اختلاف سنی زوجین

بچه ها سلام…چند روز پیش با یکی از اساتیدم درباره اختلاف سنی بین خانوم و آقا صحبت میکردیم. من عقیده دارم وقتی دختری میخاد تو سن زیر 20سالگی ازدواج کنه بهتره با اختلاف سنی کمی باشه نهایت پنج سال…که خیلی از نظر افکار از هم فاصله نگیرن…اما وقتی دخترخانم جا افتاده است مثلا 28به بالا اختلاف سنی کم و زیاد شاید خیلی مهم نباشه… ولو اینکه هم سن باشن و حتی با چند ماه اختلاف سنی…
نظر شما چیه؟ آیا از اختلاف سنی که با همسرتون دارید راضی هستین؟ نظرتون راجع به اختلاف سنی زیاد چیه؟

6 Likes

مهم سطح فکریه که باید نزدیک باشه.
بیست ساله ای دیدم که مرده، بیست و پنج ساله ای دیدم که هنوز از نوجوونی در نیومده.
دخترها هم همینطور. همه مثل هم نیستن و سن، دقیق مشخص نمی کنه تو چه سطحیه.

5 Likes

منم با نظر ستيا جان موافقم،ما4سال اختلاف سن داريم آره راضیم

2 Likes

دقیقا اینم حرفی بود که زده شد…اینکه سطح فکری نزدیک باشه…استادم میگفت مراجعینی داشته میگفتن اولاش خیلی شاد و بروز بوده اما بعد از مثلا دوسال دیگه رفتارهای سنگین و پخته از خود نشون میداده…و دائم هم به خانوم تذکر میداده رفتارهات بچگانه اس… و اینکه طبق یه آمار غیر رسمی این سازش بین نسل قبلی با اختلاف سنی زیاد خیلی خیلی بیشتر از نسل جدیده…

2 Likes

یه کم جمله هات سنگین بود دارم دوباره می خونم :sweat_smile:

3 Likes

:joy::joy::joy:
کدوم جمله ها…بگو تا ترجمه اش کنم :blush:

1 Likes

ببینم درست فهمیدم: اول شاد بودند بعد یهو سنگین میشن… و این تو نسل قبل بیشتر بوده؟

1 Likes

درست ترش میشه ادعای شاد بودن داشتن و بعد از گذشت مدتی رویه رو عوض کردن…

1 Likes

تظاهر رو قبول دارم. وقتی می خوان بگن من هم مثل توام، یا به سلیقه توام. عروسی که کردند و خرشون از پل گذشت، دیگه میشن خودشون.

2 Likes

نه سازش بین زوج هایی که اختلاف سنی مثلا 10سال دارن تو نسل قدیم بیشتر بوده…ینی کمتر به مشکل برمیخوردن… اما نسل جدید که با این اختلاف سنی دارن ازدواج میکنن خیلی راضی نیستن

3 Likes

اوهوم.
تو نسل قدیم دو مورد الان پیش چشممه. یکیشون که از اول تا الان که نوه دارند، در حال دعوان. اون مورد بعدی اما خبری ندارم فعلا. 9 سال پیش بود. برادر دوستم 25 ساله بود عاشق همکارش شده بود که 43 ساله بود، عروسی کردند و تا دو سالش هنوز عشقولانه بودند، بعدشو بی خبرم.سماره همه دوستام رفت با گم شدن گوشیم.

1 Likes

ماپنج سال اختلاف داریم شوهرم خیلی احساس بزرگی میکنه

1 Likes

ازاده جان منم با شوهرم 6سال اختلاف سنی دارم و متاسفانه دوسال اول ازدواج دقیقا مثل همسر تو بود…خیلی احساس بزرگتری و عاقل بودن داشت :woman_facepalming:
الان بهتر شده خداروشکر

ما هشت سال اختلاف سنی داریم اوایل خیلی اذیت میشدم من بچه بودم احساساتم بچه گانه بود شوهرمم ازسنش احساس میکنم بیشتر میزنه اخلاقش یه مثال میزنم مثلا من دوس داشتم بریم پارک باهم همش حرفای عشقولانه بزنیم و…ازهمه چی خیلی سریع ناراحت میشدم وگریه وقهر خلاصه به قول شوهرم تا من یکم بزرگ شدم پدرشو دراوردم…
ولیییی الان خیلی راضی هستیم هردوسنمون بیشترشده و بیشتر هم دیگه رو درک میکنیم خیلی خوبه خلاصه…
ونظر شخصی خودمم اینه که زن ومرد شش هفت سال اختلاف سنی داشته باشن بهتره چون زن بایه زایمان سنش کلی بالاتر میزنه وشکسته تر میشه دیدم بعضیا که همسنن بعد یکی دوزایمان اصلا بهم نمیخورن انگار زنه کلی بزرگتره درظاهر بازم بستگی به شرایط هرکس داره همونطور که ستیا جون گفتن…

1 Likes

با نظرت موافقم زری جان… اگر همه مثل شما صبور باشن خیلی خوبه…

1 Likes

فاطمه جون من صبر رو ازشوهرم یاد گرفتم یعنی خیلییی چیزا رو ازش یاد گرفتم…خداروشکرمیکنم

به نظر من اختلاف زیاد خوب نیست چه سن پایین چه سن بالا.مخصوصا سن پایین.
نهایتا 4 سال خوبه.منو همسرم 1 سال تفاوت داریم و خیلی راضیم همه چیمون یکیه.

2 Likes

شدیدا مخالفم. قبلا فکر میکردم هرچی مرد سنش بیشترباشه قطعا درکش بیشتره اما وقتی خودم باهمسرم ازدواج کردم و حتی خیلی از اطرافیانم که بااختلاف سنی پایین ازدواج کردن رودیدم متوجه شدم هرچه سن زن و مرد نزدیک به هم باشه درک متقابل بیشتره. البته به درک و فهم و شعورطرفم برمیگرده اما هرچه اختلاف سنی کمتر باشه بهتره. من خودم سی همسرم چهل داره و گاهی واقعا مثل پدرم باهام رفتار میکنه

1 Likes

این کلمه ایه که روزانه ده بار از همسرم میشنوم درصورتی که هیچ کاری انجام نمیدم اما همیشه خودش رو تمام و کمال میبینه اگر نظری بدم درمورد هرچی میگه توبچه ای هیچی نمیفهمی درصورتی که سی سالمه :pensive:

2 Likes

من و همسرم دوسال اختلاف سني داريم
راضيم و مشكلي نيست حتي خيلي جاها وقتي باهاش حرف ميزنم متقاعد ميشه و ميگه حق باتوئه و تصميم ميگيره اما اگه اختلاف سنيمون زياد بود شايد اينطور نبود
در كل مردا ديرتر به بلوغ فكري ميرسن تا زنها

1 Likes
مسئولیت محتوای ارسال شده بر عهده شخص منتشر کننده است و مامی‌گپ هیچگونه مسئولیتی در قبال مطالب ارسالی کاربران ندارد.