آیا با وجود تیرویید هم میشه اقدام کرد برای بارداری

سلام دوستان من اقدام به بارداری کردم ۴ماهه.و ازمایش قبل بارداری انجام دادم تیرویید داشتم.و دکتر گفت که باید دوباره ازمایش رو تکرار کنم.گفتن با دارو رفع میشه مشکلی نیست.خواستم بدونم آیا میتونم با وجود اینکه تو‌اقدامم قرص برای کنترل تیرویید هم مصرف کنم

سلام. دکتر من بهم گفت یک ماه و نیم الی دو ماه مصرف کن و بعد اقدام کن. چون سه ماهه اول بارداری جنین تیرویید نداره و از مادر میگیره. اگه مادر مشکل داشته باشه برای جنین بده. باعث کند ذهنی و اینجور مسائل میشه خدایی نکرده. پس بهتره درمان بشه. حالا بازم شما ببین دکترت چی میگه چون عدد آزمایشتون هم مهمه . شاید زیاد نباشه. توکل به خدا

بعد قرصهای تیرویید رو اگه لازم باشه دکترت بهت میگه تا آخر بارداری و حتی بعد از زایمانت باید مصرف کنی. کلا ما که تیرویید داریم باید مرتب چک بشه. شش ماه یه بار مثلا

سلام عزیزم شما حتما باید زیر نظر پزشک از دارو استفاده کنید. چون کم کاری یا پرکاری تیروئید یکی از مواردی هست که باعث تاخیر توی بارداری تون میشه. در صورت عدم درمان ممکنه روی جنین اثرات بدی داشته باشه. حتما پیگیری کنید و نگران نباشید، پزشک داروهای مجاز در بارداری براتون تجویز میکنه

حنا جون نیلوفر جان من از طریق اینجا + نمی تونم حرفی بنویسم بزار نمیاد ارور میده نمی دونم چرا

عزیزم منظورتون اینه که نمی دوتونید گپ جدید درست کنید؟
این علامت + تو صفحه اصلی مامی گپ میاد فقط

اره عزیز نمی تونم گپ جدید بزارم تو همون سایت همون صفحه اصلی نیست که تمام گپ ها میاد درست ولی مال من نمیشه بزارم

می تونید یه اسکرین شات از صفحه اصلی مامی گپ بفرستید؟

سلام عزیزم .اولین بار آزمایش تیرویید درصدش ۵/۵بود و در موقع قاعدگی این آزمایشو دادم البته ولی بار دوم بعد پاک شدنم آزمایش رو تکرار کردم یعنی دکترم گفت تکرار کنم .درصدش ۴/۷بود بنظر شما تیروییدم زیاده

من نمیدونم تیروییدم چطوریاست چون بار اول ازمایش داده بودم دکترم گفت فقط تیرویید داری و باید ازمایش رو تکرار کنی ولی هنوز جواب ازمایش دوم رو براش نبردم .چون ۲۷باید برم سونو گرافی گفتم جواب هر دوشون رو یکجا ببرم پیش پزشک .

دوستان آیا با توجه به تیرویید نمیشه باردارشد؟

میشه عزیزم نگران نباشید فقط باید زیر نظر پزشک باشید و به موقع داروهاتون رو استفاده کنید

خیلی ممنون عزیزدلم:heart_eyes:

خواهش می کنم عزیزم
برای این که ایموجی ها به شکل حروف نمایش داده نشن باید از کلمه قبلبشون فاصله بگیرن عزیزم :slightly_smiling_face:

اگر کامل درمان بشید بعد اقدام کنید خیلی بهتره و دیگه فکرتون مشغول نخواهد بود و احتمال مشکل و ریسک به حداقل میرسه

سلام .وقتی ازمایش دادم پریود بود و جوابش این بود که تیرویید دارم و کم کاره.ولی بعدش تکرار کردم نرمال بود.

رفتم سونو گرافی مجدد و دکترم گفت یکم تخمدان هام ضعیفه و قرص محرک تخمک برام تجزویز کرد و یه سری ویتامین گفت تا دوماه نتیجه میگیرم حامله میشم به امید حق

گپ‌های این سالن به صورت خودکار پس از گذشت 5 روز از آخرین پاسخ بسته میشن، بعد از اون ارسال پاسخ جدید دیگه مجاز نیست. اگه می‌خواید راجع به همین موضوع صحبتی داشته باشین، می‌بایست گپ جدیدی رو آغاز کنین.

مسئولیت محتوای ارسال شده بر عهده شخص منتشر کننده است و مامی‌گپ هیچگونه مسئولیتی در قبال مطالب ارسالی کاربران ندارد.