آنتی بادی IgG سرخجه

1 Likes

سلام عزیزم
همه چیز نرماله نگران نباشید

سلام خانم حکیمی میشه کمکم کنید من این آزمایشار و گرفتم بردم پیش دکترم گفته همه چیزت نرماله بردم پیش یه دکتردیگه گفت ال جی جی چراباهم فرق میکنه یکیش رفته بالا بروفلان جا نشون بده بردم اونجا گفته دکترت اشتباه کرده حالامیخواستم ببینم اگه چیزخاصیه پیگیرش باشم؟؟

سلام عزیزم
من این دفعه همین جا جواب میدم اما دفعه بعد باید سوال تون رو در گپ جدید بپرسید :pray:

این آزمایش حضور آنتی بادی IgG سرخجه در خون را اندازه گیری می کند. آنتی بادی سرخجه در پاسخ به عفونت ویروس سرخجه تولید می شود.

آنتی بادی IgG سرخجه نسبت به IgM کمی بیشتر طول می کشد تا ظاهر شود، اما یکبار که ظاهر شود، در جریان خون برای تمام عمر باقی می ماند و حفاظت در برابر عفونت مجدد را فراهم می کند. حضور آنتی بادی IgG سرخجه، عفونت اخیر یا گذشته یا تزریق واکسن سرخجه (واکسن سرخک، اوریون، سرخجه) و فراهم آوردن محافظت کافی را نشان می دهد.

از آنجا که آنتی بادیهای IgM و IgG طول می کشد تا پس از عفونت ظاهر شوند، آزمایش ها ممکن است در مدت 2 تا 3 هفته تکرار شوند تا سطح آنتی بادی ها قابل بازیابی شود (وقتی که در ابتدا وجود ندارند) و برای تعیین افزایش یا کاهش سطوح آنها در طول زمان.

1 Likes

ممنونم خانوم حکیمی
ببخشید مگه آزمایش من ربطی به این موضوع نداشت؟؟آخه زده بودجواب آزمایشموببینید منم فرستادم به این گروه:confused::confused::confused::confused::worried::worried::worried::worried:

خواهش می کنم
ربط داره عزیزم اما هر کس باید خودش گپ بزنه برای سوالش

آها مرسی

1 Likes

خواهش می کنم عزیزم :rose:

1 Likes

ممنون عزیزدلم

1 Likes

میشه درمورد ازمایش منم توضیح بدین من رفتم دکتر زنان دکتر گفت باید بری پیش دکتر عفونی واکسن سرخجه نزدی بعد رفتم واسم واکسن نوشت با این ازمایشارو نمیدونم اینا برایه چی هستن؟

یه سری بیماری ها در دوران بارداری ممکنه بروز پیدا کنن چون سیستم ایمنی بدن میاد پایین توی بارداری. برای همین باید این آزمایش ها رو بدید تا پزشک ببینه شما در برابر این بیماری ها مصون هستید یا نه

ممنونم:kissing_heart::kissing_heart:

1 Likes

خواهش می کنم :rose:

مسئولیت محتوای ارسال شده بر عهده شخص منتشر کننده است و مامی‌گپ هیچگونه مسئولیتی در قبال مطالب ارسالی کاربران ندارد.