آزمایش ذخیره تخمدانی اطلاعی دارین؟!

سلام دوستان 19سالمه
پلیکیستیک نیستم و پرولاکتین و تیرویید وبقیه آزمایش های هورمونیم نرمال بوده و مشکلی نداشتم
ماه قبل رفتم سونو شکمی دکتر گفت فولیکول نداری همه میگن خیلی عجیبه بنظرتون چیکار کنم بعضیا میگن آزمایش ذخیره تخمدان بده کسی بوده که این مشکل رو داشته باشه؟
کسی بوده که دکتر بهش بگه فولیکول نداشته و چیکار کردین لطفا راهنمایی کنید.
بعضیام بعم میگن سونو شاید اشتباه کرده آخه مثانه پر نرفتم سونو
مگه میشه من ذخیره تخمدانی نداشته باشم ولی پریود بشم هر کی ذخیره تخمدانی نداشته باشه که یائسه میشه مگه اینطور نیست؟ ؟

1 Likes

@hakimi

ذخیره تخمدان ربطی به پریودی نداره عزیزم،پریودی زخامت رحمه که هر ماه ریزش میکنه،بعدش ممکنه بدن تو بعضی ماها تخمک گذاری نداشته باشه،این دلیل بر این نمیشه تخمک نداری

آزمایش هورمونی دادی،توش ذخیره تخمدانم هست دیگه،برگه آزمایشتو نگاه کن،فکر کنم ذخیره تخمدان AMH هستش،اگه اشتباه نکنم

سلام گلم ذخیره تخمدان آزمایش amhهست ک از طریق خون بررسی میشه و ذخیره چند ماه آیندت میگه داری یا نه و ی رنج داره. من دقیق نمیدونم ولی فکر کنم سونو تخمکی ک اون ماه حاضر ک سونو دادی نشون میده فولیکول ک در حال بزرگ شدن باشه داری یا نه .فکر نمیکنم از رو سونو بشه کلا گفت هیچ تخمکی ذخیره نداری. نه پریود و تخمک هیچ ارتباطی باهم ندارن هر ماه دیواره رحم ضخیم میشه برای آمادگی باروری ولی اگه باروری اتفاق نیفته این دیواره ریزش میکنه و بصورت خون پریودی دفع میشه ممکنه ی خانم اون ماه هیچ تخمکی آزاد نکرده باشه بین ۳۰ تا۵۰درصد احتمال وجود تخمک بالغ در هر ماه برای ی خانم هست.

بنظر من منظورش این بوده ک اون ماه فولیکول نداشتی ک عجیبم نیست طبیعیه شاید ماه بعد داشته باشی. با این حال همیشه در مورد این مسایل ک حساس هست پیش دکتر خوب برو و از افراد متخصص کمک بگیر چون استرس بهت وارد میشه. راستی اگه دور از جون خدای نکرده مشکلی هم داشته باشی ک انشالله نداری سعی کن بقیه متوجه نشن

این یه مورد آزاد بود و جدا فقط همین انجام ندادن برام گفتن باید بری جای دیگه بقیه انجام دادم
پس اینایی یائسه میشن چی وقتی تخمک ندارن و دیگه دیواره رحمشون ریزش نداره

1 Likes

آره بهم گفت فولیکولی نمیبینم از یه ماما پرسیدم گفت آزمایش دخیره تخمدانی بده

بهم گفت فولیکول نمیبینم با توجه به اینکه پریودم یکم نا منظمه میشه دیر رفته باشم ؟؟
تازشم من اصلا سابقه نداریم تو خانواده یا جد در جد اصلا همچین چیزی نبوده بعدم سونو بهم گقت مایع آزاد در کلدوساک دیده نشد
من که الان دو روز از موعدم میگذره و نشدم

عزیزم بعضی از جملاتت متوجه نشدم منظورت . یائسگی داستانش فرق داره کلا. شما میخای باردار شی؟ برای چی رفتی سونو؟ مشکل اصلیت چیه؟

1 Likes

بله تو اقدامم مشکلی ندارم برای اندازه فولیکولم رفتم که دکتر ایطوری گفت بهم

چند ماه اقدامی

1 Likes

عزیزم الان ماه چهارم هستم

پس نگران نباش چون هم سنت کم هست هم تا۱۸ماه طبیعیه

1 Likes

ان شالله دعا کن لطفا برام عزیزم

محتاجیم به دعا.انشالله هر چه زودتر به آرزوت برسی

1 Likes

دوستان من مطالعه کردم متوجه شدم اتفاقا این عدم تخمک گذاری و یائسگی با هم ارتباط دارن اگر تخمک گذاری انجام نشود پروژسترون تولید نمیشه و باعث میشود دیواره رحم تخریب نشه و یائسگی اتفاق بیفته به این دلیل کسانی که پلی کیستیک هستند و تخمک آزاد نمیکنند پریود براشون اتفاق نمیوفته و مجبور به تزریق آمپول پروژسترون میشن البته در این بین اتفاقات دیگه ای هم هست

منظور فقط عدم تولید پروژسترون هست وگرنه کسانی که پلی کیستیک هستند که یائسه نیستن ولی خب منظور اینه که عدم تخمک گذاری یعنی عدم وجود پروژسترون و عدم تخریب دیواره رحم

گپ‌های این سالن به صورت خودکار پس از گذشت 5 روز از آخرین پاسخ بسته میشن، بعد از اون ارسال پاسخ جدید دیگه مجاز نیست. اگه می‌خواید راجع به همین موضوع صحبتی داشته باشین، می‌بایست گپ جدیدی رو آغاز کنین.

مسئولیت محتوای ارسال شده بر عهده شخص منتشر کننده است و مامی‌گپ هیچگونه مسئولیتی در قبال مطالب ارسالی کاربران ندارد.