آندومتریوز

سلام آیا امکان بارداری طبیعی برای افراد آندومتریوز هست و اینکه زمان بارداری این کیست باعث مشکل نمیشه ؟
شنیدم میگن بارداری باعث از بین رفتنش میشه درسته؟

سلام اندومتریوز رشد بافت اضافه است که رشد میکنه داخل لگن و غیره وقتی اطراف لوله ها فالوپ رشد کنه باعث مسدود شدن میشه و تخمک گذاری مشکل پیدا میکنه من شنیدم انوقت با روش های دیگه باید باردار شد.ولی شنیدم ک تکی بارداری و حتی یائسگی رشد اندومتریوز متوقف میشه

سلام عزیزم
آندومتریوز نقش مهمی در ناباروری دارد. حدود 30 درصد زنانی که از ناباروری رنج می برند، آندومتریوز دارند. آندومتریوز ممکن است از راه های متفاوتی منجر به ناباروری شود.
بستن لوله های رحمی تا تخمک نتواند خود را به رحم برساند.

تخریب ساختار لبه ای، برآمدگی های مویی شکل انتهای لوله های رحمی که تخمک آزاد شده را به داخل لوله های رحمی هدایت می کند.

ایجاد کیست هایی که ممکن است در فرآیند آزاد شدن تخمک به تخمدان مداخله کنند.

ایجاد پاسخ ایمنی در لگن که با بارور کردن تداخل دارد.

سد شدن جزیی لوله های رحمی، به این ترتیب احتمال کاشته شدن جنین در لوله ها بیشتر است (بارداری خارج از رحم)

هفتاد درصد زنان مبتلا به آندومتریوز خفیف یا ملایم و ناباروری، بعد از سه سال تلاش بدون هیچ درمانی بارور می شوند. اگر آندومتریوز متوسط تا شدید دارید احتمال بارداری تان بدون مداخله پزشکی به طور چشمگیری کمتر است. درمان های جراحی برای آندومتریوز خفیف تا ملایم باروری را افزایش می دهد. باروری یا لقاح آزمایشگاهی (IVF) به بسیاری از زنان مبتلا به آندومتریوز کمک کرده است تا باردار شوند. به رغم تاثیراتی که آندومتریوز روی سایر روش های طبیعی بارداری دارد همچنان میزان موفقیت با IVF را کاهش نمی دهد.

ممنون
آخه دکترا همه به من گفتن برو اقدام کن کیست کوچیک هست و چون درد نداری لازم به جراحی نیست به هرکدام از دکترا میگم شش ماه اقدام بودم جواب نداد میگن شش ماه کم حداقل یک سال باید اقدام کنی فقط یکی از دکترا پیشنهاد ivf داد اونم در صورتی بخوام عمل کنم گفت امکان داره بعد عمل ذخایر تخمک کم بشه تا تخمک فریز داشته باشی

عزیزم شما چند سالتونه؟

۲۶ سال چهار سال ازدواج کردم که جلوگیری طبیعی داشتم آزمایش ذخیره تخمک ۲/۰۱ هست

در ضمن روز ۱۳_۱۴ پریودی که میرفتم واسه سایز فولیکول طبیعی بدون دارو۱۸_۱۷ بود سه دوره دارو خوردم رسید به ۲۸_۲۹ که دکتر گفت احتمال داره پوچ باشن دوباره قرص جلوگیری بهم داد که این تخمک دفع بشه من دیگه نرفتم پیشش

یکی از دوستان تو همین برنامه گفتن که کیست داشتن پنج سانت هم بود ولی طبیعی باردار شدن.

عزیزم شما هنوز فرصت دارید. ناامید نشید تا یک سال به تلاش تون ادامه بدید. بدون استرس و با ورزش منظم و یه رژیم غذایی مناسب حتما نتیجه دلخواه رو می گیرید :rose:

ممنون من رفتمزیر نظر طب گیاهی یه عطاری معرفی کردن واقعا خیلی تعریفش میکنن حالا یه دوره دارو داده انشاالله هرچه خیر پیش تصمیم گرفتم یک سال اقدام کنم نشد برم واسه راههای بعدی
بهم گفتن غذای چرب و گوشت قرمز و سفیدی مثل ماست و شیر و دوغ نخورم ترشی نخورم وکلی چیزای دیگه که از خوردنشون منع شدم

1 Likes

به امید خدا انشالا موفق باشید :blush:

ممنون عزیزم

1 Likes

سلام .
من دیروز روز هشتم پریودی بودم و پریودی من هفت روزه هست دیشب که روز هشتم بود نزدیکی داشتم اما بعد از نزدیکی که رفتم سرویس بهداشتی کل دستمال که خودم باش پاک کردم خونی بود و بعد از نزدیکی افتادم رو خونریزی شدید تا اینکه دوسه تا لخته بزرگ خون اومد بعد آروم شد علتش چیه ؟ آیا جزو پریودیم بود یا مشکل دیگه ای بود در ضمن من از روز ششم پریودیم پاک میشم در حد لکه فقط خونریزی دارم .خواهشن جواب بدین خیلی نگرانم
امکان داره بخاطر کیست آندومتریوز باشه؟

به نظر من یه پاپ اسمیر انجام بدید

ممنون حتما این کار میکنم

1 Likes

گپ‌های این سالن به صورت خودکار پس از گذشت 5 روز از آخرین پاسخ بسته میشن، بعد از اون ارسال پاسخ جدید دیگه مجاز نیست. اگه می‌خواید راجع به همین موضوع صحبتی داشته باشین، می‌بایست گپ جدیدی رو آغاز کنین.

مسئولیت محتوای ارسال شده بر عهده شخص منتشر کننده است و مامی‌گپ هیچگونه مسئولیتی در قبال مطالب ارسالی کاربران ندارد.