آزمایش ادرار ۲۴ ساعته

سلام
من هفته ۳۰ هستم و دکترم برام ازمایش ادار ۲۴ ساعته نوشته.از اول بارداری تا الان ۹ کیلو اضافه وزن داشتم.وقتی الان تو سایت هارو درمورد ازمایش خوندم خیلی ترسیدم…اصلن ی استرسی افتاده ب جونم …همش میترسم…ینی انقدی ک میگن خطرناکه؟؟ تو سایت ها نوشتن تو لیشتر مواقع ختم بارداری میدن و …وای خدای من خودت بخیر کن…
دکتر برای اضافه وزنم این ازمایش رو نوشته…
اگه کسی اطلاعاتی داره بهم بگه…یا درمانی داره؟

خطرناک نیس که. برای بررسی بیشتر عملکرد کلیه این آزمایشو مینویسن.
من خودم این آزمایشو مجرد بودم دادم.
فقط باید حواست باشه هیچ کدوم از وعده های ادرارتو دور نریزی همه رو باید تو ظرف مخصوص بریزی. اگه یه وعده فراموش کنی آزمایش باید تکرار بشه

ختم بارداری یعنی چی؟
معمولا واسه دفع پروتئین و بررسی کراتین موجود تو ادرار این آزمایش نوشته میشه

مگه اضافه وزن خطر داره تو بارداري ؟

اضافه وزن این خانوم خطر نداره. تو کل بارداری میتونی تا ۱۵ کیلو وزن اضافه کنی
کسانی که که وزنشون میره بالا خطرناکه

1 Likes

تو سایت نوشته بود ک بچه رو ب دنیا میارن
حالا اگه هفته ات بالا باشه که تو دستگاه نگه میدارن اگ نه ک بچه میمیره

از یه اندازه ک میگذره اره
میگن باید کنترل بشه…

1 Likes

ان شالله ك مشكلي نباشه و ازمايشتونم خوب باشه

عزیزم شما تو کل بارداری ۹ کیلو اضافه کردی. این اصلا خطرناک نیس.
اگه تو یه ماه ۹ کیلو اضافه کنی خطرناکه

1 Likes

مرسی عزیزم
انقد استرس دارم ک نگووو…

خدا کنه ک چیزی نباشه
تو اینترنت هم ک خوندم مطالب هارو کلا حالم ریخت بهم

عزززيززم حق دارى
ولي توكل كن به خدا ، قطعا بهترين براتون اتفاق مي افته استرس خوب نيست

اوایل بارداری اون ازمایش غربالگری ک آدم رو نصف جون میکنه…اینم از آخراش ک این آزمایش ها آدم رو دیوونه میکنه…

اره واقعا حق داري اينا اكثرا واسه پول

اخه ب چ قیمتی…
خودشون میگن استرس خوب نیس…بعد بدون هیچ توضیحی ازمایش هایی برات مینویسن ک هیچ اطلاعاتی نداری و نمیدونی برای چیه…بعدش مث من ک میای تو اینترنت رو میخونی تا بری جودب رو بگیری و ب دکتر نشون بدی نصف جون میشی…

اره هرروز توفكر پول گرفتن از مردمم دلشون ب حال منو شماك نميسوزه من بارداري قبلم غربالگري رو دكترم گفت اختياري نيازي نيست بري فقط اونايي ك سنشون بالاس يا سابقه فاميلي بد دارن رو ميفرستن اما اين سري دكتر گفت اجباريه بايد بري

اخه بعضی دکترهام با ازمایشگاه ها میریزن روهم ک هر مریضی دکتر بفرسته یه هزینه ای هم ب دکتر میدن…
من برای غربالگری دومم ک سونو رفتم،دکتر سونو گفت دیگه عربالگری تو خیلی از جاها اعتبار نداره.اگه هم مشکلی باشه با ازمایش آمنیوسنتز مشخص میکنن ک قطعی مشخص بشه…
اینا فقط هزینه اضافه اس…
بخدا من برای سونو غربالگری دومم چندجا زنگ زدم یجا میگف ۴۵۰ یجا میگف ۵۰۰ یجا میگف ۱۷۰ ک اخرش رفتم با ۶۵ تومن انجام دادم…اخرشم فهمیدم کل این دستگاه ها یکیه فقط دارن پول جا و اسمشون رو میگیرن

1 Likes

سلام عزیزم
نیازی نیست انقدر نگران باشید پزشک برای اطمینان از سلامت شما در خواست آزمایش کرده پس قبل از دونستن جواب این همه نگرانی بیهوده است و فقط با این کار به جنین آسیب می رسونید.
برخی از علل این آزمایش :point_down:
بررسی میزان حجم ادرار

بررسی میزان کلسیم دفع شده توسط کلیه که نشان دهنده میزان میزان جذب کلسیم بدن و عملکرد ویتامین D در بدن می باشد

بررسی میزان کراتینین در ادرار

بررسی میزان دفعی پروتئین در بیماران (زیرا در ادرار نباید پروتئین وجود داشته باشد)

ولی انقد تو اینترنت وحشتناک توضیح داده بودن…ک فکرم از صب درگیر اینه…
خدا کنه ک چیزی نباشه…

اره منم واسه غربالگري چندجا زنگ زدم هركدوم يه قيمت ميدادن
اينجا ك از پونصد هست تا هفتصد شماكدوم شهرين زهرا جان ؟؟

مسئولیت محتوای ارسال شده بر عهده شخص منتشر کننده است و مامی‌گپ هیچگونه مسئولیتی در قبال مطالب ارسالی کاربران ندارد.