آزمایش خون

ممنون عزیزم.شمام مبارکت باشه گلم

خیلی خوبه که انقدر صبور هستین من آنقدر استرس داشتم دست و پام یخ کرده بود هیچی نمیتونستم بخورم

مناسبه عزیزم می تونید آزمایش بدید

فقط باید به این فکر کنید که اصلا این استرسا برای بچه خوب نیس…همین

واااای ممنون خانم حکیمی…چقدر شما مهربونید اخه

خواهش می کنم عزیزم
شما لطف دارین :rose:

خانم حکیمی در صورت بارداری حالت تهوع میشه نداشت کلا؟در چه هفته از باردارری خانم حامله حالت تهوع میگیره؟

1 Likes

من اصلا حالت تهوع ندارم گلم تو هفته ۱۰هستم،معمولا از هفته ۶,۷میگیرن

اخه آز ندادم هنوز.بعد هیچ حالت تهوعی هم ندارم گفتم نکنه…
پس میشه کلا حالت تهوع نداشت؟مامانمم گفت من نداشتم

1 Likes

مبارک باشه عزیزم.خداکنه منم باردار باشم

1 Likes

عزیزم علائم بارداری در هر فرد متفاوته بعضی ها اصلا هیچ علائمی ندارن و بعضی ها از اول تا آخر مثلا تهوع دارن
الزامی وجود نداره که حتما باید علائم داشته باشید یا از هفته خاصی شروع بشه

ممنونم.

آره عزیزم چرا نمیشه بعضیا ندارن من از اولشم هیچ حالت تهوعی نداشتم

قربونت عزیزم ممنونم ان شاءلله شمام باردار باشین :heart_eyes:

نیلوفر جون ازمایش هورمونی که قبل بارداری دکترا مینویسن برای چی هست؟؟؟

برای این که تیروئید یا پرولاکتین و هورمون های دیگه رو بررسی کنن تا مشکلی وجود نداشته باشه عزیزم

1 Likes

میشه لطفا دراین مورد ی کوچولو توضیح بدی؟؟؟ ممنون :kissing_heart:

پرولاکتین بر روی عادت ماهیانه و بارداری تأثیر می‌گذارد. اگر میزان پرولاکتین بسیار بالا باشد؛ به دلیل احتمال ابتلا به تومور مغزی، خطرناک است و فرد باید به پزشک مغز و اعصاب مراجعه کرده و MRI انجام دهد. پرولاکتین بالا همچنین باعث ترشح پستان و اختلالات قاعدگی می‌شود.
پرولاکتین هورمونی است که از مغز و از غده هیپوفیز ترشح می‌شود. این هورمون در بدن همه افراد وجود دارد، اما در زمان بارداری به طور طبیعی میزان آن بالا می‌رود و چند صد برابر می‌شود و در کل سیستم بدن اثر می‌گذارد.

کار هورمون پرولاکتین که از مغز ترشح می‌شود، این است که در زمان بارداری باعث رشد غدد شیری پستان شده و پستان را آماده شیردهی می‌کند، اما تا زمانی که جنین از رحم خارج نشده است هیچ شیری ترشح نمی‌شود یا در صورت ترشح بسیار کم است.

زمانی که نوزاد به دنیا آمد، هورمون پرولاکتین جهش ترشح پیدا می‌کند و باعث می‌شود ترشح پستان اتفاق بیفتد و با مک‌زدن پستان توسط نوزاد، میزان پرولاکتین بالا می‌رود؛ بعد از دو یا سه ساعت، میزان آن مجدد در بدن پایین می‌آید و به‌تدریج بدن عادت می‌کند حتی اگر مقدار پرولاکتین بالا نبود، ترشح پستان داشته باشد.

به طور مستقیم پرولاکتین بالا باعث بزرگ شدن شکم نمی‌شود، اما ممکن است زنی به علت بالا بودن پرولاکتین تخمک‌گذاری نداشته باشد و به مقاومت تخمدان و بیماری تخمدان پلی‌کیستیک دچار شود. تخمدان پلی‌کیستیک ممکن است باعث چاقی و در نتیجه چاقی ممکن است باعث بزرگ‌شدن شکم فرد شود.

قرص‌های ضدافسردگی باعث افزایش پرولاکتین و ترشح پستان می‌شود که البته نیاز به درمان ندارد. اگر زنی قرص ضد افسردگی می‌خورد و پرولاکتین بالا دارد، اصلاً نیازی به درمان ندارد؛ بعد از قطع یا کم‌کردن داروی اعصاب، سطح پرولاکتین پایین می‌آید. استرس هم می‌تواند باعث بالا رفتن پرولاکتین شود، اما نه در حد خیلی زیاد. استرس باعث دو یا سه برابر شدن پرولاکتین می‌شود؛ اما نه صد برابر شدن آن. فقط تومورهای مغزی باعث می‌شود مقدار پرولاکتین خیلی بالا برود.

2 Likes

خانما شیاف پروژسترون ایرانی مصرف کنم یا خارجی به نظر شما کدومش بهتره؟

خانم حکیمی اگه هستین جواب منو بدین

مسئولیت محتوای ارسال شده بر عهده شخص منتشر کننده است و مامی‌گپ هیچگونه مسئولیتی در قبال مطالب ارسالی کاربران ندارد.