آمپول آنفولانزا

سلام .دوستان .کی باردار بوده و برای پیشگیری از آنفولانزا آمپولشو زده .آخه گفتن خانم های بارداری که ماه دوم و سوم شون تو ماه های سرده ساله بزنن .کی زده ؟؟؟؟

من رفتم پیش دکترم که باهاش مشورت کنم که میتوتم بزنم یا نه که منو فرستاد پیش یه متخصص عفونی اونم گفتم میتونی بزنی البته فقط نوع هلندیش و که واسه باردار هیچ ضرری نداره .هر کس تجربه داره لطفا بیاد بگه

من وقتی باردار بودم به دکترم گفتم میخوام واکسن انفولانزا بزنم گفت نیازی،نیست .هیچ تاثیری نداره مراقبت کن سرما نخوری وگرنه کسی که بخواد مریض شه به واکسن نیست خصوصا انفولانزا

دکتر گفت از آنفولانزا جلوگیری میکنه ولی سرما خوردگی نه.سرما خوردگی با آنفولانزا خیلی تفاوت داره من پارسال گرفتم .کلی دارو خوردم …سرم بهم وصل کردن بازم خوب نشدم تبم خیلی بالا بود شب تا صبح بیدار بودم.الان میترسم اگه دوباره بگیرم تو بارداری چیکار کنم .تب بالا هم واسه جنین ضرر داره

منکه دکترم گفت نزن نزدم و خداروشکر هیچ مشکلی ام پیش نیومد

من هم نمیزنم ،دو سال پیش واکسن زدم از نوع خوبش بعد اصلا انفلوانزا گرفتم و متخصص عفونی دارو داد،امسال سعی میکنم پیشگیری کنم.

چطوری باید پیشگیری کرد؟

در محیطهای شلوغ کمتر شرکت میکنم،با افرادی که سرما خوردند دست نمیدم و روبوسی نمیکنم.افرادی که از مسافرتهای خارجی اومدند و سرما خوردند روبوسی نمیکنم خصوصا الان که میرن کربلا.محترمانه میگم باردارم و سرماخوردن برام خطرناکه.امیدوارم که اینکارها موثر باشه.چیکار کنم از واکسن ترسیده شدم.

1 Likes

بنظر منم تأثیری نداره یکی از فامیلامون مشکل قلبی داره بنده خدا هر سال میزد ولی افاقه نمیکرد

من مجبورم بزنم .اخه مشکل قلبی هم دارم .دکتر هم بهم گفت هیچ ضرری نداره .

من بابام هم داره میره کربلا مجبورم دیگه تو شلوغی باشم

پس عزیزم اگر اینطوره بزن.انشاالله که هیچ مشکلی پیش نمیاد

دکتر بهم گفت هلندیش هیچ مشکلی نداره برات .ولی حالا شما اینطور گفتید دودل شدم ترسیدم. نمیدونم چیکار کنم :persevere:

1 Likes

خانم حکیمی شما راهنماییم کنید لطفا

گپ‌های این سالن به صورت خودکار پس از گذشت 5 روز از آخرین پاسخ بسته میشن، بعد از اون ارسال پاسخ جدید دیگه مجاز نیست. اگه می‌خواید راجع به همین موضوع صحبتی داشته باشین، می‌بایست گپ جدیدی رو آغاز کنین.

مسئولیت محتوای ارسال شده بر عهده شخص منتشر کننده است و مامی‌گپ هیچگونه مسئولیتی در قبال مطالب ارسالی کاربران ندارد.