آشپزی مامان

سلام خواهرای گل.امروز،براتون طرز پخت کله گنجشکی با پلو آوردم.امیدوارم به دردتون بخوره.
مواد لازم:گوشت چرخ کرده
لوبیا چشم بلبلی سفید مخصوص پلو
شوید
نمک و ادویه مخصوص که شامل(فلفل،زرد چوبه، جوزهندی، زیره سیاه،سماق،رازیانه،دارچین،)
ادویه گالینابلانکا با عصاره گوشت مخصوص لای برنج
نعنا خشک
آرد نخودچی
دوستان من دیگه مقدارش رو ننوشتم گذاشتم دست خودتون به مقدار تعداد افراد کم و زیادش کنید.
درابتدا مثل همیشه برنج میذارید خیس میخوره. بعد میرید سراغ گوشت خرچ کرده نمک و ادویه مخصوص وآرد نخود چی رواضافه اش میکنید .حسابی ورزش میدید تا هنگام سرخ کردن وانره.

بعد میذارید یک ساعت تو یخچال بمونه که مواد حسابی به خوردش بره بعد بصورت دایره های کوچک درست میکنید

بعد روغن رو داخل ماهیتابه کوچک میریزید میذارید حسابی داغ میشه یکی یکی کله گنجشکی هارو بریزید داخلش برای اینکه نچسبه هنگام ریختن ماهیتابه رو تکون بدید به صورت دورانی.
خوب که سرخ شد میذارید کنار و میرید سراغ برنج

اب برنج رو بذارید خوب بجوشه برنج رو بریزید داخلش مقداری نمک ،دوقاشق ماست و ابلیمو داخل اب برنج بریزید برای قد کشیدن و عطر برنج. بعد ابکش کنید بعد ابکش لوبیا سفید پلویی رو که ازقبل جدا پختید به همراه شوید به برنج اضافه کنید

روغن ماهیتابه ای که کله گنجشکی هارو توش سرخ کردیم رو بیرون نمیریزیم.مقداری زردچوبه بادو سه قاشق اب میریزیم میذاریم کنار

قابلمه رو روگاز بذارید مقداری روغن کف قابلمه بریزید مقداری کنجد هم بپاشونید و در نهایت نون رو بذارید وی لایه برنج بریزید

بعد کله گنجشکیا رو بریزید روی برنج و ادویه گالینابلانکا و مقداری از پودرشده زیره سماق و رازیانه رو بپاچید روش

ومابقی برنج رو بریزید روی موادو روغنی که کله گنجشکیا رو باهش سرخ کردید رو بازردچوبه و کمی اب بریزید روی برنج

ودرنهایت در قابلمه رو بذارید تا دم بکشه .یک ساعت وقت لازمه تا خوب دم بکشه
بفرمـــــــــایید :blush::yum:

14 Likes

جووون به به چه غذایی
مرسی اسماجونمم عالی بود

1 Likes

نوش جونتون
عالیه اسما جون.مرسی

2 Likes

نوش جونتون خیلیییی عالی بود :heart_eyes::heart_eyes::heart_eyes::heart_eyes:

1 Likes

نوووش جانتون من تاحالادرست نکردم خیلی قشنگ توضیح دادین ممنون عالی بود

1 Likes

خیلی عالیه بنظر خوشمزه میاد نووووووش جونتون :yum::yum::yum::yum:

1 Likes

به به نوش جونتون😍

1 Likes

ممنون اسما جان نوش جان کدبانو

1 Likes

واااای گشنم شد
چه ته دیگاییییییی :heart_eyes::heart_eyes::yum::yum::yum:

3 Likes

حتما درست کن عالیه خصوصا الان که بارداری برات مقویه

1 Likes

وااای عزیزم کاش بودی :blush:

1 Likes

مرسی عزیزم :rose::rose::pray::heart_eyes:

اسما جون توی گوشت چرخ کرده پیاز رنده نمیکنیم؟ :thinking:

چشم گلم ولی مامانم مثه اینوخورشت درست میکنه

نه عزیزم نیازی نیست

1 Likes

اره شیرازیا میگین خوراک کله گنجشکی.اما مزه این با اون خیلی فرق داره بنظرم خوشمزه تره خصوصا وقتی روبرنجت رب انار میریزی محشر میشه :yum:

2 Likes

آخه من گوشت بدون پیاز نمیخورم حس میکنم بو بده :see_no_evil::see_no_evil::see_no_evil::see_no_evil:

ماهم خوراک کله گنجشکی داریم
همینجوری گوشت هارو کوچولو قلقلی میکنیم
پیاز و سیب زمینی نگینی رو یکم تفت میدیم وقتی سبک شد رب میزنیم آب میریزیم
آب ک جوش اومد گوشت هارو میندازیم داخلش البته سرخش نمیکنیم اگرم آلو داشتیم داخلش میریزیم
بعدم با نون میخوریم :wink:

2 Likes

به به چه عالی مرسی از دستور پخت :blush::heart::yum:

1 Likes

مام از اینا داریم ولی آخرش با پلو میخوریم :grin:

2 Likes
مسئولیت محتوای ارسال شده بر عهده شخص منتشر کننده است و مامی‌گپ هیچگونه مسئولیتی در قبال مطالب ارسالی کاربران ندارد.