ادامه تحصیل بدم یا نه؟

سلام خانما ، به نظرتون ادامه تحصیل بدم یا نه ؟
۲۲سالمه دیپلم انسانی دارم یه سال باید پیش دانشگاهی بخونم به نظرتون ارزش داره یا نه ، از صبح تا شب تو خونم یا گوشی دستمه یا خوابم ، کلافه شدم شوهرمم نمیزاره بیرون کار کنم

3 Likes

بنظر من اگه میتونی چرا که نه دیر هم نشده

ولی من مشاوره گرفتم ازیکی بهم گفت به جایی درس خوندن برو آرایشگری یاد بگیر یا خیاطی یا پانسمان اینا وقتتو حیف نکن

2 Likes

آرایشگری رفتم چن دوره خیلی هزینه میخواد ، خیاطی هم مامانم خیاطه ، خالم خیاطه ، یکی دیگه از خاله هامم خیاطه ، خاله بزرگمم ارایشگره :grin::joy:

1 Likes

سلام عزیزم
باید ببینید هدف تون از درس خوندن چیه. اگر صرفا برای وقت گذروندن و یا مدرک گرفتنه اصلا این اشتباه رو نکنید.
دل آرام جان درست فرمودن بهتره یه کاری یاد بگیرید که بیشتر به دردتون بخوره. درس خوندن برای کسانی خوبه که دارن جایی کار می کنن و می خوان مدرک مرتبط با اون کار رو بگیرن. یا پارتی کلفت دارن و کار مناسب رو می تونن بعدا پیدا کنن. برای افزایش اطلاعات خودتون می تونید مطالعه کنید نیازی نیست حتما برید دانشگاه. چون توی دانشگاه چیزی یاد نمی گیرید

4 Likes

حرفتون درسته ، من علاقه دارم به درس خوندن و مطالعه ولی همسنای خودمو میبینم همه دانشگاه رفتن ، منم از دبیرستان عاشق این بودم وکالت بخونم الان چن روزه ذهنم درگیره بخونم یا ن

1 Likes

گرفتن وکالت و قبول شدن تو آزمونش هم الان خیلی سخت شده و دانشگاها پرررر شده از دانشجوهایی ک یا با پول مدرک میخرن یا با تقلب و پاچه خواری و … نمره میگیرن تا بالاخره یه لیسانس میدن بهشون :expressionless:

اگر علاقه داشته باشی دوره های هلال احمر توی مراکز خاصی میذارن مثل تزریقات و پانسمان و یه سری کار اولیه یاد میدن بنظرم به درد بخوره مدرک فنی حرفه ای هم فکر کنم میدن

2 Likes

عزیزم درس خوندن نه برای صرفا کار کردن بهت یه جهان بینی و درک از جامعه میده،همین که مجبوری عضو فعال یه جامعه باشی که بعضیاشون آگاه به شرایط اجتماعی،اقتصادی یا حتی مذهبی هستن خودش باعث رشد تو میشه
من می‌دونم الان با درس شاید خیلی سخت بشه کار پیدا کرد اما مطمینم یه دختر که دانشگاه رفته طرز فکرش خیلی متفاوت با دختری که نرفته میشه
بعد اگه میخوای شأن اجتماعیت تو جامعه ای که اکثریت به سمت آکادمیک شدن داره میره حفظ بشه هم خیلی لازمه درس خوندن
با درس خوندن به جایی نمیرسی اما بدون اونم به جای مطلوبی نمیرسی
میتونی هروقت خواستی یه خیاط یه آرایشگر خوب اگه دوست داری بشی اما بدون خیلی فرق می‌کنه بدون تحصیلات یا با اون بنظر من زندگی جهان‌بینی و شأن اونا

2 Likes

دقیقا ، من از هر کس میپرسم حرف شما رو میگه ، انگیزه ادمو بیشتر می‌کنه واسه درس خوندن

چرا که نه
خیلیم خوبه هم به دانشت اضافه میشه هم بیکار نمیمونی

1 Likes

حرف مژی جون کاملا صحیحه

1 Likes

گپ‌های این سالن به صورت خودکار پس از گذشت 5 روز از آخرین پاسخ بسته میشن، بعد از اون ارسال پاسخ جدید دیگه مجاز نیست. اگه می‌خواید راجع به همین موضوع صحبتی داشته باشین، می‌بایست گپ جدیدی رو آغاز کنین.

مسئولیت محتوای ارسال شده بر عهده شخص منتشر کننده است و مامی‌گپ هیچگونه مسئولیتی در قبال مطالب ارسالی کاربران ندارد.