آقا يا همسر، مسئله اينست ....

سلام
گاهي اوقات ميبينم بعضي از خانم ها در مكالمات روزانه اشون يا در همين گپ و گفت هايي كه تو فضاي مجازي انجام ميشه از واژه آقا يا آقامون استفاده ميكنند.
من كه كلا از اين واژه خوشم نمياد چرا كه خود بخودبا استفاده از اين كلمات حقارت زن و سروري مرد تداعي ميشه.

پ.ن1: معني كلمه آقا در فرهنگ نامه دهخدا :خواجه . کیا. مهتر. سراکار. سرکار. بزرگ . سَر. سَرور. میر. میره . خداوند. خداوندگار. سیّد. مولی . صاحب.
پ.ن2: معني كلمه همسر در فرهنگ نامه عميد: همقد، برابر، برابر در بلندی یا در قدرومرتبه.
پ.ن3: آيا كلمه همسر نسبت به آقام ارجح تر نيست :thinking::thinking::thinking:

3 Likes

سلام عزیزم
کاملا درسته به نظرم واژه بهتریه از نظر معنا و زیباتره از نظر آوا

1 Likes

بله قطعا واژه همسر بهتره،ب نظرم ی احترام ومتانت خاصی تو این واژه هست

2 Likes

من هم با شما كاملا هم عقيده ام

1 Likes

دقيقا.
واسه نسل ما كه ادعاي سواد و روشنفكري داره بنظرم استفاده از اين كلمه قطعا زيباتر و بهتر مي باشد.

1 Likes

همین طوری هم این آقایون اعتماد به سقف هستن و ميخوان سروري کنن ،آره همسر قشنگ تر و صمیمی تره من شوهرم بعضی وقتها میگه من کينگ هستم :joy: منم کم نميارم میگم منم کويين ناز نازیم :blush:

3 Likes

:ok_hand::ok_hand::ok_hand:
جالبه كويين ناز نازي

با كلاس ترم هست

ظرافت خانمانه واقتدار مون باید حفظ شه

1 Likes

موافقم

من کارم جوری بود که همش با کارگرهای مرد باید سرو کله میزدم یه خورده اخلاقام مردونه میشد بعد ميومدم خونه تابلو فرش ميبافتم تا ظرافت های یه خانم رو حفظ کنم

2 Likes

موافقم شدیدا.
وقتی همسر اوای بهتری داره اقامون لج درمیاره😁

1 Likes

ميتونم كارتون را بپرسم

واي دقيقا لج منم در مياد يعني دلم ميخواد اون خانم را با دستام …

1 Likes

الان شاغل نیستم،تو کارخونه چینی کنترل و تضمین کیفیت بودم

پس رشته ات صنايع بوده

نه من زمین شناسی خوندم البته قبلا تو آزمایشگاه همکار اداره استاندارد کار ميکردم کلا همه جا با کیفیت سروکار داشتم

1 Likes

راستي شما که اصفهانی هستی چینی زرین تون کیفیت خوبی داره و همچنین ديزاينش عالیه

1 Likes

بله اين چيني خيلي عاليه. تقريبا تو بازار حتي با جنساي خارجي هم رقابت ميكنه. طرح اشم خاص و قشنگه
من مهندسي صنايعم و 1 مدت كوتاه تو بخش كنترل كيفي چيني زرين پروژه دانشجويي گذروندم. شما تو چيني توس حتما شاغل بوديد.
چيني جهيزيه ام توسه

نه من تو کارخونه پسر عمه ش بودم مقصود😁 خب خانم مهندس خوبه واردي پس به چینی

1 Likes
مسئولیت محتوای ارسال شده بر عهده شخص منتشر کننده است و مامی‌گپ هیچگونه مسئولیتی در قبال مطالب ارسالی کاربران ندارد.