیر گرفتن یه معقوله خیل جدیه…ذهن بچه خیلی درگیر میشه …بی قراری هاش زیاد میشه… اولین غم شو بچه تجربه می کنه…واینکه با توجه به سن شما هم شیر هم پوشک رو شما خیلی زود شروع کردی از گرفتنش… شما میتونستی اول از شیر بگیری پروسه که تموم شد و بچه کاملا باهاش کنار اومد بعد از پوشک بگیریش…
الانم به نظر من شما تمرکزت رو بزار روی از شیر گرفتنش… و توی خواب هم بهش نده… چون بهتون قول میدم خودشو به خاب میزنه و کاملا متوجه میشه داره شیر میخوره…شیشه شیر هم میتونه جایگزین خوبی براش باشه.
مساله پوشکش هم این خیلی خیلی عادیه بچه بیرون از خونه حواسش بره پی بازیگوشی و یادش بره … و اینکه شما با این کار که بیرون پوشکش می کردین به نوعی بچه رو شرطی کردین که پروسه دستشویی رفتن فقط مال خونه اس…شما دیگه بچه رو پوشک نکن حتی بیرون از خونه اما خودت باید حواست باشه و توی مهمونی تفریح یا هر جایی تو مدت زمانی که خودت میدونی هی بهش یادآوری کنی…مثلا هر نیم ساعت هر یه ربع …
و مهم ترین نکته اینه که در هر دو مورد شما باید خیلی صبور باشین… در مورد از شیر گرفتن باید محبتتون رو بیشتر کنید و در مورد پوشک صبرو استقامتتون رو…
موفق باشید

3 Likes

ممنون فاطمه جون
اصلا قصد از شیر گرفتنشو نداشتم دیدم خیلی بهونه نمیگیره گفتم امتحان کنم ببینم چجوریه
ولی الان پشیمون شدم میترسم خیلی اذیت بشه و ب روحیه ش اسیب بزنم
از پوشک هم خودش خیلی تمایل ب پوشک شدن نداشت منم بازش گذاشتم

1 Likes

به نظر منم دوتا کار رو باهم نمیکردی.به بچه فشار میاد.طفلی هنوز دوسالش هم نشده
من۲۱ ماه پسرم و از شیر گرفتم.و۲۴ ماه از پوشک
وقتی هم میگیری باید کلا بگیری چه شیر باشه چه پوشک.چون بچه فرق مواقعی که شما استثناء قائل میشی رو نمیفهمه با سایر مواقع.اینجوزی سردرگم میشه

سلام عزیزم
دوستان درست فرمودن، به نظرم فعلا یکی از این کارهارو کنسل کنید تا زیاد آسیب نبینه

1 Likes

ممنون دوستان

1 Likes

الانم نگران نباش قربونت برم… توجهت رو بهش بیشتر کن… نوازشت رودر آغوش گرفتنا تو… اگه بدخلقی یا لجبازیش بیشتر شد تو صبرتو بیشتر کن…انشالله ازین چالش راحت عبور می کنی…

1 Likes

بهتر بود اول از شیر میگرفتی بعد پوشک این روند عادیشه. برای از پوشک گرفتن کامل از نظر جسمی هنوز رشد کافی نداره و تا همین حد بیشتر نمیتونه پس فشار نیار ولی برای از شیر گرفتن میتونی کمش کنی ولی یواش یواش بهتره مثلا اگه میتونی با غذا یا میوه سیرش کنی قبل خواب که کمتر بیدارشه میتونی شیر شبشو قطع کنی البته تقریبا یک هفته وقت میبره. من قبل از خواب با لیوان و نی یه کم شیر میدادم به بچه و اگه میخورد یک کم موز هم میدادم تا گرسنه نیاشه یکی دوبار هم که شب بیدار شد با شیشه فقط آب دادم ولی یک هفته طول کشید تا شیر شبش قطع شد حدودا یک سالو هشت ماهه بود.

1 Likes

خواهر،عزیز شما اول باید یا ازشیر بگیریش یا از پوشک که البته برای جفتشم خیلی زود داری اقدام میکنی. جفت کارها رو باهم انجام نده حتما باید دوسال شیر بخوره از الان اذیتش نکن گناه داره. برای پوشکم باید دوساله اش شد اقدام کنی چون کودک در دو سالگی قدرت نگه داشتن دستشویی رو داره. بعدشم وقتی میبریش بیرون یاحتی تو خونه منتظر نباش بگه مامان جیش یا پی پی دارم خودت هر یک ساعت یا یک ساعت و نیم ببرش دستشویی بنشونش رو توالت فرنگیش بگو جیش کن اینطور بهتر عادت میکنه

ممنون دوستان
شیر رو ک دوباره دارم بهش میدم ولی سعی میکنم کمتر از قبل باشه
ولی خدا رو شکر چند روزه ک جیشش رو میگه انشالله ک دیگه خوب میشه

1 Likes

گپ‌های این سالن به صورت خودکار پس از گذشت 30 روز از آخرین پاسخ بسته میشن، بعد از اون ارسال پاسخ جدید دیگه مجاز نیست. اگه می‌خواید راجع به همین موضوع صحبتی داشته باشید، بهتره گپ جدیدی رو آغاز کنید.

مسئولیت محتوای ارسال شده بر عهده شخص منتشر کننده است و مامی‌گپ هیچگونه مسئولیتی در قبال مطالب ارسالی کاربران ندارد.