آمادگی برای زایمان

چای برگ تمشک
چای برگ تمشک تا قبل از هفته ی 34 بارداری نباید مصرف بشه. بعد از هفته 34 نوشیدن 2-3 فنجان روزانه. از هفته 39 شما می تونید 4 فنجان را هر روز بخورید.
ماهیچه های لگن رو شل می کنه و به زایمان راحت کمک می کنه.

بذرکتان
از هفته 34 بارداری روزانه 1-2 ق غ با ماست یا (موسلی صبحانه) یا توی یک لیوان آب و یا نوشیدنی دیگه ، کمک به یبوست و باعث تحریک درد زایمان میشه جهت زایمان سریع (همراه با مایعات زیاد اثر بهتری داره)

ماساژ
ماساژ با روغن جوانه گندم ، یا بادام یا جوجوبا (مهههههههمممم !!! روغن کاملا طبیعی و بدون عطر و افزودنی)
از هفته 34 بارداری ، 3-4 بار در هفته تقریبا 10 دقیقه
بعد از حمام و همراه با یه موسیقی آرامبخش خیلی کمک می کنه برای آماده سازی باز شدن در زمان زایمان و ترس از باز شدن و خارج شدن کودک
در حالت نیمه نشسته با یک بالش در پشت و یا ایستاده (یه پا لبه وان مثلا)
دست ها شسته و ناخن کوتاه ، روغن رو به نوک انگشت ها یه مقدار آغشته و یه کم بمالین تا گرم بشه ، انگشت شصت داخل و با انگشت اشاره ناحیه پایین دیواره های واژن را به صورت دورانی ماساژ دهید. (اگر مثل ساعت در نظر بگیرین ، بین عدد 3 و 9 ) با انگشت شصت به سمت عدد 6 ساعت آرام فشار بیارین. بعد سعی کنین با دوانگشت تکرار کنین و سعی کنین بیشتر بکشین. (در کل مثل این می مونه که انگشتها داخل واژن بسته هست و شما تلاش می کنین بازشون کنین) در صورت درد دو تا سه بار نفس عمیق بکشین و باز تکرار کنین. به هیچ وجه فشار به خودتون نیارین و کاملا ریلکس باشین .چند بار تکرار کنید .
شما می بینید که بافت و عضلات در طول زمان بیشتر و بیشتر آرام می شوند و شما می تونید احساس کشش راحت تر تحمل کنید.
می تونین از همسرتون هم بخواین براتون انحام بده

image

image

طب سوزنی از هقته 36 بارداری
زیر نظر دکتر یا ماما یا بیمارستان

حمام یونجه
یونجه آرام بخش عضلات و تنظیم کننده ی درد زایمان است. بخصوص حمام بخار یونجه، لگن را آزاد می کند.
از هفته 38 بارداری 1 بار در هفته اما در تاریخ زایمان میشه هر روز و یا چندبار در روز تکرار کرد. چند قاشق غذاخوری در 1 یا 2 لیتر آب جوشیده شده توی یه تشت می ریزین و وقتی که یه کم خنک شد بشینین توش .
(تا زمانی که اذیت نشدین) مثلا حدود 15 دقیقه

مراقبت از سینه و شکم
برای محافظت از پوست روی شکم، باسن، ران و سینه برای جلوگیری از اثرات باقی مانده دوران بارداری ، دوش روزانه و ماساژ
ماساژهای منظم گردش خون را تسریع می بخشند و به حفظ الاستیک پوست کمک می کنند. هر چه بیشتر بهتر.
ماساژ به وسیله همسر و یا در صورت داشتن بچه ،بچه میتونه ماساژ بده. کمک به برقراری ارتباط بهتر بین بچه اول و بی بی میشه.
کدام روغن ؟ بادام، جوجوبا، جوانه گندم، و همچنین روغن آووکادو سفت کننده و برای ماساژ مناسب است. همچنین روغن های آماده بارداری.

آماده سازی لگن
آماده سازی لگن در بارداری نقش بسیار مهمی در زایمان داره.
وزن نوزاد بیشتر و بیشتر بر روی مثانه فشار میاره ، در طول بارداری عضلات نرمتر و ملایم تر می شوند و بنابراین بسیاری از زنان باردار با بی اختیاری ادرار درگیر شوند. با تمرین لگن، شما عضلات رو تقویت می کنین و این به نوبه خود تاثیر مثبت بر تولد و عوارض پس از آن داره.
چگونه می توانم این کار را انجام دهم؟ انجام تمرینات لگن حتما به طور دقیق با مامای مسئول هماهنگ بشه.

