ازتون همفکری می خوام

سلام دوستای مهربونم. من تنبلی تخمدان دارم. ماه پیش که باردار نشدم دکترم بهم کلومیفن ۵ عدد (شبی یکی) و اووبوست ( هر ۱۲ ساعت ) داد. در کنارشون ویتامین ای، متفورمین و فمیبیون هم استفاده می کردم. تا این که روز ۱۴ سیکلم رفتم سونو، یک فولیکول ۱۶ تو تخمدان چپ داشتم و بقیه ریز در حد ۸ میلی متر بودن و کمی مایع در کلدوساک خلفی. دکترم. گفت این ماه هیچ امیدی نیست. این قدر ناراحت شدم که یادم رفت ازش بپرسم که من سیکلهای قاعدگیم از ۳۰ روز تا ۳۶ روزه و ماه پیش روز ۲۰ سیکلم کیت تخمک گذاری مثبت شد. و فکر کنم ۲۳ تخمک گذاری انجام شد, حالا ممکنه این فولیکول ۱۶، تا اون روز بالغ بشه؟ یا حتی اون مایع ممکنه نشان از یه تخمک آزاد شده باشه؟؟ آخه دو سه روز قبل سونو یه کم علایم داشتم.
تو رو خدا ببخشید اینقدر حرف زدم. ممنونم اگه کمکم کنید

سلام عزیزم
افرادی که دچار پلی کیستیک یا همون تنبلی تخمدان هستن نباید از کیت تخمک گذاری استفاده کنند چون پاسخ درستی نمیده و حتما باید سونوگرافی انجام بدین

مرسی نیلوفر جان. یعنی شما هم نظرت اینه که با سونو روز ۱۴ من که فولیکول ۱۶ داشتم. این ماه شانس ندارم.

خواهش می کنم عزیزم
اگر تخمک گذاری شما دیرتر اتفاق بیفته احتمال داره که این فولیکول رشد کنه و باعث آزاد شدن تخمک بشه
به نظرم نگران نباشید و بدون استرس در بازه تخمک گذاری تون نزدیکی داشته باشید به امید خدا انشالا نتیجه می گیرید

مرسی عزیزم. خیلی ممنون که همیشه اینقدر فعال و با دانشی. دکترم گفت این ماه که نتیجه نگرفتم کلومیفن رو دوتا بخورم و متفورمین و فمیبیون و ویتامین ای رو ادامه بدم و دیگه اووبوست نداد. نیلوفر جان به نظرت دکترم رو عوض کنم یا مراحل درمان طبیعیه؟ من ۳۰ سالمه. و این ماه دوم اقداممه. نمی خوام زمان رو از دست بدم یا قرص زیاد و بی نتیجه بخورم.

1 Likes

خواهش می کنم عزیزم، انجام وظیفه می کنم، لطف دارین :rose:
معمولا در افراد زیر 35 سال توصیه میشه تا یک سال به صورت طبیعی برای بارداری اقدام کنن اگر نتیجه نداد باید بررسی های بیشتری انجام بشه و در صورت نیاز دارو استفاده کنن. چون شما تنبلی تخمدان دارید باید از دارو استفاده کنید، بله به نظر درست میاد تجویزشون
شما می تونید برای اطلاعات بیشتر با تلفن ثابت به شماره 02170701050 زنگ بزنید از کارشناسان مامایی هم سوال کنید عزیزم

متشکرم عزیزم

1 Likes

خواهش می کنم عزیزم

عزیزم شما تازه درمان دارویی رو شروع کردید تا 6 ماه معمولا ممکنه این درمان با دارو طول بکشه، پس نگران نباشید استرس رو از خودتون دور کنید، ایشالا که با دارو جواب می گیرید، همسرتون هم اگه آزمایش اسپرم بدن بد نیست. فولیکول 16 با توجه به اینکه دوره هاتون 30 روزه است بد نیست و ممکنه روز 16 الی 17 دوره تخمک گذاری داشته باشید. نزدیکی یک شب درمیون رو داشته باشید
دکترتون رو هم عوض نکنید فعلا بذارید روال درمانی اش رو انجام بده تازه دو ماهه اقدام کردید با برای باردار شدن صبور باشید شما قراره مادر بشید پس از الان باید صبرتون رو بیشتر کنید
این که مایع آزاد در لگن دیده شده هم می تونه نشونه تخمک گذاری باشه هم عفونت، مطمئنا پزشک معاینه تون می کنه و بررسی لازم رو انجام می ده

1 Likes

مرسی عزیزم. خیلی از این آرامشی که بهم دادی ممنونم.

1 Likes

گپ‌های این سالن به صورت خودکار پس از گذشت 5 روز از آخرین پاسخ بسته میشن، بعد از اون ارسال پاسخ جدید دیگه مجاز نیست. اگه می‌خواید راجع به همین موضوع صحبتی داشته باشین، می‌بایست گپ جدیدی رو آغاز کنین.

مسئولیت محتوای ارسال شده بر عهده شخص منتشر کننده است و مامی‌گپ هیچگونه مسئولیتی در قبال مطالب ارسالی کاربران ندارد.