احتمال دو در هزار سندروم داون

سلام. تا حالا کسی بوده که توی تست غربالگری بهش گفته باشن احتمال دو در هزار بچه ات مبتلا به سندرم هستش؟

میگن بعد میفرستن آمینو سنتز بهت میگن چیزی نیس
من که به این نتیجه رسیدم این غربالگری ها چرتن و فقط به مادر استرس میدن
دوست من تو آمینو سنتز بچشو از دست داد جالب اینجاس که بچه کاملا سالم بود

از ۱۰ نفر یکی مشکل داره.ولی نمیدونم چرا الکی حوابس اینطور میشه.فقط استرس و ترس ادمو زیاد میکنه.ازمایش منم ریسک داره

ممنون عزیزان. توکل به خدا

1 Likes

سلام خوبین منم دیروز آزمایش غربالگری سه ماهه دوممو که گرفتم نوشته سندروم داون مثبته با احتمال 1 در 89. حتما هم نوشته باید برم آمینوسنتز. از دیروزه خواب و خوراک ازم گرفته شده.نمیدونم اگه آمینوسنتز ضرر داره چیکار باید بکنم

اصلا نگران نباش هیچی نیس. این دکترا واسه هم دیگه مشتری میفرستن بعد میگن چیزی نیس

1 Likes

نگران نباش خانومی توکلت به خدا باشه. اگه چیزی بود تو سونو غربالگری اولیه هم بهت میگفتن

فدات عزیزم ایشالله خدا خودش درست کنه

مرسی عزیزم. من سونو و غربالگری سه ماهه اولو نتونستم انجام بدم ولی سونو آنومالی هفته 18 نتایجش خوب خوب بود و سالم نشون داد

1 Likes

خداروشکر. منم آز غربالگری دومم مشکل داشت اما سونو آنومالی خوب بود دوباره هفته ۲۴ رفتم سونو خیالم راحت شد

الان یعنی جای نگرانی نیست؟ آزاده جون من عکس نتیجه غربالگریمو واسه یه خانم دکتر که مسئول عکس برداری های رحم هس فرستادم هی حرف از سقط میزد. کشت منو بخدا

1 Likes

نه عزیزم اصلا استرس نداشته باش. این استرس واسه بچه مضره.
من جواب آزمایشمو به سه تا فوق تخصص نشون دادم گفتن نترس چیزی نیس

الان به نطر شما من برم آمینوسنتزو؟

1 Likes

اگه دکترت تشخیص داده باید بری آمینو حتما برو
اما به حرف یه دکتر اعتماد نکن برو پیش چند تا دکتر خوب.
کدوم استانی؟ اگه تهرانی برو پیش دکتر حنطوش زاده خودشم آمینو انجام میده

نه مشهدم هزینه ش اونجا چنده؟

ازمایش غربالگری چیه اصن من تازه باید برم

1 Likes

چند بار باید بدی؟

1 Likes

من انجام ندادم. فک کنم یه تومنه

1 Likes

عزیزم دو مرحله غربالگری هست که تو هفته ۱۲ تا ۱۴ و هفته۱۷ تا۱۹ باید انجام بدی.
هر کدوم از مراحل یه سونوگرافی و یه آزمایش داره.
مرحله‌اول سونوگرافی ان تی داره یه مایع پشت گردن بچه رو اندازه میگیرن
مرحله دوم سونوگرافی آنومالی داره که استخان ران. دور سر جمجمه کلیه و معده و ستون فقرات بچه بررسی میشه که سالم باشه
شما هفته چندمی؟

1 Likes

امینو سنتز احتمال یک درصد سقط داره ولی ازمایش نیفتی تقریبا همون کارو انجام میده.این ازمایشارو چون با هواپیما میفرستن کره گرون در میاد.شما قبل از انجام این کار برو پیش مشاور ژنتیک.تو ازمایش منم ریسک داشت ولی دکتر گفت بیشتر بچه هایی ک سندرم دارن تا حدودی ناراحتی قلبی هم دارن.ازمایش ها و سونو هامو دید گفت ب احتمال نود در صد سالمه‌

1 Likes
مسئولیت محتوای ارسال شده بر عهده شخص منتشر کننده است و مامی‌گپ هیچگونه مسئولیتی در قبال مطالب ارسالی کاربران ندارد.