آیا اقدام برای بارداری در این موقعیت کار درست و عاقلانه ایه؟

سلام دوستان. من و همسرم چند وقتی هست که به بچه دار شدن فکر میکنیم ولی آیا به نظر شما اقدام توی این موقعیت اجتماعی و با این همه نگرانی برای آینده کار درستیه؟ نظرتون چیه؟

1 Likes

سلام منم 6ماهه اقدام کردم ولی واقعامیترسم خیلی تواین اوضاع وشرایط سخته.بچه ندارم نمیفهمه.پوشک نیست نمیفهمه.

1 Likes

حالا ما بچه نیاریم وضع مملکت درست میشه؟ تا کی منتظر بمونیم شايد اوضاع بهتر بشه؟ خدا لعنت کنه کسانی رو که مسببشن

6 Likes

منم اقدام کردم ولی استرس دارم . شاغل هستم باید بچه پیش مامانم بمونه نمیشه که بهش بگم کهنه هم بشوره :persevere:

2 Likes

خدا بهمون رحم کنه

1 Likes

عزیزم شما درست می فرمایید چیزی درست نمیشه اما شما و کودک تون آسیب می بینید و اذیت میشید
واقعا خدا لعنت کنه باعث و بانیشو

5 Likes

به نظرم هر کی تصمیم به بچه دار شدن داره بیاد و 5 تا علت برای این تصمیمش بنویسه. خودمم با اینکه خیلی دلم بچه میخواد ولی اصلن در موردش علت هاش فکر نکردم. ولی فکر میکنم با نوشتن علت ما پای همه چیز تصمیمون وایمستیم و احساس قربانی شرایط بودن بهمون دست نمیده.

2 Likes

بنظرم من مهم ترازهمش عشق درونی وذاتی ب بچه داشتن.ک این حس خدادرون ادم قرارمیده.منووشوهرم ک داریم برای لحظه جواب مثبت پرپرمیزنیم

4 Likes

چن سالتونه؟

1 Likes

۱:دوست دارم مامان بشم چون مادرم خیلی پاک ومهربونه
۲:دوستدارم شوهرم پدر بشه چون یتیم بوده و خیلی واسه ازدواج وتشکیل خونواده اذیت شده
۳:دوستدارم مادرشوهرمم نوه اشو ببینه چون اولین عروسشم وپسر اولی وبزرگترازداداشاشه ک دوماد کرده
۴:چون شیعه ام میخوام نسل شیعه زیاد بشه وبه ظهور امامم کمک کنم وبچه های خوب وبادین وایمونی تحویل جامعه بدم
۵:چونکه تو خونواده ی مادریم فقط منم ک ازدواج کردمو بقیه کوچکترن وخاله ودایی نشدن
و

7 Likes

منم همین نظرو دارم فقط من عروس کوچیکم :heart_eyes::heart_eyes::heart_eyes::heart_eyes::heart_eyes::heart_eyes:

2 Likes

عزیزم هرکی دندون بده نون هم میده نگران نباش خدا بزرگه وضع مملکت از این بهتر نمیشه که هیچ بدترم میشه بخدا تو یه هفته سه بار قیمت دوغ رو تغییر دادن .اب معدنی کوچیک ۵۰۰بود الان شده ۱۰۰۰یعنی دو برابر .همه چی بهم ریخته ولی روزی بچه رو خدا میرسونه .من خودم نزدیک یکسال بود منتظر بچه بودم شوهرم که دیگه از من بدتر دلش میره برای بچه اخرش خدا یه در حکمت برام باز کرد باردار شدم اولش نشستم گریه کردم که تو این گرونی نمیشه بچه نگهداشت بچه ندارم حالیش نیست مگه میشه بچه چیزی بخواد مادرپدربراش نخره اصلا دلشون نمیاد.بخدا به شوهرم گفتم برم بندازم بچه رو گفت نه هرگز یساله منتظریم الان اینجوری میگی اصلا نگران نباش خدا خودش میرسونه بخدا الان که باردارم بهترین چیزا داره میاد جلو راهم همش میگم از برکت بچمه شوهرم از این رو به اون رو شده قبلا خیلی دوستم داشت ولی الان خیلی بیشتر خیلی مراقبمه خیلی بهم عشق میده خیلی مهربونه بامن به حرف خانوادش اهمیت نمیده .کلا همسرم مسولیت پذیر شده خیلی بیشتراز قبل.عزیزم نگران نباش خدا بزرگه

1 Likes

اره حانیه جون منم اقداممواصلاقطع نمیکنم ولی وقتی یک پوشک گیرنمیاد.داداشم کلات زندگی میکنه میگ یک بسته نیست برای بچش بخره.واقعاخنده داره

کلات نادری عزیزم؟ @mahsa

ن من خودم مشهدم داداشم کلات

1 Likes

واقعا جای تاسفه

جالب اینجاست بجای اینکه بفکر گرونی باشن دنبال فیلتر تلگرامن خیلی خنده داره بخدا

1 Likes

دوستای عزیزم به هیچ وجه من نمیگم اقدام نکنیم و یا ناامید باشیم. اتفاقا من میگم با نوشتن دلیل برای خودمون امیدمون و تلاشمون رو بیشتر کنیم. وضعیت که اینجوری نمیمونه و آینده این دنیا رو هم بچه های ما با تربیت درست ما میسازن. حالا اگه ما عاقلانه و با هدف بچه دار بشیم که هم غریزه و محبت مادری خودمون ارضا بشه و هم با تربیت درست آینده دنیا رو بهتر کنیم خیلی هم خوبه. حتمن خدا هم کمکمون میکنه.

2 Likes

گپ‌های این سالن به صورت خودکار پس از گذشت 5 روز از آخرین پاسخ بسته میشن، بعد از اون ارسال پاسخ جدید دیگه مجاز نیست. اگه می‌خواید راجع به همین موضوع صحبتی داشته باشین، می‌بایست گپ جدیدی رو آغاز کنین.

مسئولیت محتوای ارسال شده بر عهده شخص منتشر کننده است و مامی‌گپ هیچگونه مسئولیتی در قبال مطالب ارسالی کاربران ندارد.