امیدوارم بهتون کمک کنه دوستان ، ببخشید بابت اشکالات نوشتاری
:smiling_face_with_three_hearts::smiling_face_with_three_hearts::smiling_face_with_three_hearts:

8 Likes

ممنون عزيزم
وووى عكسا چقد وحشتناكه :sob:

2 Likes

خواهش می کنم عزیزم
وحشتناک نیست از دید خوب نگاه کن :wink::joy:

1 Likes

اینا چقدر جالبن :grin:بنفش

3 Likes

:joy::joy::joy:

عزیزم خیلی خوب بود ممنون ایشالا همه ی مامانا بخونن و کمک کننده باشه.سپاس

1 Likes

خواهش می کنم الهام جون :heart_eyes:
من خودم که هنوز تجربه ای ندارم اما حداقل دلم می خواد کمک کنم یه کم اون ترس و طرز فکر نسبت به زایمان طبیعی یه کم تغییر کنه
متاسفانه خیلیا اگه بهشون بگی علم ، تجربه ثابت کرده این کار خوبه سریع جبهه می گیرن اما اگه بگی مثلا این دعا رو بگیر حامله میشی یا اب بریز روش بخور پسر میشه و … (اینا رو همینجوری گفتمااااا خواستم مثال زده باشم ، الان نریزن سرم) :joy: سریع قبول میکنن.
من اصلا منکر دعا و مناجات نیستم
خودمم همه خیر وصلاحم رو همیشه میسپرم دست خدا اما یه کم اطلاعات به دست آوردن و تلاش کردن خوبه.
این نظر شخصیه منه :blush:

1 Likes

این متن رو هم من پیدا کردم ترجمه کردم و مواردش رو اینجا خیلی دیدم :ok_hand:

دقیقا درسته عزیزم . دیدی که چقدر مخالف طبیعی هستن…دقیقا من تو جمع دورهمی های عصرونه با همسایه هام که می شینم ما شش تا همسایه ایم سه تامون طبیعی هستی سه تا بدون دلیل اورژانسی سزارینی هستن یعنی اگر ما سه تا طبیعیا بتونیم بگیم طبیعی بهتره و اینا یعنی سه تا سزارینی هاچنان از سزارین تعریفوتمجید می کنن انگار بهترین اختراع بشریت بوده…باورت نمیشه.بعد گاهی اوقاتم بین حرفاشون می بینی از دهنشون می پره که چقدر گاهی سوزش و دردای خفیف داریم تو اون ناحیه چقد عرق سوز میشیم .هرسه تا هم شکمای بزرگی دارن…الانم می دونم ب قول شما خیلیا میان جبههگیری میکنن.والا ما ما

2 Likes

ما که بد کسی رو نمی خوایم خودمون طبیعی اوردیم و بازم میاریم…هدف راهنمایی هستش هدفمون خیره … دیگه نمی دونم هرکسی برداشت خاص خودشو داره.با تشکر از شما رابی جان

1 Likes

خواهش می کنم عزیزم ، ممنون از شما :kissing_heart:

1 Likes

:rofl::rofl::rofl::rofl::rofl: مثلا خواستن تحریک کننده نباشه

@Tiambanoo :smiling_face_with_three_hearts:
تیام این گپ رو می گفتم عزیزم

1 Likes

واااای بدی زایمان اون چند سانتیه که قیچی میکنن بعد میدوزن بعد چهل روز نباید حتی رابطه هم داشته باشی. ببخشیدا شرمنده ولی شوهرم از الآن داره واسه اون چهل روز فک میکنه :sweat_smile:

ممنون عزیزدلم :heart::heart::heart:

1 Likes

@anon77205492
@Futima

2 Likes

این موضوع به صورت خود کار بعد از 30 روز بعد از آخرین پاسخ بسته شد. پاسخ جدید دیگر مجاز نیست.

مسئولیت محتوای ارسال شده بر عهده شخص منتشر کننده است و مامی‌گپ هیچگونه مسئولیتی در قبال مطالب ارسالی کاربران ندارد.