آلرژی در کودکان

سلام مامانا دختر من آلر ژی داره ۸ ماهش هست شیر خشک الکر میخوره از هلال احمر میگیرم با نسخه پزشک به غیر از فرنی هر چیز دیگه ای بهش میدم حساسیت نشون میده کسی هست شرایط منو داشته باشه به راهنمایی نیاز دارم

سلام عزیزم
چیز خاصی پیدا نکردم براتون بذارم

نمیدونم این به دردتون می خوره یا نه :point_down:

حساسیت غذایی نوزادان به غذای کمکی:

غذاهایی که به طور معمول در شروع ماه هفتم به کودک داده می‌شود و معمولا غنی از آهن است معمولا حساسیت‌زا نیستند اما به هر حال لازم است از مقادیر بسیار کم دادن غذای کمکی را شروع کنید و مراقب کوچک‌ترین علائم حساسیت غذایی باشید. سپس سراغ غذاهایی بروید که احتمال ایجاد حساسیت توسط آن‌ها بیشتر است از جمله گندم، سویا، تخم مرغ، ماهی، کره بادام زمینی و…. متخصصان انجمن متخصصان اطفال می‌گویند اگر دادن این مواد غذایی از حوالی شش ماهگی شروع شود احتمال ایجاد حساسیت در کودک نیز کاهش پیدا می‌کند.

چطور ریسک حساسیت غذایی را کاهش دهیم؟

البته اگر کودک شما در یکی از گروه‌های زیر قرار می‌گیرد، بهتر است از شروع غذاهای کمکی که احتمال ایجاد حساسیت را بالا می‌برند تا زمان مشورت با پزشک خودداری کنید: اگر فرزند بزرگ‌ترتان به بادام زمینی حساسیت دارد. اگر کودک شما علی رغم رژیم درمانی پزشک متخصص اطفال، دچار اگزمای متوسط تا شدید است. اگر کودک شما در هنگام شروع غذای تکمیلی دچار واکنش آلرژیک شده است.

علائم حساسیت‌های غذایی در شیرخواران چیست؟

اگر کودک نسبت به غذای خاصی حساسیت نشان دهد، علائم این حساسیت چند دقیقه یا چند ساعت بعد از خوردن غذا شروع می‌شود. این علائم شامل تهوع، استفراغ، اسهال و… است و در صورت وجود این علائم باید به پزشک مراجعه کرد. اما اگر کودک دچار خس خس یا سختی در تنفس شده یا صورتش شروع به متورم شدن کرد باید فورا با اورژانس تماس بگیرید چون جان کودک در معرض تهدید قرار دارد.

آیا با وجود دادن غذای کمکی نوزاد همچنان به شیر احتیاج دارد؟

بله تا پایان یک سالگی شیر مادر یا شیر خشک غذای اصلی کودک شماست که انرژی، ویتامین‌ها و مواد معدنی مورد نیاز او را تامین می‌کند. در این مرحله غذای کمکی نمی‌تواند جایگزین مواد مغذی موجود در شیر شود. چند بار در روز باید به کودک غذای جامد بدهید؟ در ابتدای شروع غذای کمکی، دادن یک وعده غذای جامد و نیمه جامد به او کافی است و پس از آن در روزهای پایانی ماه هفتم می‌توانید این عدد را به سه وعده در روز برسانید. در ۸-۹ ماهگی تا ماه یازدهم کودک به سه تا ۴ وعده غذای جامد در روز نیاز دارد و از ماه یازدهم به بعد باید روزی ۵ وعده غذای جامد به او داده شود.

سلام عزیزم پسر خواهر شوهر منم همینطوره البته اون به لبنیات هم آلرژی داره و شدیدتره شیر الکر هم بهش نساخت یه شیر خارجی بهش میدن که سهمیه ای و هر ماه فکر کنم 9تا میرن …ولی تحت نظر دکتره چون بیچاره کارش آی سیو کشید الان خداروشکر خوبه…غذاشم دانه کینوا با هویج و یه کوچولو کم سیب زمینیه…سیب و هویجم آبپز میدن بهش

ما هم شیر خشک فقط ۱۰ تا در ماه بهمون میدن اونم با نسخه پزشک برام سواله که تا چند سالگی آلرژی شون ادامه داره کی بهتر میشن آخه نمی تونن همش شیر بخورن که ؟

ممنون

1 Likes

خواهش می کنم :rose:

میدونین آلرژیشون تا چند سالگی از بین میره؟

نمیدونم عزیزم
اگر چیزی پیدا کردم اطلاع میدم

شیرخشکی که من میگم نئوکیته…نه نمیدونم ولی اوایل میگفتن تا دوسالگی باید رژیمی که دکتر میگه رو بدن بهش بعد از اون احتمال داره کم کم شروع کنن به غذاهای دیگه اونم تحت نظر دکتر…گاهی اوقات که میاد اینجا پدرشوهرم یه کم از غذای خودمون میذاره دهنش …سینه اش شروع به خس خس میکنه شبم نمیتونه بخوابه ناله میکنه

ممنونم ازتون

ممنون

1 Likes

گپ‌های این سالن به صورت خودکار پس از گذشت 5 روز از آخرین پاسخ بسته میشن، بعد از اون ارسال پاسخ جدید دیگه مجاز نیست. اگه می‌خواید راجع به همین موضوع صحبتی داشته باشین، می‌بایست گپ جدیدی رو آغاز کنین.

مسئولیت محتوای ارسال شده بر عهده شخص منتشر کننده است و مامی‌گپ هیچگونه مسئولیتی در قبال مطالب ارسالی کاربران ندارد.