آیا صرع ارثی است؟

سلام.میشه بگید اگر پدر مبتلا به صرع حفیف باشه و در حال مصرف دارو باشه. بیماری به جنین منتقل میشه یا نه؟دلیل ابتلا به صرع سانحه رانندگی و صربه به سر بوده. حدود پانزده سال پیش. حدودا هر دوماه یکبار در حد چند ثانیه فقط پلک میزنه.
ممنون از مامی یارهای عزیز

سلام عزیزم
سن ابتلا به صرع. فرزندان والدینی که حمله های تشنجی آنها در سال های آغازین زندگی پدیدار شده است (مثلا پیش از 20 سالگی) بیش از فرزندانی که والدینشان دیرتر به حمله های تشنجی مبتلا شده اند، مستعد ابتلا هستند.

مادر و پدر مبتلا به صرع. مطالعات نشان داده که خطر ابتلا به صرع در فرزندانی که مادر مبتلا دارند، دو برابر بیش از کودکانی بوده که پدر مبتلا به صرع داشته اند. پژوهش ها بیانگر این است که این امر متاثر از مسائل بارداری و زایمان، حمله های تشنجی مادر در دوران بارداری یا مصرف داروهای ضدصرع در طول مدت بارداری نیست و پژوهش های بیشتری برای تشریح چگونگی این تفاوت نیاز است.

مدت ابتلا. به نظر می رسد، خطر ابتلا به صرع در مقایسه با جمعیت کلی در خویشاوندان افرادی که به دلیل صدمه های مغزی همچون سکته مغزی، ضربه شدید سر و یا عفونت های مغزی دچار صرع شده اند، افزایش نمی یابد.

نگران نباشید چون احتمالش خیلی کمه

ممنون از پاسختون
من اشتباه کردم که قبل از بارداری این موضوع رو به پزشکم نگفتم؟یعنی ممکن بود راه پیشگیری هم وجود داشته باشه؟؟

نمی دونم عزیزم حالا دیگه فکرشو نکنید. ولی می تونید از پزشک تون بپرسید که اگر الان هم میشه کاری انجام داد زودتر انجام بشه

1 Likes

ممنونم چشم

خواهش می کنم عزیزم . اصلا نگران نباشید چون از هر چیزی بدتره. بعد از صحبت با پزشک تون مارو در جریان بذارید لطفا :pray:

ممنون. بله توکل بر خدا میکنم

1 Likes

سلام.حالتون خوبه. من دیروز رفتم دکتر درمورد صرع سوال پرسیدم.ایشون گفت نمیشه نظر قطعی داد چون عامل صرع ممکنه ژنتیکی یا محیطی یا جهش باشه. و معلوم نیست که به جنین انتقال پیدا میکنه یا نه . راه پیشگیری هم نداره جز خوردن فولیک اسید

سلام عزیزم ممنون
خیلی لطف کردید که اطلاع دادید. انشالا که کوچولوتون سالم و سلامت به دنیا بیاد

سلامت باشید. التماس دعا
منم از شما ممنونم که این سایت مفید رو مدیریت میکنید و پاسخگو هستید

1 Likes

خواهش می کنم عزیزم انجام وظیفه می کنیم :rose::pray:

1 Likes

گپ‌های این سالن به صورت خودکار پس از گذشت 5 روز از آخرین پاسخ بسته میشن، بعد از اون ارسال پاسخ جدید دیگه مجاز نیست. اگه می‌خواید راجع به همین موضوع صحبتی داشته باشین، می‌بایست گپ جدیدی رو آغاز کنین.

مسئولیت محتوای ارسال شده بر عهده شخص منتشر کننده است و مامی‌گپ هیچگونه مسئولیتی در قبال مطالب ارسالی کاربران ندارد.