آموزش به نوزاد برای اینکه خودش بخوابه

سلام. من دخترم 3 ماه و 18 روزشه. دیشب گذاشتمش توی تخت خودش (تختش فعلا تو اتاق خودمونه) و از اتاق اومدم بیرون و وقتی گریه کرد رفتم آرومش کردم و دوباره اومدم بیرون. این کارو چندبار کردم تا اینکه خودش خوابید. میخواستم بپرسم روزها که خوابش میاد چی؟ روزها هم همین کارو باید بکنم تا اینکه عادت کنه یا فقط موقع خواب شب این کارو بکنم؟
یه مسئله دیگه اینکه شب که بیدار میشه و شیر میخواد چیکارش کنم. الان زوده برای اینکه شب شیر نخوره. خواب شبش که شروع میشه اولش 4 ساعت میخوابه بعدش بیدار میشه و شیر میخوره ولی از اون به بعدش هر 1.5 تا 2 ساعت بیدار میشه و شیر میخواد.

اینجوری باید بهش سر بزنین یه تایمی رو عادت بدین بهش شیر بدین

بچه شما هنوز کوچیک از ۴ ماهگی به بعد جداش کنید در ضمن شب هم گرسنش میشه باید حتما شیرشو بخوره

یعنی چطوری؟ وقتی 1.5 ساعت بعد خودش بیدار میشه شیر میخواد من چطوری این تایم رو زیاد کنم؟ نمیشه که بهش شیر ندم اون موقع.

یعنی هر ۱ ساعت بلند میشه شیر میخواد

الان اتاقش رو جدا نکردم فقط دارم سعی میکنم یاد بگیره خودش بخوابه. شب هم بهش شیر میدم. از چند ماهگی دیگه شب لازم نیست شیر بخورن؟ و اینکه وقتی طبق عادت ماههای اول بیدار میشن و شیر میخوان چیکار باید بکنیم که بدون شیر خوردن دوباره بخوابن؟

مثلا شب ساعت 10 میخوابه یهو 4 ساعت میخوابه تا 2. 2 بیدار میشه شیر میخوره و میخوابه ولی 1.5 ساعت بعدش دوباره بیدار میشه و شیر میخواد و این روند 1.5 ساعته اش ادامه داره تا صبح. میخواستم ببینم میتونم این فاصله رو بیشتر کنم؟ مثلا زودتر از 2-3 ساعت بیدار نشه

آره میشه بزارین منشن بزارم دوستان که نوزاد دارن بهتر راهنمایی کنن

@Rahaaa
@Apame

بچه هرچه بزرگتر میشه فاصله شیر خوردنش توشب بیشتر میشه
پسرمن ماه اول شبها 2ساعت 2ساعت بیدار میشد
الان یه هفته س که شبا دیرمیخوابه ولی فقط دو بار بیدار میشه

دختر من تا یه هفته پیش زودتر از 2 ساعت بیدار نمیشد. 2-3 ساعت میخوابید. الان یه هفته هستش که هر 1.5 ساعت بیدار میشه. نمیدونم چی شد که اینجوری شده.

ممنون

1 Likes

شیرتون مثل قبله سیرش میکنه ؟

آره ظاهرا مثل قبله

1 Likes

اگه اینجوری انگاری عادت کرده بهش

یعنی نمیتونم عادتش رو عوض کنم؟ خودش باید به مرور که بزرگتر میشه فاصله شیر خوردنش بیشتر بشه دوباره؟

به این سوالم هم ممنون میشم جواب بدید

دیگه هر بچه ای یه جوره
حالا خداروشکر که بچه ت شیرشو میخوره میخوابه
دوستای من بچه هاشون تا صبح بیدارن

قبل شیر دهی آخر شب یه کم شیرتو بدوش که قسمت اول شیرت رو به بچه ندی
چون اولای شیر فقط بچه رو از تشنگی درمیاره

چقدر سخت

1 Likes
مسئولیت محتوای ارسال شده بر عهده شخص منتشر کننده است و مامی‌گپ هیچگونه مسئولیتی در قبال مطالب ارسالی کاربران ندارد.