آزمایش قند بارداری

سلام دوستان.دیشب رفتم دکتر بعد ۳ساعت که رفتم داخل و از گرسنگی سردرد شده بودم،برام آزمایش قند ۲۴هفتگی رو نوشتند و البته TSH.بعد ماما ازش پرسید گفت ۱۲ساعت ناشتایی میخواد.من که ضعف میکنم.شما ۱۲ساعت ناشتا بودید؟من تا الان فقط ۲کیلو اضافه وزن داشتم.

منم این آزمایش رو دادم،باید صبح بری بهتره اینجوری تا ساعت 9 یا 10شب بخور،بعدش بخواب،صبح هم دیرتر بیدار شو که بری آزمایشگاه

فقط 2کیلووووو،چطور؟
حالت تهوع داری؟

من از وقتی باردار شدم تا الان که ۱۲ هفته هستم ۲ کیلو و نیم اضاف کردم چطور شما فقط ۲ کیلو اضاف کردین :thinking:

1 Likes

مارال جون بعضیا اینطورن من توبارداری جای اینکه وزن اضافه کنم همش کم میکردم. به شدت لاغر شده بودم و فقط ماه اخر ۴کیلو اضافه کردم. اصلا شکم نداشتم وهیچ کس باور نمیکرد باردارباشم. خیلی بدویار بودم و لب به غذا نمیزدم فقط میوه میخوردم که اونم بالا میاوردم

1 Likes

سلام
قند رو واسه من گفت هشت ساعت ناشتايى
دوازده ساعت رو واسه چربى گفت
من فقط يه مرحله از دادم اونم قند ناشتا

منم وزن کم کردم بجااینکه اضاف کنم،فکرکنم به ویارهم ربط داره

1 Likes

اضاف وزن مهم نيست ماهاي اخر وزن خود بخود ميره بالا

مارال جان یکم مراقب باش الان زوده وزن زیاد کنی دکترت در جریان ؟؟

من همش استرس وزن دارم هر روز رو ترازو ام
اخه قبلا چاق بودم بعد لاغر کردم میترسم دوباره چاق بشم دیابت بارداری بگیرم
بعد بچه تون کم وزن به دنیا نیومد ؟؟

*** معمولا طی 3 ماهه اول خانم‌های باردار اضافه وزنی پیدا نمی‌کنند یا اضافه وزن‌شان بسیار جزیی است ، حتی گاهی به جای آنکه وزن اضافه کنند، وزن کم می‌کنند! اما در ماههای بعدی اضافه وزن شروع می شود

دلیل کاهش وزن هم تهوع شدید و کاهش اشتها به دلیل آن است. از آنجا که مادر انرژی زیادی مصرف می‌کند و به دلیل تهوع غذا نمی‌خورد، در نتیجه ممکن است وزن کم کند اما از 3 ماهه دوم به بعد اضافه شدن وزن کاملا محسوس و البته طبیعی خواهد بود. دلیل آن هم از بین رفتن حالت‌های تهوع و بازگشت اشتهای مادر است. در این ماه‌ها بسیاری از خانم‌ها برحسب عقاید اشتباهی مثل آنکه باید به اندازه 2 نفر غذا بخورند، پرخوری می‌کنند، درصورتی که اصل فراموش نشدنی خوب خوردن است نه زیاد خوردن.

شاید شما هم این موضوع را شنیده باشید که می‌گویند خانم باردار باید طی 9 ماه بارداری 12کیلوگرم اضافه کند. این موضوع را کاملا فراموش کنید چون هر خانمی برحسب وزن و ویژگی‌هایی که دارد ممکن است بیشتر یا کمتر از این حد وزن اضافه کند. در واقع اضافه وزن طبیعی در دوران بارداری بین 8 تا 16 کیلوگرم است. پس خود را بی‌دلیل با بهترین دوست‌تان که در 9 ماه بارداری 8 کیلوگرم اضافه کرده و شما در عرض 6 ماه، 12 کیلوگرم مقایسه نکنید.

تمامی زنان باردار از ماه 6 بارداری به بعد، یعنی در پایان سه ماهه دوم حدود 6 کیلوگرم وزن اضافه می‌کنند. البته این رقم برای همه یکسان نیست. از این رقم حدود 6/2 وزن جنین و 6/4 اضافه وزن مادر است. وزنی که مادر اضافه می‌کند بعد از زایمان به شرطی که به فرزندش شیر دهد خیلی سریع از بین خواهد رفت.

در 3 ماهه سوم بارداری خانم‌های باردار معمولا هر ماه یک کیلوگرم وزن اضافه می‌کنند. دلیل آن هم نیاز بدن به انرژی بیشتر برای تولید شیر، وزن‌یابی جنین، ذخیره‌سازی آب و افزایش میزان خون است. نکته مهمی که در اینجا باید به آن اشاره کرد این است که اضافه شدن وزن باید به صورت مرتب در دوران بارداری صورت بگیرد و به همین دلیل پزشک متخصص زنان خانم باردار را در هر بار چکاپ وزن می‌کند، کاهش یا اضافه شدن ناگهانی وزن در بارداری طبیعی نیست و باید دلیل آن را مشخص کرد اما در هیچ شرایطی مادر نباید سرخود به گرفتن رژیم اقدام کند.

2 Likes

نگو ابجی من می ترسم گردو بشم پس اگه خودت هم رژیم غذایی کنی باز میره وزن بالا :thinking::thinking::persevere::disappointed_relieved:

امیدوارم‌مفید باشه براتون

1 Likes

اره ديگه بچه بايد وزن بگيره گلم
ولي من ازروز اول اضاف وزن كردم

رژيم نگير بعدا خودبخود مياد پايين بزار بچه خوب جوون بگيره گلم
سزارين هم هستي ك ترس از وزن زياد واسه طبيعي نداري ك

من اویل بارداری هیچ وزن اضافه نکردم چون ویار خیلی بدی داشتم نصیب هیچ کسی نکن چنین ویاری عزیزانم من از ۵ماهگی دکتر برام مولتی ویتامین داد که اضافه وزن بکنم چون هر سری میرفتم وزنی اضافه نکرد بودم وزنی هم که قبل بارداری داشتم کلا آب شدم تو این چند ماه الان کمی اضافه کردم ولی ترسم از گردو شدنم این کلا اندام فابریکمون بهم بریز :rofl::joy::smile:

ن گلم چون خیلی ها دیدم بچه که میارن دیگه خدایش تغییری نکردن همون جوری که بودن توبارداری بعد بارداری هم همون جور چاق هستن فقط شکم شون کنی تغییر میکنه مال بچه

ديگه عب نداره الان هم اضافه نكردى ؟
بچه اگه لازم داشته باشه ازبدن خودت ميكشه اونوقت كمردرد پادرد ميشي

واى خيلي بده چاق بمونه ادم :grin:

کمر درد پهلو درد دارم ابجی شب ها صبح بدن میکنم نمیتونم بخوابم هر پهلویی که میخوابم همش درد دارم پهلوم هام و پشت شو نه هام خودم هم احساس میکنم که جاش تنگ فشار رو من میاره،

مسئولیت محتوای ارسال شده بر عهده شخص منتشر کننده است و مامی‌گپ هیچگونه مسئولیتی در قبال مطالب ارسالی کاربران ندارد.